KULTURA

Králové TV Šlágr zahrají před vyprodanými sály v Šumperku a Zábřehu

23. března 2014, 00:00, Ondřej Polák
Králové TV Šlágr zahrají před vyprodanými sály v Šumperku a Zábřehu Šumperk, Zábřeh - Poslední březnový víkend mají v kalendáři označený červeným vykřičníkem stovky fanoušků lidových písniček. V Šumperku a Zábřehu zahraje nejpopulárnější interpret hudební televize Šlágr slovenské Duo Jamaha.

 Otec a syn, Alfonz a Marián Kotvanovi, dva muzikanti, kteří pravidelně vystupují v TV Šlágr a za poslední dva roky sbírají jeden úspěch za druhým, odehrají před zaplněnými sály tříhodinovou taneční zábavu. Nejprve v Domě kultury Šumperk v sobotu 29. března od 15 hodin a o den později v sále kulturního domu v Zábřehu rovněž od tří hodin odpoledne.

„Otec a syn Kotvánovci zahrají posluchačům oblíbené písničky plné krásných melodií. Zveme hlavně seniory, aby se na začátku jara přišli pobavit a prožili pohodové odpoledne ve společnosti sympatických hudebníků ze Slovenska,“ uvedla Monika Kohajdová z DK Šumperk.

Duo Jamaha koncertuje již dvanáct let a v nejbližší době připravuje vydání nového CD, kde se objeví i nové nástrojové obsazení v podobě harmoniky a bicích. „Chceme naši tvorbu nějak ochutit a věříme, že to bude pro naše fanoušky zajímavé. Připravovaná deska bude velmi pestrá, nabitá samými novinkami, objeví se na něm i moje autorská skladba,“ popsal plány populárního tandemu mladší z dvojice Marián Kotvan.

Šumperský pořad je již beznadějně vyprodaný, a to i přesto, že pořadatelé rozšířili kapacitu a přidali také místa na balkoně. Na zábřežské vystoupení zbývají poslední volné vstupenky, které jsou k mání v obvyklých prodejních místech Zábřežské kulturní.


Foto: archív

Alfonz a Marián Kotvanovi patří mezi nejúspěšnější interprety hudební televize Šlágr. Jejich popularita se dá srovnat s dřívějším fenoménem Eva a Vašek.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.3.2014 06:59
Titulek: ?
Autor: petr x
135
183
Tento zájem o samohrajkové produkty TV Šlágr leccos vypovídá o kulturní úrovni a vyspělosti těch "stovek fanoušků lidové hudby"...ten červenej vykřičník by měl být hlavně za hodnocením dramaturgie šumperské rybičkárny, která se nestydí tyhle playbackové kýčaře za hudebníky vydávat.
Reagovat
Datum: 23.3.2014 07:43
Titulek: Re: ?
Autor: Grifit
167
174
Holt čtenáři Blesku sem tam potřebují i kultůru :-/
Reagovat
Datum: 26.3.2014 17:16
Titulek: Re: ?
Autor: ŠlágroBijec
177
220
A tak co by vznešení a velevzdělaní hudební kritici náštěvníkům ŠlágrFestu doporučovali?
Kulturně vyspělí borci, zašlapaní do země nekulturními šlágristy jsou oprávněně v šoku a ve stresu. Jak upgradovat šlágristy na vyšší kulturní úroveň?
Reagovat
Datum: 28.3.2014 03:35
Titulek: Rybičkárně je jedno kdo tam hraje
Autor: Klikoš
123
166
hlavně že má kšeft. Rybičkárna se podílí na kulturní devastaci Šumperka. Již taťka Sokol vycítil, že Šumperk je na tom nějak špatně. Je na pováženou, že nezasáhne ani odbor kultury MÚ.
Reagovat
Datum: 28.3.2014 03:47
Titulek: Proč takový zájem o tak pokleslou kulturu?
Autor: ZVUK
126
138
Zákeřní Samohrajci chytají svoje posluchače za srdce. Chápu mladší generaci, že tomu není rozumět. Samohrajci vkládají do své produkce jedovaté srdeční fluidum, kterému hlavně starší posluchači snadno podléhají. Samohrajci zneužívají vědomě srdeční slabosti posluchačů, častečně to připomíná psychocký nátlak Šmejdů na své oběti. Teprve až se v Šumperku vymění generace, teprve pak nastane rozvoj kvalitní kultury na světové úrovni. Rybičkárna opět vstane z popela.
Reagovat
Datum: 28.3.2014 07:35
Titulek: Re: Proč takový zájem o tak pokleslou kulturu?
Autor: aNONYM
117
187
Samohrajci, hrající na úrovni kteréhokoliv nájemného svatebního samohrajce, chytají za srdéčko proto, že v televizi říkali, že jsou nejlepší. A televize přece nelže.
Reagovat
Datum: 28.3.2014 08:54
Titulek: Re: Proč takový zájem o tak pokleslou kulturu?
Autor: Mužatka
131
161
Na Samohrajkách by měla vystoupit jako předskokani nějaká moderní skupina s moderní hudbou a měl by tam mít úvodní slovo kritik Šlágru, aby kulturnímu odpadu v sále ozřejmil dnešní moderní hudební trendy. Chce to seniorům otevřít oči !!!!
Chce to upozornit na Óčko, Gold atp. Možná někdo neví kde kvalitu hledat.
Reagovat
Datum: 28.3.2014 18:16
Titulek: Re: Proč takový zájem o tak pokleslou kulturu?
Autor: aNONYM
107
167
Aby bylo jasno, já to starouškům přeju, zažijí příjemné odpoledne. Na druhou stranu mně je jich trošku líto, že jsou oběti marketingu na úrovni šmejdů. Nikdo s mozkem v hlavě přece nemůže považovat za špičkovou hudbu, která je založena na kopírování děl jiných autorů. Přehrávat na kolovrátku cizí díla není žádné velké umění.
Reagovat
Datum: 28.3.2014 18:48
Titulek: Re: Proč takový zájem o tak pokleslou kulturu?
Autor: Olda
135
188
Staroušci byli svými rodiči špatně vychovaní. Nebyli vedeni k chápání moderní současné umělecké hudební tvorby. Prostě trpí za rodiče. A Šmejdi jejich neznalosti zneužívají. Ale nějaká ta moderní předskokanská skupina před Samohrajkami by sa zišla!!! Nebo aspoň doporučení co by měli poslouchat aby byli na úrovni. Pořád tady nic nevidím, žádné doporučení.
Reagovat
Datum: 28.3.2014 19:02
Titulek: Re: Proč takový zájem o tak pokleslou
Autor: aNONYM
81
168
Doporučuju jakoukoliv původní hudbu. Tedy kohokoliv, kdo hudbu nekrade, ale tvoří. Výběr je široký - od Nohavici po Koblížky.
Reagovat
Datum: 29.3.2014 00:10
Titulek: Re: Proč takový zájem o tak pokleslou
Autor: Plast
144
182
Proti Nohavici atp. nemám námitky. Problém je v tom, že se mně tato hudba nelíbí. A co teď s tím? A co třeba Smetana? Symfonické orchestry jsou vlastně zloději. Netvoří, jen kopírují noty na papíře. Tvůrčí činnost je nulová. Jak dál? A vydávají se jejich nosiče a někdo si na tom mastí kapsu. Šlágr je ale poslední dobou nejdráždivější rudý hadr pro muzikantské fajnšmekry. Čím to?
Reagovat
Datum: 29.3.2014 00:48
Titulek: Re: Proč takový zájem o tak pokleslou
Autor: Smeták
139
167
Ať si každý poslouchá co chce, klidně i koblížky, slepičince a kravince, ale proč by se tyto exkrementy měly podporovat z veřejných rozpočtů jako například prostřednictvím "kulturních domů", které jsou z větší části dotovány městem?!
Reagovat
Datum: 23.3.2014 09:41
Titulek: sracky
Autor: prazak
165
178
jen same sracky a sracky
Reagovat
Datum: 23.3.2014 10:32
Titulek: kašpaři
Autor: aNONYM
165
190
Jestlipak mají tito kašpaři od Yamahy povoleno používat název Jamaha? A navíc hrají na Rolandy :-))) Pustil jsem si jejich klip a kdybych chtěl někomu vysvětlit, co je to kýč, tak oni a jejich klipy jsou pro to ideální :-)
Reagovat
Datum: 23.3.2014 16:16
Titulek: Re: kašpaři
Autor: kobliha
135
183
Jamaha? Zapomněli se tě zeptat, kašpare.
Reagovat
Datum: 23.3.2014 17:33
Titulek: Re: kašpaři
Autor: aNONYM
156
180
Mě se ptát nemusí, koňská hlavo.
Reagovat
Datum: 23.3.2014 11:03
Titulek: Špičková kultura jako řemen
Autor: kinderman
130
168
A předskokanku by jim mohla dělat mamina Marie Pojkarová. Ať si senioři užijí :-)

