ZPRÁVY

Kraj se pokusí získat peníze pro hasiče z Evropské unie

5. srpna 2009, 00:00, rejdakce
Olomoucký kraj - Olomoucký kraj připraví projekt rozvoje spolupráce záchranných systémů na české a polské straně hranic. Chce s ním uspět v programu přeshraniční spolupráce obou států.
„Projekt předpokládá zakoupení hasičské techniky, společné semináře a dvě cvičení,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík. Pokud se kraji podaří získat podporu z evropských fondů, město Vidnava si koupí novou cisternovou automobilovou stříkačku za sedm miliónů korun a obec Velká Kraš automobil pro požární družstvo za 860 tisíc korun. Město Zlaté Hory by si mohlo koupit cisternovou automobilovou stříkačku, vozidlo pro požární družstvo a podvozek pro plošinu dohromady za více než 10 miliónů korun. Projekt počítá s dvěma semináři a dvěma cvičeními pořádanými krajem za milión korun.

Město Glucholazy v Polsku se chce do akce zapojit pořízením technického vybavení pro zásahovou jednotku a cvičením dohromady za 15 miliónů korun. Celkové náklady projektu by tak přesáhly částku 34 miliónů korun. Olomoucký kraj a další partneři budou do října připravovat společný projekt, který hodlají podat v listopadu. Pokud uspějí, bude se celá akce realizovat od června 2010 do prosince roku 2011.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.