Kultura

Navzdory svému názvu festival Blues Alive nepřežil

ŠUMPERK - Blues je naživu. Tak zní v překladu název největší středoevropské přehlídky bluesové muziky Blues Alive, která se měla uskutečnit v polovině listopadu v Šumperku. Avšak festival letos nepřežil. Padl za oběť restriktivním vládním nařízením v souvislosti se šířením nemoci covid-19. “Je nám to moc líto. Dlouho jsme doufali, že letošní, opět vyprodaný, ročník uspořádáme," uvedli pořadatelé, když v týdnu oznámili smutné rozhodnutí o zrušení akce.

"Vymysleli jsme i novou podobu, která by festival za restrikcí platných v září umožnila. Bohužel se ale situace s pandemií zhoršuje a vládní opatření se neustále zpřísňují. I když jsme plánovali veškerá možná hygienická opatření, cítíme, že by bylo nezodpovědné nyní hazardovat se zdravím návštěvníků, účinkujících i technického personálu,” vysvětlil ředitel Blues Alive Vladimír Rybička.

Dodal, že nejistota ohledně délky současného zákazu kulturních akcí by neumožňovala festival připravit tak, aby splňoval přísná kritéria pořadatelů.

Čtvrtstoletí oslaví festival až příští rok

25. ročník Blues Alive se uskuteční za rok, konkrétně od 11. do 13. listopadu 2021. “Těšíme se, že naše výročí s fanoušky oslavíme o to více příští rok. Zároveň jim děkujeme za veškerou podporu i zájem o vstupenky. Zaplacené vstupné v plné výši dostanou návštěvníci zpět,” dodal. Vladimír Rybička.

Letošní vstupenky na příští rok nebudou platit, je nutné je vrátit na místech, kde byly zakoupeny. 

  

INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.