KULTURA

Kulturáky nabízí vstupenky a poukazy pod stromeček

18. prosince 2018, 08:00, ok
Kulturáky nabízí vstupenky a poukazy pod stromeček Šumperk, Zábřeh – Kulturní dům v Zábřeze i Dům kultury Šumperk zahájily prodej dárkových poukazů a vstupenek na rok 2019. Ty se mohou stát kromě jiného i vítaným dárkem pro letošní Vánoce.
 V Zábřeze jsou zájemcům k mání poukázky v hodnotě 1.000, 1500 a 2000 korun a podle zájmu i vyšší. Držitel poukazu v hodnotě alespoň patnáct set korun bude moci při zakoupení vstupenky na pořad v kulturním domě nebo filmové představení v kině Retro uplatňovat slevu ve výši deseti procent. Z poukazu pak bude po celý rok 2019 hodnota zakoupených vstupenek průběžně odečítána, a to až do úplného vyčerpání předplacené částky.
Jako originální vánoční dárek lze zakoupit také vstupenky na akce pořádané zábřežským kulturním domem v příštím roce. Jedná se například o březnové koncerty kapel Rybičky 48 a Dymytry, dubnové vystoupení zpěvačky Dashy se skupinou Pajky Pajk Quartet Martina Kumžáka, kterou mohou diváci aktuálně slyšet v pořadu StarDance, nebo květnový dýchánek s legendárními Třemi sestrami.

Citace: „Do Zábřeha i Šumperka zavítá plejáda hvězd.“

„Největším současným hitem jsou u nás vstupenky na pořad Partička, který se v Zábřehu uskuteční 26. března. Vystoupení Suchánka, Genzera a spol. ve 20 hodin je již vyprodané a rychle ubývají i lístky na představení, které se nám podařilo dojednat na půl šestou,“ informoval Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.
„Zajímavým tipem na dárek může být také vstupenka na talk show populárního kněze Zbigniewa Czendlika, diashow cestovatele Jirky Kolbaby nebo zábavný pořad Úsměvy Zdeňka Trošky,“ popsal další programovou nabídku domu kultury jeho ředitel Zdeněk David.
V pokladně Domu kultury Šumperk seženou lidé lístky na koncert folkové legendy Pavla Žalmana Lohonky, špičkového kytaristy Neila Zazy či brněnské kapely Poletíme? Vstupenkou do Domu kultury mohou lidé potěšit také fanoušky kapel Mňága a Žďorp nebo Duo Jamaha. Všechny uvedené umělce přivítá DK Šumperk v první třetině roku 2019.


Pod vánočním stromkem jako dárek mohou rockoví fanoušci najít například vstupenku na koncert kapely Tři sestry.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.12.2018 18:06
Titulek: BLUES ALIVE s.r.o.
Autor: Anonym
15
jednatelé: Mgr. VLADIMÍR RYBIČKA a HANA ČUNDERLOVÁ
produkční festivalu: ONDŘEJ POLÁK (šumperský radní, zastupitel za STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ - STAN, v minulém volebním období zastupitel za ODS)

Dotace pro BLUES APERITIV a BLUES ALIVE 2018:
Akce se koná za finanční podpory Ministerstva kultury, Olomouckého kraje a města Šumperka ve výši 3 miliony korun celkem.
- dotace od Města Šumperk 300 000 Kč
- dotace od Olomouckého kraje 1 000 000 Kč (Návrh dotace 2016, 2017, 2018 3 000 000 Kč)
- dotace od Ministerstva kultury ČR 1 700 000 Kč

Výdaje:
Poskytnutí ubytování účastníkům Blues Alive 96 800 Kč Smlouva BLUES ALIVE s.r.o. a Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Šumperk, Gen. Krátkého 1
https://www.hlidacstatu.cz/Detail/5500119?Q=blues%20alive
Reagovat
Datum: 19.12.2018 22:24
Titulek: re
Autor: vojta
18
Hodnota příspěvku nula. Pokud o pořádání podobných akcí a platbách honorářů špičkovým světovým umělcům víš ho.no, koukej dál na Šlágr, tam jsou hvězdy levnější. Nebo si myslíš, že se odměňují bydlením na intru?
Reagovat
Datum: 19.12.2018 23:06
Titulek: Brožův dáreček Rybičkovi a Čunderlové 324.581,-­­ Kč
Autor: Anonym
24
MĚSTO ŠUMPERK SI KOUPILO ESTRÁDNÍ AGENTURU Dům kultury Šumperk s. r. o.! To je neuvěřitelné!

