KULTURA

Kulturák nabídne komedii ve slovenštině

28. září 2016, 08:00, Roman Tyčka
Kulturák nabídne komedii ve slovenštině Zábřeh - Podzimní divadelní sezónu zahájí zábřežský kulturní dům ve čtvrtek 29. září uvedením komedie Mandarínková izba. Ta je plná francouzského espritu a šarmu a navíc nabízí zajímavé příběhy lidí v krátkých jednoaktovkách, někdy přímo s detektivním koncem.

Čtyři herci, Maroš Kramár, Zuzana Tlučková, Pavol Topoľský a Bibiana Ondrejková se převtělují do několika postav a osudů.  „Každý herec má několik převleků, například Maroš Kramár jich má v průběhu dvou hodin osm. Jedná se tedy o herecky náročnou komedii, která dá vyniknout poctivému divadelnímu řemeslu. Přitom je vše podáno s lehkostí a nadhledem,“ hodnotí kus Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.

Záhadný pokoj

Všechny zápletky se odehrávají v malém pařížském hotelu, v záhadném pokoji, kterému se říká Mandarinkový a který má svůj vlastní příběh. „Komedii Mandarínková izba přiveze do Zábřeha Bratislavské hudební divadlo, takže kromě obdivuhodných hereckých výkonů se diváci mohou těšit i na ryzí slovenštinu,“ dodává David.
Představení je součástí divadelního předplatného na rok 2016, kulturní dům tak nabízí pouze doprodej zbylých míst. Kromě toho jsou již nyní v prodejních místech Zábřežské kulturní k dispozici vstupenky na diváckou tutovku Začínáme končit, v níž hlavní role ztvárňuje jedna z nejoblíbenějších hereckých dvojic současnosti, Barbora Hrzánová a Radek Holub.


Foto: archiv

Herec Maroš Kramár ztvární během dvouhodinového divadelního představení hned hodin různých postav.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.