KULTURA

Kultovní kapela z Valmezu poprvé zahraje v Zábřeze

11. dubna 2018, 07:00, tyč
Kultovní kapela z Valmezu poprvé zahraje v Zábřeze Zábřeh - Rockoví fanoušci v Zábřeze se připravují na takřka historickou koncertní událost. Vůbec poprvé zde zahraje skupina Mňága a Žďorp z Valašského Meziříčí. Kultovní kapela, slavící 30 let na hudební scéně, zahraje v kulturním domě v sobotu 14. dubna. Během dvouhodinového koncertu zazní zásadní hity, jakými jsou Hodinový hotel, Nejlíp jim bylo nebo I cesta může být cíl.

 Živoucí legenda české populární hudby vydala před rokem nové, již třinácté řadové album nazvané Třínohý pes, které sklidilo uznání kritiky. „Novináři ocenili například příklon k svižnějším, tvrdším skladbám, v nichž se Mňága vrací ke svým kořenům, které jsou spojeny s tradičním moravským rockem,“ okomentoval hudební posun formace kolem Petra Fialy produkční Zábřežské kulturní Vratislav Jarmar.
Zábřežský koncert jedné z nejvýraznějších kapel české porevoluční éry odstartuje ve 21 hodin, kulturní dům však bude pro návštěvníky otevřen už o hodinu dříve.
Vstupenky, které lze zakoupit v obvyklých předprodejích za 250 korun, podraží v den akce o padesátikorunu. Pořadatelé upozorňují, že zbývá už jen posledních pár vstupenek na místa k sezení.


Foto: archiv

Kapela Mňága a Žďorp se na své poslední desce vrátila ke svým kořenům, které jsou spojeny s tvrdším moravským rockem. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.