KULTURA

Kroužky DDM Zábřeh se představily na Wintershow

3. února 2009, 21:51, Alena Bajerová
Kroužky DDM Zábřeh se představily na Wintershow Zábřeh - Poslední lednový čtvrtek se v zábřežském Kulturním domě konal již 4. ročník Wintershow. Copak se pod tímto názvem skrývá? Wintershow je akce, na níž se představují kroužky DDM Zábřeh veřejnosti. V letošním roce se představilo celkem 18 kroužků.

 
Nejvíce kroužků bylo tanečních, které ukázaly širokou škálu stylů. Veřejnosti se představily všechny tři skupiny Markovičky s lidovými tanci, Společenský tanec pod vedením manželů Kolčavových, který si připravil vystoupení latinsko-amerických tanců.

 
Dnešní nejmodernější styly pak představily děti z kroužku Dance club juniors.


Tance spojené s akrobacií – break dance a street dance pak představily kroužky Dance motion, Free way a Flash mad crew. 

Ovšem v DDM Zábřeh nejsou jen taneční kroužky. Jsou zde i sportovní kroužky, které tu prezentoval např. Aerobic. Stolní hokej – známější pod názvem šprtec - a střelecko-šipkařský kroužek Myšáci se představili veřejnosti pouze slovem, ale v předsálí si lidé mohli vyzkoušet zahrát zápas ve šprtci nebo házet šipkami.

Z výtvarných a rukodělných kroužků se zde představily kroužky V Duze a Výtvarničiny, jejichž výrobky mohli lidé obdivovat v hlavním sále.

 

 
Posledním kroužkem, který zde představil své umění byli Modeláři. Veřejnosti ukázali svoje dílo, na kterém pracovali řadu týdnů. Děti tak mohly obdivovat modely železniční stanice a vláčků s železniční sítí, doplněnou o řadu tunelů, kopců a to vše zasazené do pěkně vytvořené a pestré krajiny.

 


 
V předsálí také probíhala krátká prezentace fotografií z akcí DDM Zábřeh a táborů z uplynulého roku.

Nedílnou součástí této akce bylo i překvapení pro děti. Pro děti, které se celý půlrok dobře ve škole učily a na vysvědčení měly samé jedničky, tu měli organizátoři připravené drobné dárečky ve formě pastelek, omalovánek a dalších drobností.

Celým programem provázely sestry Klečkovy, které obecenstvo bavily svými originálními dialogy a převleky. Jako třešničku na dortu si pak připravily společně s dětmi z vystupujících kroužků písničku Jede, jede mašinka s doprovodem kytary.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).