SPORT

Krušný víkend v Radvanicích = čtyři věnce, ale i dva zásahy rychlé záchranné služby

9. srpna 2017, 13:00, Petr Fišer
Krušný víkend v Radvanicích = čtyři věnce, ale i dva zásahy rychlé záchranné služby Ostrava - Dvojím způsobem se přihlásili o pozornost zástupci zábřežské stáje Moto Racing v ostravských Radvanicích. Do dalšího pokračování seriálu silničních historických motocyklů se zapojilo 200 závodníků z pěti evropských zemí, kteří poměřili kvality na krásné, ale místy velmi náročné trati. Hodně se podobala hořickému okruhu.

 Výprava ze Zábřeha získala nejvíce trofejí ze všech týmů, její reprezentanti stáli na stupních vítězů celkem čtyřikrát. Velký humbuk ovšem vyvolávali i tím, že k nim musela vyjíždět záchranná zdravotní služba. Hned v prvním tréninku nepříjemně havaroval Slávek Kubíček na Jawě 350. Motorka létala vzduchem a jezdec zůstal ležet nehybně na vozovce. Nutno pochválit pořadatele, že od nich dostal bleskovou pomoc. Neuběhly ani dvě minuty a už u něj stáli přivolaní zdravotníci. Okamžitě byl dopraven do nejbližší nemocnice s podezřením na otřes mozku. Naštěstí se nejednalo o zranění horšího rázu a Kubíček se ve večerních hodinách objevil v depu mezi ustaranými parťáky a kamarády. Sice trochu otřesený, ale hlavně celý a bez vážnější újmy.
V nedělních závodech se nejvíce dařilo „hajnému“ Václavu Drábkovi. Na vyladěné motorce ČZ 175 Katalog, kterou sedlá po slavném šumperském závodníkovi Antonínu Rybkovi, si za parádní výkon vysloužil stříbrný věnec.
A potom už nastala doba „tří zlatých vlasů děda Vševěda“. Jako první se radoval produktivní Drábek, jenž ke druhému místu z předchozího kroužení přidal prvenství na Jawě Junior 250. Další nejcennější triumfy si vyjezdili Marek Kratochvíl na Matchelessu 350 a Drahoš Srovnal na ČZ 175.
Alois Petrovský byl sice tentokrát v kategorii do 1000 ccm „až“ čtvrtý, ale stále neohrožován vede tabulku své třídy. Na okruhu Františka Bartoše v Radvanicích odvedli zábřežští pardálové opět velmi slušnou práci.
Závěr nabitého víkendu se znovu neobešel bez zásahu záchranky. K jednomu ze členů doprovodného týmu, u nějž se vyskytly náhlé zdravotní potíže, dorazila v rekordním čase pěti minut. Po nezbytné pomoci, následném odvozu do nemocničního zařízení a profesionálně provedeném vyšetření skončil zesláblý mechanik v domácím léčení.

 

Drahoš Srovnal vyhrál třídu do 175 ccm.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.8.2017 15:52
Titulek: dotaz
Autor: aNONYM
A taky se jim tam na startovním roštu před startem motala přitroublá ministryně jako v Brně?
Reagovat