SPORT

Kuba Vaculík - šachový hrdina z Velkých Losin

8. února 2012, 18:19, téma ŠACHY, rejdakce
Velké Losiny - Aneb jak utekly Losiny hrobníkovi z lopaty… Příprava na zápas s Bohuňovicemi začala už o týden dopředu, kdy se řešila sestava na tento zápas a dokonce čtrnáct dní dopředu i na Šumperk v KP. Podle slov předsedy oddílu Franty Klézla to měla být procházka růžovým sadem a Bohuňovice nebral jako vážného soupeře.
"Do Bohuněk jsem přijel kolem jedné hodiny a to už měli zápas za sebou Franta Klézl, Jirka Doležel, Roman Klaban, kteří vyhráli, a smutně sedící Nikča, jež šestitahově přišla o figuru a vzdala se. Optimisticky jsem se podíval na kapitána Petra Viktorina a řekl: „Dobrý!“ Na což mi Petr odpověděl: „Moc ne, bojujem maximálně o remizu…“ V té chvíli by se ve mě krve nedořezal," popsal svůj příjezd na zápas Libor Lužík. "Smutně jsem koukal, jak si stojíme. Na první desce se s pěšcem míň bránil Vladimír Bureš, Radek Telařík hrál přesně a losinské jedničce nedal šanci ani na remízu. Jarda Dobeš se s Danem Telaříkem domluvil na plichtičce. Jakub se bránil s kvalitou míň a hrabě Fernety v koncovce s pěšcem míň vyměnil těžký figury a bylo vymalovaný 3.5:3.5. V tu chvíli se dohrával zápas mezi Kubou Vaculíkem a Pavlem Chromčákem. Losinský rek se svým Šemíkem hrdinně odolával útočící věži. Když bylo nejhůř, dal koníkovi ovsa a ten skákal hopsa. Závěr partie jsem neviděl, ale podle sdělení Petra Viktorina Pavel Chromčák nekorektně obětoval věž a Jakub Vaculík přispěl bodem k celkovému vítězství Velkých Losin 4.5:3.5. Velké Losiny stále drží tříbodový náskok před Zlatými Horami, které překvapivě vyhrály v Litovli."

Podle slov kapitána Litovle Karla Haderky měli domácí vítězství ve svých rukách, ale Karel přehlédl jednotažce a ostatní museli hrát na výhru, což se nakonec stalo osudným pro celý manšaft. ŠK Luká zaznamenala první vítězství v soutěži a odnesl to Zábřeh. V jesenickém derby byli úspěšnější šachisté ŠK Jeseník, kteří porazili Patrika Gnidu s celou Českou Vsí. V dalším derby slavily výhru Loštice, které přehrály oslabenou Mohelnici.

Výsledky 128. kolaDoporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).