Krimi

VIDEO: Tohle rozum nepobere. Policie zveřejnila detaily ze silničních kontrol

MOHELNICE, ZÁBŘEH – Hned dva případy řidičů, kteří se snažili ujet silniční kontrole, zaznamenala v uplynulých dnech policie na Šumpersku. Jeden motorista vjel s osobákem do kukuřičného pole, kde se chtěl před muži zákona schovat. Druhý se nezalekl ani namířených služebních pistolí a s džípem ujížděl na zpátečku. První řidič byl patrně pod vlivem narkotik a druhý si před jízdou nejspíš „přihnul“.

Dívka, která s řidičem ve vozidle cestovala, policii tvrdila, že je stopařka. Foto: PČR

„Řidič chevroletu ujížděl policejní hlídce směrem ze Zábřeha na Postřelmov. S autem se snažil schovat v kukuřičném poli, kde zapadl. Když policisté k vozu dorazili, našli uvnitř jen mladou spolujezdkyni, které tvrdila, že je stopařka. Šoféra zadrželi policisté na druhé straně lánu,“ informovala o úterním incidentu mluvčí policie Jiřina Vybíhalová. 

Třicetiletý muž měl k úprku před policií dobrý důvod. Hlídka totiž při jeho lustraci zjistila, že nikdy nevlastnil řidičák, a navíc měl pozitivní test na amfetamin. Ačkoli při divoké jízdě ohrožoval auta v protisměru, celá událost se naštěstí obešla bez zranění.

První zfetovaný, druhý opilý

Už v neděli 6. září naháněli policisté dalšího vzpurného řidiče u Studené Loučky. Muž během siliční kontroly zařadil zpátečku, ignoroval namíření policejních zbraní, šlápnul na plyn a snažil se zmizet. Po dvou stech metrech couvání narazil v příkopu do stromu.

„Důvodů vyhnout se silniční kontrole měl hříšník více. Jednak mu byl opakovaně soudem uložen zákaz řízení všech motorových vozidel, a to s platností až do konce února 2027, a navíc jevil známky podnapilosti. Dechové zkoušce se ale podrobit nechtěl,“ dodala policejní mluvčí.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO ZÁBĚRY UJÍŽDĚJÍCÍCH ŘIDIČŮ. 

 


  

INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.