ZPRAVODAJSTVÍ

Kraj potřebuje vizi a lidi schopné ji prosadit

19. září 2016, 07:00, redakce, placená reklama
Kraj potřebuje vizi a lidi schopné ji prosadit „A čím se lišíte od ostatních partají,“ ptávají se mne lidé při našich setkáních. Moje odpověď je jednoduchá – důvěryhodnými kandidáty, dlouhodobou vizí a schopností ji prosadit.

První přednost vidím v kandidátech samotných. Kandidát na hejtmana Ivo Slavotínek nebo starosta Zábřeha František John a řada dalších prokázali, a to nejen na komunální úrovni, schopnost problémy řešit. Nevěříte? Běžte se podívat, jak se zlepšily obce a města, o které se starají. Právě proto je KDU-ČSL nejúspěšnější stranou v komunálních volbách. Lidé vidí konkrétní odvedenou práci a dokáží ji ocenit.
Koalice pro Olomoucký kraj se také liší dlouhodobou vizí, kterou našemu kraji nabízí. Nechceme opakovat jen líbivá hesla, ale nastavovat trendy dlouhodobějšího rozvoje. Nechceme dávat laciné předvolební sliby, ale poctivě vysvětlovat dlouhodobé směřování kraje. A třetí výhoda je schopnost tyto vize realizovat a přivádět v život. Díky politickému systému je ve finále většinou potřeba plnit předvolební sliby v koalici, ale myslím, že se nám to velmi dobře dařilo.
Naše předvolební kampaň tomu také odpovídá. Nejsme součástí žádného agro-holdingu nebo jiných finančních skupin, takže neutrácíme miliony za drahé billboardy, mediální agentury a poradce. (Můžete se přesvědčit na našem transparentním účtu.) Chceme se především setkávat s lidmi na ulici a mluvit o jejich problémech a možných řešeních.
Na závěr bych rád dodal, že jsem si poctivě prošel většinu kandidátek do krajského zastupitelstva a jsem moc rád, že na většině relevantních kandidátek lze najít lidi, kterých si vážím a které respektuji. Je to dobře pro náš kraj. Snad těch slušných a zároveň schopných bude nakonec v zastupitelstvu kraje většina.

Jan Šafařík, lídr okresu Šumperk za Koalici pro Olomoucký kraj společně se starosty


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru