KULTURA

Kroužky DDM Zábřeh se představily na Wintershow

3. února 2009, 21:51, Alena Bajerová
Kroužky DDM Zábřeh se představily na Wintershow Zábřeh - Poslední lednový čtvrtek se v zábřežském Kulturním domě konal již 4. ročník Wintershow. Copak se pod tímto názvem skrývá? Wintershow je akce, na níž se představují kroužky DDM Zábřeh veřejnosti. V letošním roce se představilo celkem 18 kroužků.

 
Nejvíce kroužků bylo tanečních, které ukázaly širokou škálu stylů. Veřejnosti se představily všechny tři skupiny Markovičky s lidovými tanci, Společenský tanec pod vedením manželů Kolčavových, který si připravil vystoupení latinsko-amerických tanců.

 
Dnešní nejmodernější styly pak představily děti z kroužku Dance club juniors.


Tance spojené s akrobacií – break dance a street dance pak představily kroužky Dance motion, Free way a Flash mad crew. 

Ovšem v DDM Zábřeh nejsou jen taneční kroužky. Jsou zde i sportovní kroužky, které tu prezentoval např. Aerobic. Stolní hokej – známější pod názvem šprtec - a střelecko-šipkařský kroužek Myšáci se představili veřejnosti pouze slovem, ale v předsálí si lidé mohli vyzkoušet zahrát zápas ve šprtci nebo házet šipkami.

Z výtvarných a rukodělných kroužků se zde představily kroužky V Duze a Výtvarničiny, jejichž výrobky mohli lidé obdivovat v hlavním sále.

 

 
Posledním kroužkem, který zde představil své umění byli Modeláři. Veřejnosti ukázali svoje dílo, na kterém pracovali řadu týdnů. Děti tak mohly obdivovat modely železniční stanice a vláčků s železniční sítí, doplněnou o řadu tunelů, kopců a to vše zasazené do pěkně vytvořené a pestré krajiny.

 


 
V předsálí také probíhala krátká prezentace fotografií z akcí DDM Zábřeh a táborů z uplynulého roku.

Nedílnou součástí této akce bylo i překvapení pro děti. Pro děti, které se celý půlrok dobře ve škole učily a na vysvědčení měly samé jedničky, tu měli organizátoři připravené drobné dárečky ve formě pastelek, omalovánek a dalších drobností.

Celým programem provázely sestry Klečkovy, které obecenstvo bavily svými originálními dialogy a převleky. Jako třešničku na dortu si pak připravily společně s dětmi z vystupujících kroužků písničku Jede, jede mašinka s doprovodem kytary.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).