ZPRAVODAJSTVÍ

Kulinární show v Bludově? Kuchařskými hvězdami se stanou děti

25. dubna 2017, 19:00, BH
Kulinární show v Bludově? Kuchařskými hvězdami se stanou děti Bludov - Nejen jídlo plné nápadů, ale i spoustu zábavy, letní kino a hry nabídne druhý ročník Dětského gastrofestivalu Pradědova dětského muzea v Bludově. Jako jediná akce svého druhu v České republice se zaměřuje na malé návštěvníky. Za jídlem a hrou se mohou návštěvníci vydat od pátku 19. do neděle 21. května.

 Dospělí rádi ochutnávají připravená jídla. Tak jezdí na gastronomické akce, kde se nemusí moc zapojovat. Děti to však mají naopak. Rády se do vaření hrnou, a když si mohou samy vytvořit ozdoby z marcipánu nebo upéct koláč, nemusí už ani moc jíst. Přesně to vědí organizátoři v tuzemsku ojedinělé akce, proto pro malé gurmány chystají jednu kuchařskou dílnu za druhou. „V sobotu i v neděli pojedou kulinářské dílny od půl desáté ráno do pěti odpoledne a rovnou dvě současně. Děti ani rodiče se nemusí obávat, že by jim některá unikla. Dílničky se budou opakovat, tak aby se dostalo na každého návštěvníka,“ ubezpečila Markéta Ficnarová z Pradědova dětského muzea v Bludově.
Sobotní kuchařský maraton završí letní kino. Biograf láska se rozprostře na zahradě muzea s pohádkou. Festival nebude jen o kuchtění, děti si budou muset lámat hlavy ve velké gastronomické hře. Ani dospělí nepřijdou zkrátka - hostinec U krále Richarda, kavárna U Turka, řezník Krkovička či Pradědovi statkáři nabídnou řadu dobrot i pro velké návštěvníky. „Dospělí si budou moci chvíli oddechnout, aktivní program čeká především na jejich ratolesti, což je sen řady rodičů," podotkla Markéta Ficnarová z Pradědova dětského muzea v Bludově.
Nad Dětským gastrofestivalem převzal záštitu hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.


Foto: archiv PDM

Vařit, péct i zdobit mohou malí kuchtíci v rámci Dětského gastrofestivalu v Bludově.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na nový film MILADA, který kino OKO v Šumperku promítá 17. a 27. listopadu. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví film Milada?

A) o životě lékařky Emmerové
B) o životě političky Horákové
C) o životě malířky Gabrielové

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert rockové skupiny HORKÝŽE SLÍŽE, který se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu v DK Šumperk, vyhráli Jiří Hromada ze Šumperka, Milan Lichnovský z Mohelnice, Karolína Lukášová ze Starého Města, Jana Stuchlá ze Šumperka a Marek Štelc z Hrabišína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h.).