http://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA
Reagovat
Datum: 23.3.2014 11:43
Titulek: Re: Špičková kultura jako řemen
Autor: aNONYM
souhlas
142
nesouhlas
182
Tak to je masakr :-)))
Reagovat
Datum: 23.3.2014 16:31
Titulek: PUNK'S NOT DEAD, vy volové !!!
Autor: RSDr. Rostislav Švehla
114
166
PUNK'S NOT DEAD, vy volové !!!

http://www.youtube.com/watch?v=LxCrajsPwSE&feature=player_embedded#

Gott, David, Moravanka !

Vážení voliči, vážené voličky !
Tenhlecten rock, punk atd., tihlecti všichni vlasatci nebo naopak vyholenci – to je všechno nástroj buržoasie. Je to nástroj zuřivých obhájců kapitalismu a demokracie, kteří chtějí ohlupovat lid, kteří chtějí odvést dělnickou třídu od třídního boje. :-((
My v naší vlasti jsme celé tohle spiknutí proti socialismu a míru včas odhalili : http://www.punk.cz/index.asp?menu=3&record=8736. A vší náš lid rychle pochopil, jaké nebezpečí naší vlasti hrozí, vší náš lid požádal Stranické a státní orgány o důrazný zásah proti škůdcům a zrádcům.
My jsme lidu vyhověli, protisocialistické a protistátní skupiny a kapely jsme zrušili. A lid měl opět klid na práci, klid na budování jistot a prosperity. Po celé naší vlasti zněly radostné písně Karla Gotta, Michala Davida, Moravanky a mnoha jiných pokrokových umělců. Ano, byla to krásná doba ! Nedivím se, že ji vší náš lid chce zpět. Po vítězných volbách opět přání lidu splníme. Opět budou znít písně našich předních umělců, opět budeme budovat opravdovou socialistickou svobodu, spravedlnost a solidaritu. A tančit, tančit se bude všude !

Nebudeme podporovat bulvár, nebudeme podporovat bigbít !(V. Jandák, 2009)

My jsme ten správnej tým ! *** Volte ČSSD, KDU-ČSL a KSČM !
Reagovat
Datum: 27.3.2014 09:02
Titulek: Šlágristi jsou kulturní mimina. Nemůžou za to.
Autor: Ouhej
174
217
Jejich kulturní omezenost způsobila špatná rodinná výchova. Dnešní mládež, jejichž výchovu ke kultuře rodiče nezanedbávají, má mnohem vytříbenější hudební vkus než šlágristi.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.