KULTURA

Kulturák opět roztančí Irský bál

14. února 2009, 09:28, rejdakce
Zábřeh - Již potřetí roztančí velký sál kulturního domu v Zábřehu unikátní Irský bál. Irsko je zelená země, a tak se i návštěvníci Irského bálu, který je připomínkou blížícího se svátku sv. Patrika – patrona všech Irů, oblečou do zelené.

„Povoleno je jakékoli oblečení, hlavní je, aby se návštěvníci bálu cítili dobře. Převládat by ale měla zelená barva,“ říká produkční pořádající Zábřežské kulturní Vratislav Jarmar. Irský bál – to je především tancovačka. Vše se ale bude odehrávat v irském duchu a tradici. Účastníci bálu ochutnají pravé irské pivo Guiness, irskou whisky Tullamore i některá irská jídla.

Hudební hvězdou večera bude originální kapela Irish Groove, která tradiční irské skladby kombinuje s prvky moderní taneční muziky a dokáže tak zaujmout i mladé publikum. S velkým napětím je očekáváno vystoupení špičkového tanečního souboru Fiach Bán, jenž se věnuje výuce irských lidových tanců. „Taneční skupina, která přijede z Olomouce, bude nejenom tančit, ale i zvát k tanci a hlavně návštěvníky bálu tento tanec vyučovat,“ láká Vratislav Jarmar. Hudební směr, kde se v instrumentaci kombinuje irská bouzouki či autoharfa s tradičními nástroji, přijede do Zábřeha představit kapela Kelt Grass Band pod vedením charismatického Petra Shäfera. Během večera také vystoupí šumperští Happy To Meet, kteří produkují mix irské lidovky a rocku.

Irský bál propukne v Zábřehu v sobotu 28. února od 20 hodin. Čistokrevní irští setři a jejich páníčci se mohou těšit na vstup zdarma. Poslední volné místenky lze zakoupit v infocentru kulturního domu denně od 8 do 17 hodin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.