SPORT

Kouč futsalistů připustil: Balancujeme na existenční hraně

9. října 2013, 07:20, téma FUTSAL, Petr Fišer
Kouč futsalistů připustil: Balancujeme na existenční hraně Šumperk - Doba je zlá. S nedostatkem finančních prostředků se na mnoha frontách složitě bojuje i ve sportu. A bitva je to často nerovná a marná. "Moravská" skupina druhé futsalové ligy díky úbytku sponzorů přišla o několik stabilních a dlouholetých účastníků.

"Doplatili na ekonomický krach subjektů, které je podporovaly. Proto museli skončit. Některé další stálice balancují na existenční hraně. Včetně nás. Pro celý východ to bude hodně nelehká sezona," připustil hlavní trenér a sportovní manažer šumperské Delty Real Libor Moravec. Skromnému klubu, který ještě v poměrně nedávné minulosti válčil na elitní úrovni, pomohlo město. "S jeho přispěním můžeme v naší činnosti pokračovat. Jsme za to rádi," poslal děkovný vzkaz na radnici Moravec.

Od nadcházejícího ročníku si v porovnání s minulým obdobím slibuje "veselejší záležitosti" na sportovním poli. "Rádi bychom navázali na druhou polovinu loňské sezony. Proto se chceme vyhnout potížím, které nás provázely v nepovedeném úvodu. Způsobily je zranění a vytíženost hráčů ve velkém fotbale. Současný kádr je dostatečně široký, kromě zkušených navrátilců bratrů Málkových v něm figurují i talentovaní odchovanci. Máme na to, abychom se pohybovali mezi pěti nejlepšími týmy," věřil optimisticky Libor Moravec.

Se svým mužstvem hodlá hrát hlavně pro radost. "Když se futsalem budou bavit hráči a zároveň i naši fanoušci, budeme maximálně spokojeni," ujišťoval před prvním mistrovským kolem. Šumperk ho odehraje s brněnskou Líšní. "Je to soupeř, který měl papírově sestoupit, ale pro nedostatek družstev v druhé lize zůstal. Doma se představíme o týden později v krajském derby proti Jeseníku, pak nás čekají další dva zápasy venku," bilancoval při pohledu na soutěžní los kouč a týmový manažer v jedné osobě.


LOS ŠUMPERKA

1. KOLO - 11. října: 20.00 Líšeň Brno - Šumperk. 2. KOLO - 18. října: 20.00 Šumperk - Jeseník (SH na gymnáziu). 3. KOLO - 25. října: 20.00 Třinec - Šumperk. 4. KOLO - 2. listopadu: 20.00 Vyškov - Šumperk. 5. KOLO - 8. listopadu: 20.00 Šumperk - Vítkovice. 6. KOLO - 16. listopadu: 20.00 Choceň - Šumperk. 7. KOLO - 22. listopadu: 20.00 Šumperk - VŠB Ostrava. 8. KOLO - 30. listopadu: 19.00 Pardubice - Šumperk. 9. KOLO - 6. prosince: 20.00 Šumperk - Volfířov. 10. KOLO - 13. listopadu: 20.00 Šumperk - Líšeň.
 


Foto: Petr Fišer
Není to tak dávno, co se v Šumperku hrála nejvyšší futsalová soutěž.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).