SPORT

Kralování Bořivoje Bartoše skončilo, fotbalový Šumperk má nového předsedu

13. února 2020, 18:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Kralování Bořivoje Bartoše skončilo, fotbalový Šumperk má nového předsedu Šumperk – Dlouhé kralování Bořivoje Bartoše v čele šumperského fotbalu skončilo. Po osmnáctiletém vládnutí, během kterého se stal jedním ze zachránců tradičního klubu z okresního města, předal pomyslné žezlo „nastupujícímu mládí“.

„Na to, abyste mohl vykonávat funkci předsedy, musíte být kolikrát k dispozici v dopoledních hodinách. Bořikovi to současná práce neumožňovala. Navíc mu brala síly a volný čas trenérská mise v Bratrušově,“ vysvětloval Bartošův funkcionářský kolega Vladimír Dostál. „Jedním z hlavních důvodů, proč jsme sáhli k výměně, byl nový impuls. Naše snaha povede k tomu, abychom se posouvali dál. Nejen mně se v poslední době zdálo, že jsme začali přešlapovat na místě.“

Dostál zůstává členem výboru. Na starosti bude mít provoz, ekonomiku, organizaci a záležitosti spojené se stadiónem. Bartoš bude využíván jako pomocník s administrativou a vyloučena není ani jeho aktivita vyvíjená směrem k okresnímu a krajskému fotbalovému svazu. S ohledem na minulost svérázného činovníka by se nejednalo o žádnou novinku.
Nedávná valná hromada posvětila jednu personální změnu, k níž došlo v užším klubovém vedení. Sekretáře a správce Vladimíra Bubeníka vystřídal ve výborovém soukolí Miroslav Partisch. O zapojení bývalého šumperského hráče se živě diskutovalo několik měsíců. „Za úkol si dal oblast marketingu a práci s lidskými zdroji,“ prozradil Vladimír Dostál.

V případě Bohdana Hecla se nic nemění. Doménou někdejšího kouče mužského áčka bude i nadále sportovní část spojená s fungováním a výkonnostním posouváním mládežnických celků.
To nejdůležitější na konec. Kdo obsadil pomyslný trůn po odchodu dlouholetého krále? Ladislav Šabo! Další z odchovanců se naplno chopil předsednické taktovky, a kromě vymýšlení a naplňování oddílové vize a prezentace celého klubu se bude dál „točit“ kolem hlavní vlajkové lodi. Její posádku tvoří divizní muži. „To, čím přesně se jednotliví členové výboru budou zabývat, je víceméně pouze orientační. Všechno se totiž prolíná a mísí se vším,“ dodal Dostál.

PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ
ŠUMPERK – RAPOTÍN 1:0 (0:0)


Další přípravné utkání potvrdilo, že před svěřenci Zdeňka Opravila stojí pořádné kvantum práce. Protivníka z I. A třídy porazili nejtěsnějším rozdílem, a ještě k tomu „upachtěným“ gólem z pokutového kopu. „Výdej energie od některých našich hráčů nebyl stoprocentní. K tomu mi chyběla větší dominance na míči a přesnější koncovka,“ zlobil se nespokojený trenér.
V rapotínské sestavě se objevilo několik zajímavých jmen. Tabulkový lídr druhé nejvyšší krajské soutěže sehrál s favoritem důstojnou partii, za niž se nemusel stydět. Při absenci všech brankářských specialistů mu na citlivém postu vypomohli domácí strážci Toman a Kreizl. Oba patřili k nejlepším fotbalistům na trávníku a jednoznačně zastínili neplodné střelce na obou stranách.
BRANKA: Lavrovič.
ŠUMPERK: Kreizl – Jurásek, M. Smrž, J. Nimrichtr, O. Kováč, Španihel, Lavrovič, Navrátil, Ostrovka, Michal Sitta, Nízký. Střídali: Toman, Zrník, Tran.
RAPOTÍN: Toman – Štěpán, Cejpek, Juráš, Jurka, Linet, Matušík, Simon, Kobza, Březina, Šebela. Střídali: Kreizl, Neuman, Scheuter, Hudec, Svoboda, Jankovič, Svačinka, Draňa, Vejchoda.

PŘÍPRAVA ŠUMPERKA

7. LEDNA: první trénink. 11. LEDNA: Šumperk – Sigma Olomouc A 0:6. 29. LEDNA: Šumperk – Sigma Olomouc „U18“ 3:5 (J. Nimrichtr 2, Navrátil). 1. ÚNORA: Šumperk – Olešnice 9:0 (Navrátil 2, Ostrovka 2, J. Nimrichtr, O. Kováč, Barčík, Michal Sitta, Nízký). 8. ÚNORA: Šumperk – Rapotín 1:0 (Lavrovič). 15. ÚNORA: 12.00 Šumperk – Lanškroun. 19. ÚNORA: 18.00 Ústí n. O. – Šumperk. 22. ÚNORA: 10.00 Šumperk – Letohrad. 26. ÚNORA: 17.30 Šumperk – Zábřeh. 29. ÚNORA: 10.00 Šumperk – Rýmařov. 7. BŘEZNA: 11.00 Bruntál – Šumperk.Foto: Petr Fišer

Posledním oficiálním aktem Bořivoje Bartoše v pozici klubového předsedy byla aktivní účast na nedávném slavnostním otevření nově položené umělé trávy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

I přes nejistotu, zda se uvedené akce budou v ohlášeném termínu konat, pokračujeme v soutěžení o volný vstup na atraktivní pořady v regionu. Dnes je to zábřežský AkustikFest, na který nám Zábřežská kulturní poskytla tři vstupenky. Za oponou zábřežského kulturáku se uskuteční v pátek 17. dubna.

Otázka:
Kolikátý ročník AkustikFestu se bude letos konat? 
A) 3.
B) 4.
C) 5.

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volný vstup na koncert skupiny Katapult, ohlášený v šumperském Domě kultury na 27. března, vyhrávají Josefka G. z Hrabišína a Radek V. z Chromče. Blahopřejeme! O vstupenky se i kvůli případné změně v programu přihlaste u pořadatele.