Na úplně posledním zasedání zastupitelstva před volbami, dne 13. září 2018, 16 šumperských zastupitelů (59%) odhlasovalo, že město Šumperk koupí obchodní podíly od Mgr. Vladimíra Rybičky, bytem Šumperk a Hany Čunderlové, bytem Šumperk. Nabyvatel: Město Šumperk, se sídlem nám. Míru 1, Šumperk. Cena za převod obou obchodních podílů 324.581,­­- Kč, tedy částka 162.290,50 Kč za každý obchodní podíl. Termín: do 31.12.2018 Zodpovídá: 2. místostarosta Tomáš Spurný. Cituji: "Způsob prezentace kulturních aktivit, které korporace Dům kultury Šumperk s.r. o. doposud prováděla, její předmět podnikání v oblasti kultury a komerčních aktivit se osvědčil a město má zájem tyto aktivity zachovat a rozšířit."

Dům kultury Šumperk s. r. o. je estrádní agentura (!), pořádající koncerty, společenské zábavy, plesy, kurzy, výstavy, moderování, kopírování a překlady. Agentura dostává na akce dotace od Šumperka.

Už v březnu 2018 - tedy v době, kdy tato estrádní agentura ani městu nepatřila - vyhlásilo město Šumperk výběrové řízení na ředitele organizace Dům kultury Šumperk s.r.o. Členy výběrové komise byli: předseda komise starosta Zdeněk Brož, místostarosta Tomáš Spurný, radní Havlíček, radní Kohajda, zastupitel Král, ředitelka městské knihovny Šeligová, ředitel a jednatel Domu kultury Šumperk s.r.o. Vladimír Rybička, zastupitel a zaměstnanec-produkční Domu kultury Šumperk s.r.o. Ondřej Polák.

22. 3. 2018 se Rada města Šumperka usnesla, že s účinností od
01.01.2019 bude do funkce ředitelky jmenovaná Mgr. Hana Písková. Termín: 30.03.2018 Zodpovídá: Mgr. Brož.

Přičemž Hana Písková je rovněž produkční agentury Dům kultury Šumperk s. r. o.!

Šumperský kulturák se stavěl v letech 1976 - 1980, provoz byl slavnostně zahájen 7. května 1980. Do roku 2016 byl kulturák majetkem odborové organizace Kovo Pramet.

Město Šumperk koupilo 30. 11. 2016 budovu Domu kultury za 21 780 000 Kč od ZO OS KOVO PRAMET. Město zaplatí na začátek tři miliony a zbytek bude splácet po dobu deseti let. „Splátky nás zatíží zhruba 1,5 milionem ročně, což je schůdná částka,“ řekl Brož. Zároveň ale město bude muset zaplatit státu ještě 6 milionů za pozemek. Další rekonstrukce kulturáku bude stát desítky milionů korun, zvlášť když má kulturák po velké přestavbě vypadat jako šedá divadelní opona.

https://olomouc.idnes.cz/sumperk-dum-kultury-prestavba-podoba-studie-opona-f8p-/olomouc-zpravy.aspx?c=A180227_385866_olomouc-zpravy_stk

Dosavadní šéf a spolumajitel agentury Dům kultury Šumperk s. r. o. Rybička odchází do důchodu na konci roku 2018.

Proč si Šumperk koupil estrádní agenturu? Její reálná hodnota je nulová, jaký má tato agentura majetek - kopírku, počítač a štětku s lepidlem? Jedná se o nesmyslný a absurdně předražený výkup za peníze daňových poplatníků. To je defraudace!

Hlasování na 37. zasedání zastupitelstva města Šumperka HLASOVÁNÍ č. 19 ­ SCHVÁLENO 13.9.2018
https://m.sumperk.cz/filemanager/files/file.php?file=398602
USNESENÍ z 86. schůze rady města Šumperka ze dne 22. 3. 2018
https://www.sumperk.cz/filemanager/files/file.php?file=373913
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.