SPORT

Krajský přebor ve volejbale žen 2009/2010

15. října 2009, 00:00, téma VOLEJBAL, rejdakce
Kojetín/Velká Bystřice - Volejbalistky z TJ Jiskra Rapotín se 3. října utkaly s TJ Sokol Kojetín a 4. října s SK Velká Bystřice.

TJ Jiskra Rapotín – TJ Sokol Kojetín

Slunného, i když trošku chladivého dne 3. 10. 2009 se odehrálo předposlední dvojkolo podzimní části krajského přeboru ve volejbale žen a to na půdě TJ Sokol Kojetín. Hráčky volejbalového oddílu TJ Jiskra Rapotín přijely na kojetínskou půdu s respektem, neboť ostřílené volejbalistky Kojetína vloni skončily na třetím místě v krajské soutěži. Jako novicky krajské soutěže se „Rapačky“ pustily v 10.00 hod. s velkým odhodláním do boje. První set byl velmi vyrovnaný, ale nakonec skončil výhrou pro domácí družstvo 25:21.

Ve druhém setu se však karta obrátila a tento skončil vítězstvím pro „Rapačky“ 25:22. Třetí set opět po neuvěřitelných herních výměnách skončil výhrou pro Rapotín 25:23. Ve čtvrtém setu domácí trochu „přitlačily na pilu“ a set ukončily ve svůj prospěch 25:19. V pátém závěrečném zkráceném setu tohoto zápasu pak rozhodla zkušenost kojetínských hráček s výsledkem 15:8 pro Kojetín. Celé pětisetové utkání trvalo 101 minut.

Konečný výsledek 1. zápasu :
TJ Jiskra Rapotín – TJ Sokol Kojetín 2:3

V 1. sobotním zápase bojovaly za TJ Jiskra Rapotín:
 • Náhra: Marcela Podhorná, Janča Šulcová
 • Blok: Blanka Horáčková, Janča Harapátová
 • Smeč: Boďa Václavková, Monika Lužíková

Povzbuzující a fandící silou byly :
 • Petra Viktorinová
 • Iva Würstová
 • Pavča Gerešová

Druhý zápas dne začal na kojetínské půdě po krátké pauze a to přesně ve 12.10 hod. Sluníčko sice ještě trošku hřálo, ale občas se schovalo i za mraky, což zapříčinilo celkové ochlazení. Horkou krev „Rapaček“ však nezchladilo ani nestálé počasí a odhodlaně se pustily do druhého zápasu. Ženy Kojetína jakoby „ztuhly“ a první set skončil po 11 minutách ve prospěch hostujících 25:14. Ztuhlost v družstvu Kojetín nepovolila ani v druhém setu, který opět skončil vítězně pro „Rapačky“ a to opět 25:14, druhý set však již trval 13 minut. Ve třetím setu se hráčky Kojetína trošku probraly, přesto však opět prohrály a to po 14 minutách 20:25.

Konečný výsledek 2. zápasu :
TJ Jiskra Rapotín – TJ Sokol Kojetín 3:0

V 2. sobotním zápase bojovaly za TJ Jiskra Rapotín:
 • Náhra: Iva Würstová, Marcela Podhorná
 • Blok: Peťa Viktorinová (kapitánka), Janča Harapátová
 • Smeč: Pavča Gerešová, Monča Lužíková.

Povzbuzující a fandící silou byly :
 • Blanča Horáčková
 • Janča Šulcová
 • Boďa Václavková.

 

TJ Jiskra Rapotín – SK Velká Bystřice

Za posledním dvoukolovým dobrodružstvím se vydaly hráčky TJ Jiskry Rapotína dne 4. 10. 2009 do Velké Bystřice. Slunné počasí z předcházejícího dne se změnilo k nepoznání – foukalo všemi směry a ráno nenasvědčovalo tomu, že by sluníčko přeci jen prosvítilo svými podzimními paprsky výkony volejbalistek. „Rapačky“ se do prvního zápasu rozcvičovaly trochu nejistě, neb přijely do Bystřice jen v 6 a nebyly k dispozici hráčky normálně hrající blok, a tudíž se muselo na postech improvizovat.

V prvním setu tudíž docházelo k různým nedorozuměním mezi hostujícími „Rapačkami“ a tzv. „hledání se“ mělo za následek konečné výhry domácích s výsledkem 25:18. Neshody z prvního setu ženy Rapotína však nerozhodily a disciplinovanou hrou dovedly druhý set k vítězství ve svůj prospěch 25:15.

Ani ve třetím setu se domácím nepodařilo „Rapačky“ zlomit a opět prohrály 16:25. Do čtvrtého setu se hráčky SK Velká Bystřice pustily se zaťatými zuby a dravě zvítězily 25:11. Opět, jako v sobotním prvním zápase, nastal zkrácený set, ve kterém opět jako v sobotním zápase hráčky Rapotína prohrály a to 6:15.

Konečný výsledek 1. nedělního zápasu :
TJ Jiskra Rapotín – SK Velká Bystřice 2:3

Do druhého zápasu nastoupily zcela „jiné“ stejné hráčky TJ Jiskra Rapotín. Oblékly si nové oblečky, nasadily nový pohodový výraz a s odhodláním si hru „užít“ započaly poslední zápas podzimní sezóny. Sluneční paprsky, které pohladily tváře hráček a nová „image“ očividně přinesly štěstí, neb se „Rapačky“ probojovaly ke konečnému výsledku ve svůj prospěch 3:1 s poměry míčů v setech: 26:24, 9:25, 25:16, 25:23.

Oba poslední zápasy podzimní sezóny odehrály za TJ Jiskra Rapotín:
 • Náhra: Ivča Würstová, Marcela Podhorná,
 • Blok: Pavča Gerečová, Monča Lužíková
 • Smeč: Boďa Václavková, Vlaďka Mročková.
Po podzimní části krajského přeboru žen ve volejbale jsou ženy TJ Jiskra Rapotín na pěkném „fousovém“ 3. místě, což pro nováčka v soutěži je myslím veliké překvapení. Další – jarní část – začíná v květnu 2010.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.