SPORT

Kritik fotbalových poměrů: JE TO DEGRADACE A ZNEUCTĚNÍ

19. července 2017, 15:00, Petr Fišer
Kritik fotbalových poměrů: JE TO DEGRADACE A ZNEUCTĚNÍ Velké Losiny - V důvěrně známém prostředí se pohybuje řadu let. Má ho zmapované jako málokdo. Sportovní srdce MILANA GRÉZLA bije pro Velké Losiny, pozici sekretáře v „lázeňském“ klubu zastává od nepaměti. Celková situace, v níž se momentálně nachází český fotbal, je pro něj velkým zklamáním. A nijak se tím netají.

 Jako jeden z mála se nebojí otevřeně kritizovat dění v nejvyšších i okresních sférách. „Není to jen o Peltovi a jeho obvinění. Mimochodem největší žábou na prameni ve Fotbalové asociaci je Berbr. Všechny problémy začínají už v oddílech, které si volí své zástupce do okresních orgánů a jednotlivých komisí,“ rozpovídal se bez sebemenšího mlžení. „Nepovažuji za normální, aby v nich figuroval takový počet rozhodčích, jako je tomu u nás na Šumpersku. Potom se nemůžeme divit, že rozhodují takřka o všem. Na valných hromadách kraje i okresu jsem byl jediný, kdo vystoupil v diskusi s připomínkami. V obou případech jsem byl předem upozorněn, že je délka příspěvku omezená, a vy tudíž nemáte možnost dostatečně poukázat na potíže, s nimiž se v oddílech potýkají. Tyto funkcionáře to nezajímá. Nikdo mi nedokázal odpovědět, a to ani dodatečně,“ mrzelo losinského „starousedlíka“. „Stačí se podívat na složení už zmiňovaných orgánů. Řekněte mi, kdo z těchto jedinců má zkušenosti s prací v klubu? Paradoxem je to, že předseda našeho Okresního fotbalového svazu se angažuje v oddílu, který spadá pod olomouckou oblast,“ narážel nakvašeně na působení Bohuslava Charváta v Olešnici u Bouzova.
Milan Grézl je ikonickou postavou fotbalu ve Velkých Losinách. Klubová filozofie z posledních let se mu zamlouvá. „Všechno děláme poctivě a chceme v tom pokračovat. Největší podíl na tom mají naši trenéři, kteří věnují svým svěřencům spoustu volného času. U mužů je to Jiří Mika, u mládeže Petr Navrátil, Miroslav Ševčík, Zdeněk Panáček a Petr Bláha. Kolem nich jsou ještě další zapálenci. Bohužel, ze svazu si na ně nikdo nevzpomene, což platí také o velkých obětavcích z ostatních oddílů. Ze svých funkcí na ně nedohlédnou. I proto si nejspíš musí rozdělit nejvyšší ocenění mezi sebou. Čím si je za přínos pro fotbal zasloužili pánové Hrdlovič, Mrnka, Žák a Langhammer starší? Z mého pohledu je to degradace a zneuctění jména Dr. Václava Jíry. Každý si může udělat názor sám. Já ho mám a neměním ho,“ prohlásil natvrdo a bez okolků.
 

Foto: denik.cz

Pokud jde o upřímnost, Milan Grézl je nekompromisní. Nahlas říká, co si doopravdy myslí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 21.7.2017 05:58
Titulek: Grezl je chlap
Autor: Daloun
47
má moje sympatie. Jan Hus z něho má radost.
Reagovat
Datum: 21.7.2017 07:19
Titulek: Bez titulku
Autor: Petr
49
On ten "strašně špatnej" bolševik byl v tom rozkrádání sportu docela amatér. Další dobrý příklad je Sazka a pan Hušák. P.F.
Reagovat