ZPRÁVY

Krásno znečistila neznámá chemikálie

7. ledna 2014, 06:00, jak
Šumperk - Hustá tmavá skvrna pokryla minulý týden část plochy vodní nádrže Krásné o Šumperka. Na zamoření vody upozornili hasiče jako první lidé, pro které je tato lokalita oblíbeným místem vycházek. Odkud se látka do vody dostala, je zatím předmětem šetření, viníkovi hrozí vysoká pokuta.

„Hasiči museli na místě použít člun a chemický kontejner. Látka se rozprostírala na zhruba pěti stech metrech čtverečních,“ uvedl mluvčí šumperských hasičů Zdeněk Hošák. Zasahující muži se pokusili chemikálii zasypat takzvaným sorbetem, běžně užívaný postup však v tomto případě nezabral. „Museli jsme proto použít ruční síta a skvrnu na ně postupně odchytávat,“ dodává k zásahu podrobnosti Hošák.

V současné době pokračuje hledání zdroje znečištění. Úhyn ryb zatím nebyl vodohospodáři nahlášen. Nádrž patří v letních měsících k nejnavštěvovanějším vodním plochám na Šumpersku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.1.2014 07:18
Titulek: Nevím
Autor: LH
187
152
jestli neznámá chemikálie znečistila Krásno ale možná znečistla Krásné (viz mapy.cz vodní nádrž Krásné) pokud teda nebyl zněčištěn ten film.
Reagovat
Datum: 7.1.2014 07:19
Titulek: Re: Nevím
Autor: LH
125
141
-znečištěn-
Reagovat
Datum: 7.1.2014 09:56
Titulek: No to si snad děláte srandu?
Autor: cinique
146
158
To si snad vážně děláte srandu, ne? Ňáká naplavenina z Prahy natočí kontroverzní film, ještě kontroverzněji ho nazve a vy kvůli němu budete ještě měnit zeměpis, ne? Kde se do háje najednou vzalo nějaký KRÁSNO? Co to je? Vodní nádrž se jmenuje a vždycky jmenovala Krásné. Nachází se nedaleko části obce Hraběšice, která se taktéž jmenuje Krásné. Tato místa se dříve nazývala Šentál, což se přeložilo jako Krásné a to mnohem dříve, než tam byla nějaká vodní nádrž. Naproti tomu Krásno je město u Sokolova, což je docela zvláštní shoda okolností.
Ondra Sokol se jako malej jezdil koupat na Krásné, přitom si hloupě myslel, že se to správně jmenuje Krásno, byl línej si to pořádně zjistit, tak tímto špatným názvem trapně pojmenoval film a my to teď kvůli němu budeme přejmenovávat? A jinak jsme normální?
Reagovat
Datum: 7.1.2014 13:02
Titulek: Re: No to si snad děláte srandu?
Autor: Vtyš
155
125
Chápat současné filmové umění a trendy je pro některé lidi problém. A když tomu fozilie nerozumí tak aspoň pomlouvají a odsuzují skutečně dobrý film. Změnit myšlení je pro někoho obtížné nebo dokonce nemožné. Změna Krásné na Krásno je umělcův záměr, který nelze odsuzovat.
Reagovat
Datum: 7.1.2014 15:19
Titulek: Re: No to si snad děláte srandu?
Autor: cinique
189
171
Můj příspěvek se ale filmu nijak netýkal. Já nehodnotím nijak film. A neodsuzuji ani "umělcovo" právo nazvat si film jak se mu zachce. I když poněkud podivná je věta, kterou pronesl v nějakém rozhovoru, cituji "Krásno je přehrada nad městem Šumperk, městem, kde jsme se narodili se spoluautorem scénáře Martinem Fingerem..." Tady nepopisuje název ani děj filmu, tady popisuje skutečnost - či spíše svou poněkud zmatenou verzi reality...
