SPORT

Kuba Vaculík - šachový hrdina z Velkých Losin

8. února 2012, 18:19, téma ŠACHY, rejdakce
Velké Losiny - Aneb jak utekly Losiny hrobníkovi z lopaty… Příprava na zápas s Bohuňovicemi začala už o týden dopředu, kdy se řešila sestava na tento zápas a dokonce čtrnáct dní dopředu i na Šumperk v KP. Podle slov předsedy oddílu Franty Klézla to měla být procházka růžovým sadem a Bohuňovice nebral jako vážného soupeře.
"Do Bohuněk jsem přijel kolem jedné hodiny a to už měli zápas za sebou Franta Klézl, Jirka Doležel, Roman Klaban, kteří vyhráli, a smutně sedící Nikča, jež šestitahově přišla o figuru a vzdala se. Optimisticky jsem se podíval na kapitána Petra Viktorina a řekl: „Dobrý!“ Na což mi Petr odpověděl: „Moc ne, bojujem maximálně o remizu…“ V té chvíli by se ve mě krve nedořezal," popsal svůj příjezd na zápas Libor Lužík. "Smutně jsem koukal, jak si stojíme. Na první desce se s pěšcem míň bránil Vladimír Bureš, Radek Telařík hrál přesně a losinské jedničce nedal šanci ani na remízu. Jarda Dobeš se s Danem Telaříkem domluvil na plichtičce. Jakub se bránil s kvalitou míň a hrabě Fernety v koncovce s pěšcem míň vyměnil těžký figury a bylo vymalovaný 3.5:3.5. V tu chvíli se dohrával zápas mezi Kubou Vaculíkem a Pavlem Chromčákem. Losinský rek se svým Šemíkem hrdinně odolával útočící věži. Když bylo nejhůř, dal koníkovi ovsa a ten skákal hopsa. Závěr partie jsem neviděl, ale podle sdělení Petra Viktorina Pavel Chromčák nekorektně obětoval věž a Jakub Vaculík přispěl bodem k celkovému vítězství Velkých Losin 4.5:3.5. Velké Losiny stále drží tříbodový náskok před Zlatými Horami, které překvapivě vyhrály v Litovli."

Podle slov kapitána Litovle Karla Haderky měli domácí vítězství ve svých rukách, ale Karel přehlédl jednotažce a ostatní museli hrát na výhru, což se nakonec stalo osudným pro celý manšaft. ŠK Luká zaznamenala první vítězství v soutěži a odnesl to Zábřeh. V jesenickém derby byli úspěšnější šachisté ŠK Jeseník, kteří porazili Patrika Gnidu s celou Českou Vsí. V dalším derby slavily výhru Loštice, které přehrály oslabenou Mohelnici.

Výsledky 128. kolaDoporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.