SPORT

Kučera skládá tým. Opory Draků zůstávají

19. května 2012, 22:53, téma HOKEJ, Jan Suchomel
Šumperk – Tomáš Štůrala, Aleš Holík nebo Karel Plášek. Hráči, kteří v minulé sezoně patřili k nejlepším hráčům šumperských Draků. Kdo z nich bude oblékat modrožlutý dres i nadále? Všichni tři. A nejen oni. Podepsanou smlouvu mají i další hokejisté.
Trenér Draků má v polovině května na soupisce jedenáct hráčů. Jednoho brankáře, čtyři obránce a šest forvardů. O smlouvách dalších hráčů se bude jednat v následujících týdnech. Do konce května by podle prezidenta klubu Vladimíra Velčovského měla být známá kostra týmu.Koncem dubna podepsal smlouvu Tomáš Štůrala. Gólman, který si svými výkony v brankovišti získal srdce fanoušků a zvítězil v anketě o nejpopulárnějšího Draka, bude jedničkou týmu i v příští sezóně.

Tým neopouští ani kapitán Aleš Holík. Jeden z nejproduktivnějších obránců první ligy, který loni nasbíral osmatřicet kanadských bodů a skončil jen dva body za vedoucím Janem Kloboučkem z Ústí nad Labem. Holík těžil především ze spolupráce první formace, v níž hrál s Romanem Meluzínem. Dvojnásobný mistr světa, který v Šumperku odehrál šest sezón, se s Draky loučí. Meluzín se rozhodl ukončit kariéru a odchází do brněnské Komety trénovat mládež.

Zůstává i Jiří Suchý. Statný bek, který posílil tým v minulé sezóně, podepsal smlouvu na dva roky. V defenzivních řadách nebudou chybět ani Tomáš Sedlák a Jan Tesařík. „S ostatními se postupně jedná a během několika týdnů se uvidí, kdo podepíše a kdo ne,“ řekl trenér Radek Kučera. V útočných řadách se znovu objeví Karel Plášek. Forvard s vynikajícími bruslařskými schopnostmi přišel do Šumperka před rokem a ukázal, že i přes svůj věk má stále skvělou výkonnost. V bojích o záchranu nasbíral jedenáct bodů a byl tak nejplatnějším hráčem Draků.

V ofenzivě mohou fanoušci počítat i se šikovným centrem Jakubem Hulvou, rychlíkem Adamem Červenkou nebo bojovníkem Markem Haasem. Jestli se k nim připojí i Michal Velecký, zatím není jisté. Podle prezidenta klubu Vladimíra Velčovského by mělo být jasno do konce května. Soupisku doplnili i dva mladíci – Michal Skoumal a Vladimír Cink.

Kteří hráči by mohli Šumperk posílit, zatím nechtěl Kučera říci. „O možných posilách je zatím velice brzy mluvit. Vše je v jednání,“ uvedl trenér, který jako první kouč v historii dokázal udržet první ligu.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.5.2012 19:07
Titulek: Bez titulku
Autor: martin14
133
Radek Kučera není první kouč, který dokázal udržet první ligu. Autor článku by si měl alespoň ověřit informace. v sezóně 1999/00 Draci udrželi první ligu s trenérem Setikovským a o rok později s trenérem Bardou.
Reagovat
Datum: 21.5.2012 21:40
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
37
Maximální glorifikace Kučery má jistě zmírnit následnou informaci o finanční podpoře hokejistů z rozpočtu města :-)
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).