SPORT

Král Stavenice

2. dubna 2008, 14:12, Libor Lužík
Král Stavenice Stavenice - Dvanáctý ročník šachového turnaje „O krále Stavenice“ proběhl poslední březnovou sobotu v kulturním domě. 80 účastníků hrálo švýcarským systémem na 7 kol 2x30 minut.

O celkovém vítězství se rozhodovalo mezi dvěma nejvýše nasazenými šachisty, čerstvým mistrem ČR do 14-ti let Vojtou Plátem a druhým z MČR – 16-ti let Honzou Krejčím vzájemným zápasem, kdy už to vypadalo, že Honza bude málem králem, ale Vojta vytáhl z rukávu nečekanou kombinaci tahů a donutil svého soupeře, aby se vzdal. Třetí místo uhájil Pavel Strašil z Loko Zábřeh před Honzou Krejčím starším z Tatranu Litovel.

 

Pořadí

1. Plát Vojtěch Sokol Klatovy 
6,5 bodu
2. Krejčí Jan ml. Tatran Litovel  
5,5 bodu
3. Strašil Pavel
Loko Zábřeh
5,5 bodu
4. Krejčí Jan st.     
Tatran Litovel  
5,5 bodu
14. Bureš Vladimír   
Lázně Velké Losiny  
4,5 bodu

 

V kategorii do 15-ti let dali o sobě vědět opět svěřenci trenéra Josefa Šnajdra. Za prvním Vojtou Plátem skončil Jakub Vaculík a třetí Marek Malý, oba ŠK Sokol Šumperk. Nejlepší žena v turnaji byla Nicola Lužíková z ŠK Sokol Šumperk a cenu nejmladšího účastníka si odvezl Tomáš Kostecký z ŠK Sokol Šumperk.

 
Tomáš Kostecký, Jakub Vaculík, Vojtěch Plát, Marek Malý, Nicola Lužíková


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).