ZPRÁVY

Na Šumpersku se krade pořád stejně

6. února 2013, 09:10, téma Z POLICEJNÍ LINKY, ar
Okres – O svou budoucnost se šumperští policisté rozhodně obávat nemusí. Z posledních statistik totiž vyplývá, že trestných činů v minulém roce neubylo. Kriminalita navíc několik posledních let pomalu roste.
„V okrese Šumperk bylo vloni spácháno dva tisíce dvě stě sedmdesát šest trestných činů, tedy o šest více než v předchozím roce. Podobně jsou na tom i ostatní města v kraji kromě Olomouce, kde je počet trestných činů trojnásobně větší,“ informoval mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.
Šumperský okres je však v jednom statistickém aspektu přeci jen světlou výjimkou. V loňském roce se zde totiž nestala ani jedna vražda, stejně jako předloni.

Objasněnost násilných trestných činů dosahuje osmdesáti procent. Naopak u majetkových přečinů proti zákonu je o poznání nižší. „V případě majetkové kriminality dosahuje průměrná objasněnost jednatřiceti procent, u hospodářské dokážeme objasnit zhruba tři čtvrtiny ze všech případů,“ objasňuje Bednařík.

Podobný vývoj kriminality jako v šumperském okrese vloni probíhal prakticky v celém kraji. Jedinou podstatnou výjimkou jsou zmiňované vraždy. Odehrály se na Jesenicku, Olomoucku, Přerovsku i na Prostějovsku. Celkem tam rukou násilníků zahynulo devět lidí, osm pachatelů se kriminalistům podařilo dopadnout.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).