ZPRAVODAJSTVÍ

Kraj, na který můžeme být hrdí

3. října 2016, 08:00, redakce, placená reklama
Kraj, na který můžeme být hrdí Lidé život v našem kraji hodnotí známkou lepší tři. Ale zaslouží si víc. Proto nabízíme řešení.

Rodina je vždy základním předpokladem pro spokojený život. Proto je i naší prioritou. Podporujeme restart rodinných pasů, kratší či pružné pracovní úvazky nebo home-office.
Chceme také lepší dopravní obslužnost a rozvoj cyklostezek a in-line stezek. Zrychlení a koordinace výstavby dopravních staveb je podmínka dalšího rozvoje regionu.
Pro kvalitní vzdělání potřebujeme perspektivní školy a spokojené učitele. Nabízíme lepší spolupráci škol s firmami, podporu talentovaným studentům nebo nová učňovská stipendia. Zavedeme vysokorychlostní internet do všech střední škol a učilišť včetně podpory kvalitní výuku informačních technologií.
Podporujeme regionální produkty, ať už potraviny nebo i další výrobky. Nákup u lokálních producentů zvyšuje zaměstnanost a zlepšuje místní ekonomiku. S tím také souvisí rozvoj cestovního ruchu a kvality poskytovaných služeb. Jeseníky nabízí velký potenciál k letní a zimní dovolené pro domácí a zahraniční návštěvníky. Zde vidíme jednu z velkých šancí pro celé Jeseníky.
Nezapomínáme ani na bezpečí našich seniorů. Tísňová péče pro seniory nebo domácí hospicová péče by měla být běžným standardem. V oblasti zdravotnictví bychom chtěli nonstop lékárnu nebo zajištění zubní pohotovosti v každém okresním městě.
Kraj by měl být také lídrem v oblasti podpory společensky odpovědného chování institucí a firem. A neposlední řadě musíme zastavit odliv mozků z našeho kraje. Připravíme dlouhodobý projekt společně s univerzitou a dalšími institucemi, aby kraj byl lákavým místem pro život, práci i odpočinek.
Chceme kraj, na který můžeme být hrdí. Proto podporujeme tradici, rodinu a bezpečí. Větší úkol nemáme.
Děkuji za vaši důvěru.

Jan Šafařík, lídr okresu Šumperk
Koalice pro Olomoucký kraj společně se starosty


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru