ZPRÁVY

Kraj pátrá po dalších divech

16. května 2012, 16:03, ar
Kraj pátrá po dalších divech Kraj – Olomoucký kraj vyhlásil další ročník ankety 7 divů Olomouckého kraje. Od nynějška až do konce května mohou lidé posílat nominace na nejzajímavější objekty z regionu. Z došlých nabídek radní vyberou jedenadvacet nejzajímavějších, které se o prestižní titul utkají ve veřejné anketě.

„Tipy přijímáme elektronicky na adrese tiskove.oddelení@kr-olomoucky.cz, případně poštou na adrese Olomoucký kraj, tiskové oddělení, Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc,“ uvedl mluvčí krajského úřadu Ivo Heger. Každý z dopisů či e-mailů může obsahovat pouze jednu nominaci. Způsob výběru sedmi největších divů zůstane stejný jako v minulém roce. „V létě proběhne internetová anketa, která rozhodne o konečném pořadí. V loňském prvním ročníku hlasovaly více než čtyři tisíce lidí,“ dodává Heger. Jako největší div Olomouckého kraje loni lidé zvolili přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně, z našeho regionu se o titul ucházela také velkolosinská papírna nebo dřevěné kostely v Maršíkově.

Olomoucký kraj se inspiroval na Slovensku, kde má podobná anketa dlouholetou tradici. Jejím smyslem je upozornit na vzácnosti našeho regionu a přilákat tak více turistů.V loňském roce zvítězily v anketě o 7 divů Olomouckého kraje Dlouhé Stráně, muzeum v Čechách pod Kosířem obsadilo šesté místo.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FESTIVAL ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).