ZPRÁVY

Kraj se pokusí získat peníze pro hasiče z Evropské unie

5. srpna 2009, 00:00, rejdakce
Olomoucký kraj - Olomoucký kraj připraví projekt rozvoje spolupráce záchranných systémů na české a polské straně hranic. Chce s ním uspět v programu přeshraniční spolupráce obou států.
„Projekt předpokládá zakoupení hasičské techniky, společné semináře a dvě cvičení,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík. Pokud se kraji podaří získat podporu z evropských fondů, město Vidnava si koupí novou cisternovou automobilovou stříkačku za sedm miliónů korun a obec Velká Kraš automobil pro požární družstvo za 860 tisíc korun. Město Zlaté Hory by si mohlo koupit cisternovou automobilovou stříkačku, vozidlo pro požární družstvo a podvozek pro plošinu dohromady za více než 10 miliónů korun. Projekt počítá s dvěma semináři a dvěma cvičeními pořádanými krajem za milión korun.

Město Glucholazy v Polsku se chce do akce zapojit pořízením technického vybavení pro zásahovou jednotku a cvičením dohromady za 15 miliónů korun. Celkové náklady projektu by tak přesáhly částku 34 miliónů korun. Olomoucký kraj a další partneři budou do října připravovat společný projekt, který hodlají podat v listopadu. Pokud uspějí, bude se celá akce realizovat od června 2010 do prosince roku 2011.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.