KULTURA

Kulturák nabídne komedii ve slovenštině

28. září 2016, 08:00, Roman Tyčka
Kulturák nabídne komedii ve slovenštině Zábřeh - Podzimní divadelní sezónu zahájí zábřežský kulturní dům ve čtvrtek 29. září uvedením komedie Mandarínková izba. Ta je plná francouzského espritu a šarmu a navíc nabízí zajímavé příběhy lidí v krátkých jednoaktovkách, někdy přímo s detektivním koncem.

Čtyři herci, Maroš Kramár, Zuzana Tlučková, Pavol Topoľský a Bibiana Ondrejková se převtělují do několika postav a osudů.  „Každý herec má několik převleků, například Maroš Kramár jich má v průběhu dvou hodin osm. Jedná se tedy o herecky náročnou komedii, která dá vyniknout poctivému divadelnímu řemeslu. Přitom je vše podáno s lehkostí a nadhledem,“ hodnotí kus Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.

Záhadný pokoj

Všechny zápletky se odehrávají v malém pařížském hotelu, v záhadném pokoji, kterému se říká Mandarinkový a který má svůj vlastní příběh. „Komedii Mandarínková izba přiveze do Zábřeha Bratislavské hudební divadlo, takže kromě obdivuhodných hereckých výkonů se diváci mohou těšit i na ryzí slovenštinu,“ dodává David.
Představení je součástí divadelního předplatného na rok 2016, kulturní dům tak nabízí pouze doprodej zbylých míst. Kromě toho jsou již nyní v prodejních místech Zábřežské kulturní k dispozici vstupenky na diváckou tutovku Začínáme končit, v níž hlavní role ztvárňuje jedna z nejoblíbenějších hereckých dvojic současnosti, Barbora Hrzánová a Radek Holub.


Foto: archiv

Herec Maroš Kramár ztvární během dvouhodinového divadelního představení hned hodin různých postav.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.