KULTURA

Kulturák nabídne komedii ve slovenštině

28. září 2016, 08:00, Roman Tyčka
Kulturák nabídne komedii ve slovenštině Zábřeh - Podzimní divadelní sezónu zahájí zábřežský kulturní dům ve čtvrtek 29. září uvedením komedie Mandarínková izba. Ta je plná francouzského espritu a šarmu a navíc nabízí zajímavé příběhy lidí v krátkých jednoaktovkách, někdy přímo s detektivním koncem.

Čtyři herci, Maroš Kramár, Zuzana Tlučková, Pavol Topoľský a Bibiana Ondrejková se převtělují do několika postav a osudů.  „Každý herec má několik převleků, například Maroš Kramár jich má v průběhu dvou hodin osm. Jedná se tedy o herecky náročnou komedii, která dá vyniknout poctivému divadelnímu řemeslu. Přitom je vše podáno s lehkostí a nadhledem,“ hodnotí kus Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.

Záhadný pokoj

Všechny zápletky se odehrávají v malém pařížském hotelu, v záhadném pokoji, kterému se říká Mandarinkový a který má svůj vlastní příběh. „Komedii Mandarínková izba přiveze do Zábřeha Bratislavské hudební divadlo, takže kromě obdivuhodných hereckých výkonů se diváci mohou těšit i na ryzí slovenštinu,“ dodává David.
Představení je součástí divadelního předplatného na rok 2016, kulturní dům tak nabízí pouze doprodej zbylých míst. Kromě toho jsou již nyní v prodejních místech Zábřežské kulturní k dispozici vstupenky na diváckou tutovku Začínáme končit, v níž hlavní role ztvárňuje jedna z nejoblíbenějších hereckých dvojic současnosti, Barbora Hrzánová a Radek Holub.


Foto: archiv

Herec Maroš Kramár ztvární během dvouhodinového divadelního představení hned hodin různých postav.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2 permanentky na ŠUMPERSKÝ MAJÁLES, který se uskuteční ve dnech 11. a 12. května a zahrají na něm kapely PSH, O5 A RADEČEK, JAKUB DĚKAN BAND a další. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na majáles zadarmo.


Soutěžní otázka:

Co znamená zkratka PSH?

A) Pózeři stříkaj hoboje
B) Po smrti hlad
C) Peneři strýčka Homeboye

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G klubu Domu kultury Šumperk, vyhráli Marie Karafiátová ze Zábřeha, Marcela Musilová ze Šumperka, Jana Holinková z Bludova, Václav Pěček z Loučné nad Desnou a Petr Tkadlec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).