SPORT

Král Stavenice

2. dubna 2008, 14:12, Libor Lužík
Král Stavenice Stavenice - Dvanáctý ročník šachového turnaje „O krále Stavenice“ proběhl poslední březnovou sobotu v kulturním domě. 80 účastníků hrálo švýcarským systémem na 7 kol 2x30 minut.

O celkovém vítězství se rozhodovalo mezi dvěma nejvýše nasazenými šachisty, čerstvým mistrem ČR do 14-ti let Vojtou Plátem a druhým z MČR – 16-ti let Honzou Krejčím vzájemným zápasem, kdy už to vypadalo, že Honza bude málem králem, ale Vojta vytáhl z rukávu nečekanou kombinaci tahů a donutil svého soupeře, aby se vzdal. Třetí místo uhájil Pavel Strašil z Loko Zábřeh před Honzou Krejčím starším z Tatranu Litovel.

 

Pořadí

1. Plát Vojtěch Sokol Klatovy 
6,5 bodu
2. Krejčí Jan ml. Tatran Litovel  
5,5 bodu
3. Strašil Pavel
Loko Zábřeh
5,5 bodu
4. Krejčí Jan st.     
Tatran Litovel  
5,5 bodu
14. Bureš Vladimír   
Lázně Velké Losiny  
4,5 bodu

 

V kategorii do 15-ti let dali o sobě vědět opět svěřenci trenéra Josefa Šnajdra. Za prvním Vojtou Plátem skončil Jakub Vaculík a třetí Marek Malý, oba ŠK Sokol Šumperk. Nejlepší žena v turnaji byla Nicola Lužíková z ŠK Sokol Šumperk a cenu nejmladšího účastníka si odvezl Tomáš Kostecký z ŠK Sokol Šumperk.

 
Tomáš Kostecký, Jakub Vaculík, Vojtěch Plát, Marek Malý, Nicola Lužíková


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.