Ale budiž, i kdyby Ondra Sokol nebyl úplně mimo, i kdyby věděl co říká a dělá a všechno to byl z jeho strany umělecký (či spíše marketingový) záměr, to, co skutečně nechápu a odsuzuji je, že se tohoto jeho podivného záměru najednou chytají novináři a cpou Krásno kdovíproč do novinových titulků, které se Sokola ani filmu nijak netýkají, nýbrž jsou o vodní nádrži Krásné. Nebo se snaží si tím dokázat, že oni dokáží změnit myšlení v tom smyslu, jak o tom vy hovoříte? Aneb kdo odteď nezmění myšlení a nezačne po vzoru velkého pana Režižéra říkat Krásno místo Krásné, ten je hloupá fozilie?
Reagovat
Datum: 7.1.2014 16:13
Titulek: Re: No to si snad děláte srandu?
Autor: aNONYM
150
130
Přesně napsáno.
Reagovat
Datum: 7.1.2014 16:35
Titulek: Re: No to si snad děláte srandu?
Autor: IQuoň
188
178
Napsáno je to dobře bez chyb, ale jak tomu porozumět? Každý si to vykládá jinak. V dnešní době kdy se posouvá význam pojmů se v podstatě nedá ničemu rozumět tak, aby tomu rozuměli všichni stejně. Umělci žijí v úplně jiném světě, svět vidí jinak a pak dochází k různým nedorozuměním.
Reagovat
Datum: 14.1.2014 08:23
Titulek: Já tomu rozumím asi takhle
Autor: Smyl Flek z Nohavic
190
164
Když bych třeba natočil thriller odehrávající se v Praze a velice umělecky bych jej nazval Vražda v Praždě, tak myslíte, že by se pár dní po předpremiéře toho filmu v televizních novinách objevila zpráva o tom, že v Praždě je momentálně špatná dopravní situace a že Pražďané by si, stejně jako všichni návštěvníci Praždy, měli dávat pozor na smog? Asi ne, že. Nikoho by něco takového ani nenapadlo. To jen "jak" ze Šumperka se nechá unést a zblbnout nějakým filmem. Čímž mimochodem tomu filmu, stejně jako jeho tvůrcům, prokazuje medvědí službu a jen potvrzuje Sokolova slova o zdejším maloměšťáctví. Pokud tedy ten titulek nemá být vtipně ironický, čemuž ale zase příliš neodpovídá obsah tohoto článku. Nebo že by šlo o vpašování skryté reklamy do seriózního Reje?
Jinak já Ondrovi děkuju. Dlouho jsem pořádně nevěděl, co přesně znamená termín maloměšťáctví. Ale to, co se děje kolem filmu Krásno, mi to nádherně ukázalo v celé své kráse. Takže ať už je ten film jakýkoliv, už jen kvůli tomuhle to stálo za to.
Reagovat
Datum: 7.1.2014 16:30
Titulek: Re: No to si snad děláte srandu?
Autor: Smyl Flek z Nohavic
186
159
Holt Šumperk je maloměsto jak vyšitý, co naděláš.
Reagovat
Datum: 7.1.2014 20:26
Titulek: Schöntahl, zprzněný Schönberg, Schönheit
Autor: Masokombajn Krásno
161
182
Krásno je etetická kategorie vy tupci!

De ste byly gdyž ste si nechaly krasavcem Brožem postaviť takovou SCHÖNBERGovou vobludu v Krásnu vy umělci neetetičtí!

Reagovat
Datum: 7.1.2014 23:05
Titulek: Krásné
Autor: Anonym
150
133
není přehrada, ale bylo postaveno v 80. letech jako zemědělská zavlažovací nádrž.
Reagovat
Datum: 13.1.2014 18:04
Titulek: Bez titulku
Autor: Jimbo
174
178
hlavne zustat trendy .. no kazda dedina ma sveho debila .. v Spk se sdruzuji v redakci reje .. pardon rejdakci
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).