SPORT

Krajský přebor ve volejbale žen 2009/2010

29. září 2009, 00:00, téma VOLEJBAL, rejdakce
Rapotín - TJ Jiskra Rapotín se utkala s TJ Sokol Olomouc - Nové Sady a s TJ Sokol Bohuňovice.

TJ Jiskra Rapotín – TJ Sokol Olomouc - Nové Sady


Dne 19.9.2009 se v 10.00 hod. rozpoutal dvoukolový boj na rapotínském hřišti mezi domácími „Rapačkami“ a hostujícími ženami Nových Sadů. První set se jevil velice vyrovnaně, i když nakonec skončil prohrou pro domácí 17:25. V druhém setu domácí ztratily na jistotě a prohrály velice rychle s výsledkem 10:25. Do třetího setu nastartovaly hráčky z domácí lavičky a set společnými silami dovedly k prvnímu vítězství 25:12. Čtvrtý set i přes urputný boj skončil opět pro domácí prohrou, a to 15:25. Konečný výsledek pro první zápas dne Rapotín – Nové Sady 1:3.

Přibližně po půlhodinové pauze se rozpoutala druhá bitka. Rapačky nastoupily s odhodláním urvat, co se dá. Ve druhém zápase kvalita hry na straně domácích hodně vzrostla, bohužel však chybělo to „pomyslné štěstíčko“, které se spíš přiklánělo na stranu soupeřek. Druhý zápas skončil opět prohrou Rapotín – Nové Sady 0:3, kdy v prvním setu domácí uhrály 16 bodů, ve druhém a ve třetím 17 bodů.

Za družstvo TJ Jiskra Rapotín se bily:
  • náhra: Janča Šulcová, Marcela Podhorná, Pavča Gerešová,
  • střed: Peťa Viktorinová (kapitánka) , Janča Harapátová,
  • smeč: Bobina Václavková, Vlaďka Mročková, Monča Lužíková,
  • zapisovala: Hanča Forchová (po úraze nohy dočasně nehrající)

 
TJ Jiskra Rapotín – TJ Sokol Bohuňovice

Krásného slunného dne 26. 9. 2009 opět na domácí půdě družstva TJ Jiskra Rapotín proběhlo 7. a 8. kolo krajského přeboru ve volejbale žen s hostujícím družstvem TJ Sokol Bohuňovice. Už od počátku panovalo mezi Rapačkami odhodlání, „že dnes by to šlo“, a ono to opravdu šlo. V prvním setu byly překvapené jak hráčky domácího družstva, tak hráčky družstva Bohuňovic. Rapačky byly překvapené, že soupeřky nechtějí klást odpor, a hostující hráčky byly překvapené, že samotné vlastní „hry nehry“ a první set skončil pro domácí 25:7! Ani ve druhém a třetím setu nedošlo k herní změně a tyto skončily ve prospěch domácích 25:9 a 25:9! Konečný výsledek 7. kola TJ Jiskra Rapotín – TJ Sokol Bohuňovice 3:0.


Do dalšího zápasu se však hráčky Bohuňovic více „nahecovaly“, ale ani to jim nepomohlo zlomit hráčky domácího družstva a „Rapačky“ opět všechny tři sety vyhrály s velkým bodovým náskokem, kdy výsledky setů byly Rapotín – Bohuňovice 25:15, 25:10 a 25:10. Konečný výsledek 8. kola TJ Jiskra Rapotín – TJ Sokol Bohuňovice 3:0.


Za TJ Jiskra Rapotín hrály:

  • náhra: Janča Šulcová, Marcela Podhorná
  • střed: Peťa Viktorinová (kapitánka), Janča Harapátová, Blanča Horáčková
  • smeč: Bóďa Václavková, Vlaďka Mročková, Monča Lužíková, Pavča Gerešová
  • zapisovatelka: Hanča Forchová (po úraze nohy dočasně nehrající)


Ženy TJ Jiskra Rapotín zatím ze šesti odehraných zápasů 3 vyhrály a 3 prohrály, což pro první vstup do krajského přeboru z okresního přeboru není až tak špatný výsledek, ale uvidíme, jak se „poštěstí“ či „nepoštěstí“ dále. Poslední dvě podzimní dvoukola se odehrají na půdě Kojetína – 3. 10. 2009 a na půdě Velké Bystřice – 4. 10. 2009.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.