SPORT

Kučera skládá tým. Opory Draků zůstávají

19. května 2012, 22:53, téma HOKEJ, Jan Suchomel
Šumperk – Tomáš Štůrala, Aleš Holík nebo Karel Plášek. Hráči, kteří v minulé sezoně patřili k nejlepším hráčům šumperských Draků. Kdo z nich bude oblékat modrožlutý dres i nadále? Všichni tři. A nejen oni. Podepsanou smlouvu mají i další hokejisté.
Trenér Draků má v polovině května na soupisce jedenáct hráčů. Jednoho brankáře, čtyři obránce a šest forvardů. O smlouvách dalších hráčů se bude jednat v následujících týdnech. Do konce května by podle prezidenta klubu Vladimíra Velčovského měla být známá kostra týmu.Koncem dubna podepsal smlouvu Tomáš Štůrala. Gólman, který si svými výkony v brankovišti získal srdce fanoušků a zvítězil v anketě o nejpopulárnějšího Draka, bude jedničkou týmu i v příští sezóně.

Tým neopouští ani kapitán Aleš Holík. Jeden z nejproduktivnějších obránců první ligy, který loni nasbíral osmatřicet kanadských bodů a skončil jen dva body za vedoucím Janem Kloboučkem z Ústí nad Labem. Holík těžil především ze spolupráce první formace, v níž hrál s Romanem Meluzínem. Dvojnásobný mistr světa, který v Šumperku odehrál šest sezón, se s Draky loučí. Meluzín se rozhodl ukončit kariéru a odchází do brněnské Komety trénovat mládež.

Zůstává i Jiří Suchý. Statný bek, který posílil tým v minulé sezóně, podepsal smlouvu na dva roky. V defenzivních řadách nebudou chybět ani Tomáš Sedlák a Jan Tesařík. „S ostatními se postupně jedná a během několika týdnů se uvidí, kdo podepíše a kdo ne,“ řekl trenér Radek Kučera. V útočných řadách se znovu objeví Karel Plášek. Forvard s vynikajícími bruslařskými schopnostmi přišel do Šumperka před rokem a ukázal, že i přes svůj věk má stále skvělou výkonnost. V bojích o záchranu nasbíral jedenáct bodů a byl tak nejplatnějším hráčem Draků.

V ofenzivě mohou fanoušci počítat i se šikovným centrem Jakubem Hulvou, rychlíkem Adamem Červenkou nebo bojovníkem Markem Haasem. Jestli se k nim připojí i Michal Velecký, zatím není jisté. Podle prezidenta klubu Vladimíra Velčovského by mělo být jasno do konce května. Soupisku doplnili i dva mladíci – Michal Skoumal a Vladimír Cink.

Kteří hráči by mohli Šumperk posílit, zatím nechtěl Kučera říci. „O možných posilách je zatím velice brzy mluvit. Vše je v jednání,“ uvedl trenér, který jako první kouč v historii dokázal udržet první ligu.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.5.2012 19:07
Titulek: Bez titulku
Autor: martin14
135
Radek Kučera není první kouč, který dokázal udržet první ligu. Autor článku by si měl alespoň ověřit informace. v sezóně 1999/00 Draci udrželi první ligu s trenérem Setikovským a o rok později s trenérem Bardou.
Reagovat
Datum: 21.5.2012 21:40
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
39
Maximální glorifikace Kučery má jistě zmírnit následnou informaci o finanční podpoře hokejistů z rozpočtu města :-)
Reagovat