KULTURA

Kroužky DDM Zábřeh se představily na Wintershow

3. února 2009, 21:51, Alena Bajerová
Kroužky DDM Zábřeh se představily na Wintershow Zábřeh - Poslední lednový čtvrtek se v zábřežském Kulturním domě konal již 4. ročník Wintershow. Copak se pod tímto názvem skrývá? Wintershow je akce, na níž se představují kroužky DDM Zábřeh veřejnosti. V letošním roce se představilo celkem 18 kroužků.

 
Nejvíce kroužků bylo tanečních, které ukázaly širokou škálu stylů. Veřejnosti se představily všechny tři skupiny Markovičky s lidovými tanci, Společenský tanec pod vedením manželů Kolčavových, který si připravil vystoupení latinsko-amerických tanců.

 
Dnešní nejmodernější styly pak představily děti z kroužku Dance club juniors.


Tance spojené s akrobacií – break dance a street dance pak představily kroužky Dance motion, Free way a Flash mad crew. 

Ovšem v DDM Zábřeh nejsou jen taneční kroužky. Jsou zde i sportovní kroužky, které tu prezentoval např. Aerobic. Stolní hokej – známější pod názvem šprtec - a střelecko-šipkařský kroužek Myšáci se představili veřejnosti pouze slovem, ale v předsálí si lidé mohli vyzkoušet zahrát zápas ve šprtci nebo házet šipkami.

Z výtvarných a rukodělných kroužků se zde představily kroužky V Duze a Výtvarničiny, jejichž výrobky mohli lidé obdivovat v hlavním sále.

 

 
Posledním kroužkem, který zde představil své umění byli Modeláři. Veřejnosti ukázali svoje dílo, na kterém pracovali řadu týdnů. Děti tak mohly obdivovat modely železniční stanice a vláčků s železniční sítí, doplněnou o řadu tunelů, kopců a to vše zasazené do pěkně vytvořené a pestré krajiny.

 


 
V předsálí také probíhala krátká prezentace fotografií z akcí DDM Zábřeh a táborů z uplynulého roku.

Nedílnou součástí této akce bylo i překvapení pro děti. Pro děti, které se celý půlrok dobře ve škole učily a na vysvědčení měly samé jedničky, tu měli organizátoři připravené drobné dárečky ve formě pastelek, omalovánek a dalších drobností.

Celým programem provázely sestry Klečkovy, které obecenstvo bavily svými originálními dialogy a převleky. Jako třešničku na dortu si pak připravily společně s dětmi z vystupujících kroužků písničku Jede, jede mašinka s doprovodem kytary.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.