SPORT

Krajský přebor ve sportovní gymnastice

5. června 2007, 16:47, Helena Konopová
Šumperk - Gymnastický klub Šumperk byl pořadatelem krajského přeboru ve sportovní gymnastice . Závodníci a závodnice Olomouckého kraje se sjeli v neděli 27. května do gymnastické tělocvičny základní školy na Sluneční ulici, aby bojovali o tituly krajských přeborníků.
 
V kategorii nejmladších žáků se družstvo GK Šumperk umístilo na 2. místě za vítězným družstvem z Prostějova. O toto umístění se zasloužili:T. Vlček, O. Langer, L. Pospíšil a J. Bělehrádek. V soutěži jednotlivců si velmi dobře vedli kadeti. V této kategorii se stal krajským přeborníkem domácí gymnasta Ondřej Dostál, před Šilarem a Vaculíkem( všichni z GK Šumperk). V kategorii starších žáků obsadil Matěj Dostál 4. místo.
V odpoledních hodinách nastoupila ke svému závodu děvčata. Domácí závodnice získaly několik medailí ke spokojenosti trenérek S. Urbanové a H. Konopové. Základní stupeň vyhrála Bára Fricová před Marií Nevrklovou a Johanou Kubíčkovou. V kategorii starších žákyň získala zlatou medaili Tereza Vařeková, která si tak vybojovala postup na Mistrovství ČR. Rovněž žákyně A a kadetky budou reprezentovat GK Šumperk na červnovém republikovém šampionátu ve Frenštátě pod Radhoštěm. V kategorii žákyně A zvítězila Simona Kozáková před Viktorií Haráskovou, v kategorii kadetky se krajskou přebornicí stala Pavlína Březinová před oddílovou kolegyní Katkou Drenkovou a V. Pluskalovou z Prostějova.

Juniorky A si na svoje mistrovství počkají až do konce června. V této kategorii zvítězila Adéla Pukyšová z TJ Šumperk před Ivonou Hrivnákovou z pořádajícího klubu. V nepostupových kategoriích vybojovala stříbrnou medaili mladší žákyně Jana Vlčková a v kategorii žákyně B Tereza Urbanová za Veronikou Rounovou (TJ Šumperk).


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.6.2007 09:36
Titulek: Přebor ČR vve Frenštátě pod Radhoštěm
Autor: Pražáková Jana
21
111
Do přeboru ČR postoupila i Kateřina Kubíčková v kategorii kadetek,vybojovala 12.místo za sedmou v pořadí, Pavlou Březinovou,obě ze Šumperka.Veronika Pluskalová z Prostějova se vynikajícím výkonem zařadila na páté místo vČR.
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.