ZPRÁVY

Kraj pátrá po dalších divech

16. května 2012, 16:03, ar
Kraj pátrá po dalších divech Kraj – Olomoucký kraj vyhlásil další ročník ankety 7 divů Olomouckého kraje. Od nynějška až do konce května mohou lidé posílat nominace na nejzajímavější objekty z regionu. Z došlých nabídek radní vyberou jedenadvacet nejzajímavějších, které se o prestižní titul utkají ve veřejné anketě.

„Tipy přijímáme elektronicky na adrese tiskove.oddelení@kr-olomoucky.cz, případně poštou na adrese Olomoucký kraj, tiskové oddělení, Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc,“ uvedl mluvčí krajského úřadu Ivo Heger. Každý z dopisů či e-mailů může obsahovat pouze jednu nominaci. Způsob výběru sedmi největších divů zůstane stejný jako v minulém roce. „V létě proběhne internetová anketa, která rozhodne o konečném pořadí. V loňském prvním ročníku hlasovaly více než čtyři tisíce lidí,“ dodává Heger. Jako největší div Olomouckého kraje loni lidé zvolili přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně, z našeho regionu se o titul ucházela také velkolosinská papírna nebo dřevěné kostely v Maršíkově.

Olomoucký kraj se inspiroval na Slovensku, kde má podobná anketa dlouholetou tradici. Jejím smyslem je upozornit na vzácnosti našeho regionu a přilákat tak více turistů.V loňském roce zvítězily v anketě o 7 divů Olomouckého kraje Dlouhé Stráně, muzeum v Čechách pod Kosířem obsadilo šesté místo.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.