ZPRAVODAJSTVÍ

Kotlíkové dotace dostaly v regionu stovky lidí

6. listopadu 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Šumperk a okolní obce patří mezi lokality, kam v prvním kole kotlíkových dotací směřovala největší krajská podpora. Celkem zde se žádostí o příspěvek na pořízení nového kotle uspělo 235 žadatelů, kterým bylo vyplaceno přibližně sedmadvacet miliónů korun. Další velká podpora mířila na sousední Jesenicko.

„Podstatná je pro obyvatele šumperského regionu také skutečnost, že postupnou likvidací původních kotlů na pevná paliva a jejich náhradou za ekologičtější zdroje vytápění dochází ke zlepšení ovzduší v mnoha obcích našeho kraje,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje Pavel Šoltys.
Hejtmanství v prvním kole dotací podpořilo celkem 1553 žadatele. Dohromady získali 180 miliónů korun. Sto padesát lidí uspělo s požadavkem na finanční podporu na Zábřežsku, dalších šedesát v Mohelnici a okolí.
„Podání žádostí o kotlíkové dotace jsme podstatně zjednodušili. Následná administrace je ale pro pracovníky krajského úřadu velmi náročná a data z druhé vlny dotací, která byla vyhlášena letos, ještě zpracováváme,“ dodal hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.
Aktuální informace ke kotlíkovým dotacím jsou průběžně zveřejňovány na webových stránkách www.olkraj.cz/kotlikovedotace. Třetí etapa dotačního programu se právě připravuje.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.