SPORT

Kromě bramborového umístění i jezerní boj o přežití... David Jílek odstartoval sezónu náročnými závody

8. června 2016, 17:00, Petr Fišer
Kromě bramborového umístění i jezerní boj o přežití... David Jílek odstartoval sezónu náročnými závody Česko, Rakousko - Závodem, který patří k nejtěžším v Evropě, nakročil do nové sezóny David Jílek. Triatlonista ze Zábřeha kromě velké výzvy v Krušných horách otestoval svoji současnou formu i v sousedním Rakousku.

 KRUŠNOMAN

Duatlonové mistrovství republiky bylo současně prvním dílem Českého poháru v dlouhém triatlonu, který spadá do série Ford Czechman Tour 2016. Prestižní záležitost ve skiareálu Klíny tvořila skládačka složená z úvodního pětikilometrového běhu a následné cyklistické pasáže, která spolkla dalších osmdesát kilometrů. Když k tomu připočítáme patnáct kilometrů ve druhé běžecké části s převýšením 2500 metrů, řadí se tento sportovní podnik právem k nejnáročnějším na celém starém kontinentu.
Po úvodním lehce zadrženém běhu vyjížděl Jílek na kolo na jedenácté pozici. Protože šlapal důkladně do pedálů od úplného začátku, po dvaceti kilometrech se posunul na osmé místo za Lukáše Slatinského, s nímž v dalším průběhu dohnali Václava Holuba. Spolupracující trojice dorazila i Jakuba Langhamera, a to s tím, že zábřežskému reprezentantovi patřila při druhé zastávce v depu průběžná druhá příčka.
David Jílek se o ni v poslední třetině závodu přetahoval se Slatinským. Jakmile ale jeho soupeř ve druhém ze tří okruhů zrychlil, nebyl schopný pekelné tempo s vysokou běžeckou frekvencí zachytit ani udržet. Aby toho nebylo málo, zezadu na něj začal útočit dotírající Holub. V závěrečném stoupání po lyžařské sjezdovce ho dostihl a byla z toho velká přetahovaná, kterou rozřešil až finiš v cílové rovince. Pro Jílka neměl v celkovém pořadí bronzovou, ale pouze „bramborovou“ odezvu. V samostatném hodnocení kategorie do 29 let byl nejlepší ze všech.

IRONMAN

Už třetím rokem po sobě zahajuje poctivě trénovaný sportovec ze Zábřeha triatlonovou sezónu v St. Pöltenu. V Rakousku se soupeřilo v tradičních disciplínách: plavání (1,9 km), kolo (90 km), běh (21 km).
Plavecké dobrodružství ve studených jezerech o teplotě pouhých šestnácti stupňů, mezi kterými se přebíhalo bezmála 300 metrů, bylo spíše bojem o přežití. Jílek vylézal z vody kolem dvacátého místa.
Cyklistický nášup odstartovala rovinatá pasáž po místní dálnici, závodníky vážněji prověřila až dvě stoupání s celkovým převýšením 1000 metrů. Běžecký půlmaratón rozdělený do dvou okruhů s divácky atraktivní sekcí v centru městečka mělo ohromující atmosféru. A jak si David Jílek vedl? Plavání - 29.56 min. Kolo - 2:24 h, průměrná rychlost 37,5 km/h. Půlmaratón - 1:19 h. Výsledný čas - 4:19 h. Dosažené výkony mu pomohly k tomu, aby obsadil slušnou osmnáctou pozici v kategorii Profi.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.