ZPRAVODAJSTVÍ

Kraj, na který můžeme být hrdí

3. října 2016, 08:00, redakce, placená reklama
Kraj, na který můžeme být hrdí Lidé život v našem kraji hodnotí známkou lepší tři. Ale zaslouží si víc. Proto nabízíme řešení.

Rodina je vždy základním předpokladem pro spokojený život. Proto je i naší prioritou. Podporujeme restart rodinných pasů, kratší či pružné pracovní úvazky nebo home-office.
Chceme také lepší dopravní obslužnost a rozvoj cyklostezek a in-line stezek. Zrychlení a koordinace výstavby dopravních staveb je podmínka dalšího rozvoje regionu.
Pro kvalitní vzdělání potřebujeme perspektivní školy a spokojené učitele. Nabízíme lepší spolupráci škol s firmami, podporu talentovaným studentům nebo nová učňovská stipendia. Zavedeme vysokorychlostní internet do všech střední škol a učilišť včetně podpory kvalitní výuku informačních technologií.
Podporujeme regionální produkty, ať už potraviny nebo i další výrobky. Nákup u lokálních producentů zvyšuje zaměstnanost a zlepšuje místní ekonomiku. S tím také souvisí rozvoj cestovního ruchu a kvality poskytovaných služeb. Jeseníky nabízí velký potenciál k letní a zimní dovolené pro domácí a zahraniční návštěvníky. Zde vidíme jednu z velkých šancí pro celé Jeseníky.
Nezapomínáme ani na bezpečí našich seniorů. Tísňová péče pro seniory nebo domácí hospicová péče by měla být běžným standardem. V oblasti zdravotnictví bychom chtěli nonstop lékárnu nebo zajištění zubní pohotovosti v každém okresním městě.
Kraj by měl být také lídrem v oblasti podpory společensky odpovědného chování institucí a firem. A neposlední řadě musíme zastavit odliv mozků z našeho kraje. Připravíme dlouhodobý projekt společně s univerzitou a dalšími institucemi, aby kraj byl lákavým místem pro život, práci i odpočinek.
Chceme kraj, na který můžeme být hrdí. Proto podporujeme tradici, rodinu a bezpečí. Větší úkol nemáme.
Děkuji za vaši důvěru.

Jan Šafařík, lídr okresu Šumperk
Koalice pro Olomoucký kraj společně se starosty


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).