KULTURA

Kultovní kapela z Valmezu poprvé zahraje v Zábřeze

11. dubna 2018, 07:00, tyč
Kultovní kapela z Valmezu poprvé zahraje v Zábřeze Zábřeh - Rockoví fanoušci v Zábřeze se připravují na takřka historickou koncertní událost. Vůbec poprvé zde zahraje skupina Mňága a Žďorp z Valašského Meziříčí. Kultovní kapela, slavící 30 let na hudební scéně, zahraje v kulturním domě v sobotu 14. dubna. Během dvouhodinového koncertu zazní zásadní hity, jakými jsou Hodinový hotel, Nejlíp jim bylo nebo I cesta může být cíl.

 Živoucí legenda české populární hudby vydala před rokem nové, již třinácté řadové album nazvané Třínohý pes, které sklidilo uznání kritiky. „Novináři ocenili například příklon k svižnějším, tvrdším skladbám, v nichž se Mňága vrací ke svým kořenům, které jsou spojeny s tradičním moravským rockem,“ okomentoval hudební posun formace kolem Petra Fialy produkční Zábřežské kulturní Vratislav Jarmar.
Zábřežský koncert jedné z nejvýraznějších kapel české porevoluční éry odstartuje ve 21 hodin, kulturní dům však bude pro návštěvníky otevřen už o hodinu dříve.
Vstupenky, které lze zakoupit v obvyklých předprodejích za 250 korun, podraží v den akce o padesátikorunu. Pořadatelé upozorňují, že zbývá už jen posledních pár vstupenek na místa k sezení.


Foto: archiv

Kapela Mňága a Žďorp se na své poslední desce vrátila ke svým kořenům, které jsou spojeny s tvrdším moravským rockem. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G-klubu Domu kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou za kulturou zadarmo.

Soutěžní otázka:

Miroslav Macek vydal úspěšné pokračování slavné knihy. Jaké?

A) Slavnosti sněženek
B) Smrt krásných srnců
C) Saturnin

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival ŠUMPERSKÉ POMNĚNKY se skupinou SPIRITUÁL KVINTET, který se uskuteční v pátek 20. dubna v DK Šumperk, vyhráli Vlasta Španihelová z Nového Malína, Jana Stejskalová ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova, Pavlína Lesovská ze Šumperka a Eva Kechrtová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).