SPORT

Kouč olympijské vítězky Ondřej Bank přiznává: Měl jsem o Ester rodičovský strach

16. května 2018, 17:00, Petr Fišer
Kouč olympijské vítězky Ondřej Bank přiznává: Měl jsem o Ester rodičovský strach Praha, Šumperk – Vzniklo z toho spojení, které po všech stránkách funguje. A to natolik dobře, že je Ester Ledecká od zimních her v Koreji dvojnásobnou olympijskou vítězkou. Důležitý článek trenérského týmu Ondřej Bank se výrazným písmem podepsal pod překvapivý zlatý triumf v lyžařském super-G.

 Nejúspěšnější závodník v historii českého sjezdového lyžování naskočil do nové role rovnýma nohama. „Zpočátku jsem musel zjišťovat, jak to chodí. Pořád se učím, pořád je co zlepšovat,“ přiznal s obvyklou skromností rodák z Rudy nad Moravou. „To, že můžu na svah dřív než závodníci, mě hrozně baví. Normálně se to nesmí, ale jak všichni trenéři odejdou, sjedu kopec co možná nejrychleji a všechno natáčím na kameru. Ester potom předávám své dojmy a nasbírané poznatky. Něco si k tomu řekneme a už den dopředu ví, co ji zhruba čeká. Jak trať vypadá, na co si musí dát pozor, kde jsou největší záludnosti,“ popisoval, podle jakého scénáře se u české reprezentantky točí předzávodní příprava.
Zatímco během aktivní kariéry platil Ondřej Bank za odvážného dobrodruha, který se do všeho pouští po hlavě jako neohrožený kamikadze, na trenérské scéně malinko znejistěl. „Před prvním závodem, co jsme s Ester absolvovali společně, jsem se nacházel v takovém divném stavu. Nevím úplně přesně, co to bylo, ale jako bych se bál. Když opustila start, začal jsem o ni mít určitý druh rodičovského strachu. Je velký rozdíl, jestli jede člověk sám za sebe, nebo svým způsobem za někoho zodpovídá. Když jsem ale viděl, jak na lyžích stojí a jak jí to jde, postupně to opadávalo,“ svěřoval se mladší sourozenec Tomáše Banka. Jeho bratr je v celém soukolí hlavním šéftrenérem.
Až nevšedně nadaná a univerzálně vybavená svěřenkyně si v současné době užívá krátké dovolené. Přes léto se chystá surfovat a později se věnovat nabírání kondičky. Jak sama přiznává, k životu nutně potřebuje sníh, lyže a snowboard. „Domů většinou přijedu jen na několik dní. Jednu tašku vybalím, druhou nabalím a rychle zase pryč,“ práskla na sebe obojživelnice, která by i v nadcházející sezóně chtěla kombinovat dvě zimní disciplíny. „Pokud to půjde a termíny obou mistrovství světa mi to dovolí, ráda bych zvládla oboje,“ potvrdila mladá závodnice, která mimo sezónu nepohrdne sladkými dobrotami.
Jaký je její recept na úspěch? „Je to úplně jednoduché. Jet co nejrychleji. Vím o tom, jen to občas potřebuju od někoho připomenout. Ondra je na to ideální,“ rozehrála na své tváři pohodový úsměv.


Foto: Zdeněk Sluka/SportInvest 

Ester Ledecká a Ondřej Bank. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.