KULTURA

Kulturák nabídne komedii ve slovenštině

28. září 2016, 08:00, Roman Tyčka
Kulturák nabídne komedii ve slovenštině Zábřeh - Podzimní divadelní sezónu zahájí zábřežský kulturní dům ve čtvrtek 29. září uvedením komedie Mandarínková izba. Ta je plná francouzského espritu a šarmu a navíc nabízí zajímavé příběhy lidí v krátkých jednoaktovkách, někdy přímo s detektivním koncem.

Čtyři herci, Maroš Kramár, Zuzana Tlučková, Pavol Topoľský a Bibiana Ondrejková se převtělují do několika postav a osudů.  „Každý herec má několik převleků, například Maroš Kramár jich má v průběhu dvou hodin osm. Jedná se tedy o herecky náročnou komedii, která dá vyniknout poctivému divadelnímu řemeslu. Přitom je vše podáno s lehkostí a nadhledem,“ hodnotí kus Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.

Záhadný pokoj

Všechny zápletky se odehrávají v malém pařížském hotelu, v záhadném pokoji, kterému se říká Mandarinkový a který má svůj vlastní příběh. „Komedii Mandarínková izba přiveze do Zábřeha Bratislavské hudební divadlo, takže kromě obdivuhodných hereckých výkonů se diváci mohou těšit i na ryzí slovenštinu,“ dodává David.
Představení je součástí divadelního předplatného na rok 2016, kulturní dům tak nabízí pouze doprodej zbylých míst. Kromě toho jsou již nyní v prodejních místech Zábřežské kulturní k dispozici vstupenky na diváckou tutovku Začínáme končit, v níž hlavní role ztvárňuje jedna z nejoblíbenějších hereckých dvojic současnosti, Barbora Hrzánová a Radek Holub.


Foto: archiv

Herec Maroš Kramár ztvární během dvouhodinového divadelního představení hned hodin různých postav.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na narozeninový koncert svébytné a originální DYING PASSION. Umí být náladoví, zahrát na city či se opřít do strun; současně jsou však hraví a uvolnění. V H-clubu na Rooseveltově ulici v Šumperku to předvedou v pátek 29. března a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kteří půjdou na koncert zadarmo, vyrozumíme sms v den konání koncertu.

Soutěžní otázka:

Kolik řadových desek vydala šumperská skupina Dying Passion a jak se jmenuje ta poslední.

a) 8 alb, Black Threads
b) 9 alb, Transient
c) 7 alb, Amplify

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na premiéru hry Mandragora v podání Divadla Václav, o které jsme soutěžili minule, vyhráli Marcela Haramiová ze Šumperka, Alice Kaplová ze Zábřeha a Marie Navrátilová z Mohelnice. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.