ZPRÁVY

Na Šumpersku se krade pořád stejně

6. února 2013, 09:10, téma Z POLICEJNÍ LINKY, ar
Okres – O svou budoucnost se šumperští policisté rozhodně obávat nemusí. Z posledních statistik totiž vyplývá, že trestných činů v minulém roce neubylo. Kriminalita navíc několik posledních let pomalu roste.
„V okrese Šumperk bylo vloni spácháno dva tisíce dvě stě sedmdesát šest trestných činů, tedy o šest více než v předchozím roce. Podobně jsou na tom i ostatní města v kraji kromě Olomouce, kde je počet trestných činů trojnásobně větší,“ informoval mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.
Šumperský okres je však v jednom statistickém aspektu přeci jen světlou výjimkou. V loňském roce se zde totiž nestala ani jedna vražda, stejně jako předloni.

Objasněnost násilných trestných činů dosahuje osmdesáti procent. Naopak u majetkových přečinů proti zákonu je o poznání nižší. „V případě majetkové kriminality dosahuje průměrná objasněnost jednatřiceti procent, u hospodářské dokážeme objasnit zhruba tři čtvrtiny ze všech případů,“ objasňuje Bednařík.

Podobný vývoj kriminality jako v šumperském okrese vloni probíhal prakticky v celém kraji. Jedinou podstatnou výjimkou jsou zmiňované vraždy. Odehrály se na Jesenicku, Olomoucku, Přerovsku i na Prostějovsku. Celkem tam rukou násilníků zahynulo devět lidí, osm pachatelů se kriminalistům podařilo dopadnout.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.