SPORT

Kruté, Draci si zasloužili víc. Na to se ale historie ptát nebude

22. října 2013, 19:23, téma HOKEJ, Petr Fišer
Kruté, Draci si zasloužili víc. Na to se ale historie ptát nebude Šumperk - Jednu z nejkrutějších porážek v prvoligové historii utrpěli hokejisté Šumperka v pondělním utkání. S ambiciózním aspirantem na opětovný start v baráži o nejvyšší soutěž sehráli sympatickou partii, která nenudila. Problém byl v tom, že klíčové tahy prováděli výhradně favorizovaní hosté.

Čekalo se všechno, ale tohle rozhodně ne. Sebevědomá Mladá Boleslav musela v otevírací periodě myslet hlavně na bránění. Viditelně natěšené domácí mužstvo ji přikovalo před vlastní bránu, občas to bylo hotové peklo. Na ledě i v hledišti.

Mělo to jeden podstatný háček. Draci nenacházeli recept na překonání vysoké skály na hostující straně. Téměř dvoumetrový gólman Valent připomínal nerozbitnou zeď a za svá záda nepropustil jediný puk. Několikrát mu vydatnou měrou přálo i štěstí, vůbec největší při projektilu Semoráda. Černá guma si zatancovala provokativní kankán v těsné blízkosti brankové čáry.

Šumperk chtěl ve vysokém standardu pokračovat i ve druhé části, paradoxně ho ale brzdily vlastní přesilovky. Při jedné z nich dokonce sám kapituloval. Jiránek využil až přílišného ustupování domácích zadáků, proháčkoval se do střelecké pozice a bravurně zavěsil pod horní tyč.

Do té doby nevýrazní hosté získali pevnější půdu pod nohama a byli čím dál zlobivější. Zvlášť když ve 31. minutě potrestali další zaváhání protivníka, tentokrát v blízkosti modré čáry u boleslavské střídačky.

Zatímco šumperským hokejistům nebylo v koncovce přáno a přes nadějné možnosti Holíka, Žálčíka nebo Semoráda ani jednou neskórovali, hosté nakládali s vytvořenými situacemi daleko účinněji. V pondělním večeru jim stačilo trestat domácí chyby, kterých postupem času přibývalo. „Výsledek vypadá jednoznačně, ale tak lehké to určitě nebylo. Soupeř měl v úvodu značnou převahu, naštěstí nás podržel brankář Valent. Kdybychom v těchto chvílích inkasovali, bylo by to tady strašně těžké. I kvůli bouřlivé atmosféře. Nakonec rozhodla naše zkušenost,“ oddechl si trenér Mladé Boleslavi František Výborný.

„Zlom nastal ve druhé třetině při naší přesilovce, kterou jsme nezvládli. Pak jsme začali bláznit, věci dozadu jsme si neplnili tak excelentně jako do přestávky. Zahodili jsme několik důležitých příležitostí, navíc jsme Boleslavi nabídli a předložili několik možností, kterými nepohrdla. Je to kruté, ale co naděláme. Dopadlo to tak, jak to dopadlo,“ bral všechno s nadhledem domácí kouč Radek Kučera. Podle očekávání mu udělal největší radost průběh zahajovací dvacetiminutovky. „Troufám si tvrdit, že to byla jedna z nejlepších třetin, kterou jsme v první lize odehráli. Bohužel tomu chyběly góly. Dnes jsme dostali perfektní lekci z toho, jak se proměňují šance.“

Kučera se při velkém vytížení Tomáše Štůraly v uplynulých týdnech rozhodl pro překvapivou změnu na brankářském postu. V náročném duelu s tabulkovým lídrem dostal přednost Vratislav Vajner. „Bavili jsme se o tom už v pátek. Protože jsem dlouho nechytal, trenér mě chtěl postavit do některého zápasu od začátku. Vyšlo to zrovna na Boleslav,“ vysvětloval Vajner. „Zpočátku jsem byl trochu nervózní, ale postupně to opadalo. Kluci mi pomohli, hráli výborně. Škoda jen, že nám tam v úvodu nepadl nějaký ušmudlaný gól. Mohlo to vypadat i dopadnout jinak a lépe pro nás.“


SALITH ŠUMPERK – MLADÁ BOLESLAV 0:5 (0:0,0:2,0:3)
BRANKY: 27. Jiránek, 31. a 54. Mikulík, 42. Broš, 51. Nouza. Rozhodčí Trombík, vyloučení 1:5, bez využití, v oslabení 0:1, střely na bránu 38:29, 1000 diváků.
SALITH ŠUMPERK: Vajner – Holík, Bail, Tesařík, Sedlák, Starý, Novotný, Dudáš – Haas, Plášek, Půhoný – Brunec, Hulva, Semorád – Staněk, Moskal, L. Žálčík – Cink, Skoumal, Langr.

DALŠÍ PROGRAM

STŘEDA 23. ŘÍJNA: 18.00 Olomouc – Šumperk.
SOBOTA 26. ŘÍJNA: 17.00 Šumperk – České Budějovice.


Foto: Petr Fišer
Mladá Boleslav má ve svém středu několik osobností s hodně bohatým hokejovým rodokmenem. Patří mezi ně letní posila ze Sparty Praha Michal Broš (vlevo).
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.10.2013 18:16
Titulek: *****
Autor: Boby Hull
67
Zdá se, že hokejisté Mladé Bleslavi si přijeli naporcovat Draky na veřeři, když povečeřeli, odříhli si, a poté odjeli s dobrou náladou opět domů...
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.