ZPRAVODAJSTVÍ

Kromě pouti zahrají flašinety i jinde

8. srpna 2017, 18:00, hap
Kromě pouti zahrají flašinety i jinde Rapotín, Velké Losiny - Hudební vystoupení flašinetářů, divadelní představení pro děti i dospělé a křest knihy o Nových Losinách budou hlavními lákadly letošní Pekařovské pouti. Třídenní akce, která zasáhne nejen Pekařov, ale i Rapotín, Velké Losiny nebo Hanušovice, se uskuteční o následujícím víkendu už počtrnácté.

 „Radost mám z mnoha věcí. Především z toho, že se nám podařilo pro letošní ročník zajistit flašinetáře nejen od nás, ale i ze Slovenska, Slovinska, Polska, Německa, Francie nebo Švýcarska. Program bude bohatý i na divadelní představení, uvidíte brněnské divadlo Facka, divadelní společnost Tyjátr z Nitry nebo loutkové divadlo z Mohelnice,“ říká za organizátory Martin Černohous z Rapotína.
Flašinetáři se svými nástroji budou k vidění už v pátek 11. srpna v Hanušovicích v hostinci Na Rychtě a v Ruční papírně Velké Losiny. Hlavní poutní program zahájí o den později, v sobotu 12. srpna o půl osmé ráno, mše v kostele sv. Jana Křtitele ve Velkých Losinách, po které se účastníci vydají do Pekařova. Tam proběhne v 11 hodin slavnostní zahájení Pekařovské pouti a také osmého mezinárodního setkání flašinetářů. „Program bude opravdu bohatý. Já sám jsem zvědavý na novou knihu o Nových Losinách, která zachycuje historii a proměny této obce ve fotografiích. Budeme ji slavnostně uvádět do života za přítomnosti její autorky Terezy Kroupové,“ dodává Černohous.
Akce bude pokračovat i v neděli, kdy flašinetáři ještě jednou vystoupí ve velkolosinské ruční papírně i před kostelem Nanebevzetí P. Marie v Rapotíně. Podrobný časový harmonogram jednotlivých vystoupení najdou zájemci na stránkách www.vresovka.cz.


Foto: hap

Pekařovská pouť nabídne vystoupení flašinetářů z několika míst Evropy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.