SPORT

Kritik fotbalových poměrů: JE TO DEGRADACE A ZNEUCTĚNÍ

19. července 2017, 15:00, Petr Fišer
Kritik fotbalových poměrů: JE TO DEGRADACE A ZNEUCTĚNÍ Velké Losiny - V důvěrně známém prostředí se pohybuje řadu let. Má ho zmapované jako málokdo. Sportovní srdce MILANA GRÉZLA bije pro Velké Losiny, pozici sekretáře v „lázeňském“ klubu zastává od nepaměti. Celková situace, v níž se momentálně nachází český fotbal, je pro něj velkým zklamáním. A nijak se tím netají.

 Jako jeden z mála se nebojí otevřeně kritizovat dění v nejvyšších i okresních sférách. „Není to jen o Peltovi a jeho obvinění. Mimochodem největší žábou na prameni ve Fotbalové asociaci je Berbr. Všechny problémy začínají už v oddílech, které si volí své zástupce do okresních orgánů a jednotlivých komisí,“ rozpovídal se bez sebemenšího mlžení. „Nepovažuji za normální, aby v nich figuroval takový počet rozhodčích, jako je tomu u nás na Šumpersku. Potom se nemůžeme divit, že rozhodují takřka o všem. Na valných hromadách kraje i okresu jsem byl jediný, kdo vystoupil v diskusi s připomínkami. V obou případech jsem byl předem upozorněn, že je délka příspěvku omezená, a vy tudíž nemáte možnost dostatečně poukázat na potíže, s nimiž se v oddílech potýkají. Tyto funkcionáře to nezajímá. Nikdo mi nedokázal odpovědět, a to ani dodatečně,“ mrzelo losinského „starousedlíka“. „Stačí se podívat na složení už zmiňovaných orgánů. Řekněte mi, kdo z těchto jedinců má zkušenosti s prací v klubu? Paradoxem je to, že předseda našeho Okresního fotbalového svazu se angažuje v oddílu, který spadá pod olomouckou oblast,“ narážel nakvašeně na působení Bohuslava Charváta v Olešnici u Bouzova.
Milan Grézl je ikonickou postavou fotbalu ve Velkých Losinách. Klubová filozofie z posledních let se mu zamlouvá. „Všechno děláme poctivě a chceme v tom pokračovat. Největší podíl na tom mají naši trenéři, kteří věnují svým svěřencům spoustu volného času. U mužů je to Jiří Mika, u mládeže Petr Navrátil, Miroslav Ševčík, Zdeněk Panáček a Petr Bláha. Kolem nich jsou ještě další zapálenci. Bohužel, ze svazu si na ně nikdo nevzpomene, což platí také o velkých obětavcích z ostatních oddílů. Ze svých funkcí na ně nedohlédnou. I proto si nejspíš musí rozdělit nejvyšší ocenění mezi sebou. Čím si je za přínos pro fotbal zasloužili pánové Hrdlovič, Mrnka, Žák a Langhammer starší? Z mého pohledu je to degradace a zneuctění jména Dr. Václava Jíry. Každý si může udělat názor sám. Já ho mám a neměním ho,“ prohlásil natvrdo a bez okolků.
 

Foto: denik.cz

Pokud jde o upřímnost, Milan Grézl je nekompromisní. Nahlas říká, co si doopravdy myslí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 21.7.2017 05:58
Titulek: Grezl je chlap
Autor: Daloun
57
má moje sympatie. Jan Hus z něho má radost.
Reagovat
Datum: 21.7.2017 07:19
Titulek: Bez titulku
Autor: Petr
56
On ten "strašně špatnej" bolševik byl v tom rozkrádání sportu docela amatér. Další dobrý příklad je Sazka a pan Hušák. P.F.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.