ZPRAVODAJSTVÍ

Kotlíkové dotace dostaly v regionu stovky lidí

6. listopadu 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Šumperk a okolní obce patří mezi lokality, kam v prvním kole kotlíkových dotací směřovala největší krajská podpora. Celkem zde se žádostí o příspěvek na pořízení nového kotle uspělo 235 žadatelů, kterým bylo vyplaceno přibližně sedmadvacet miliónů korun. Další velká podpora mířila na sousední Jesenicko.

„Podstatná je pro obyvatele šumperského regionu také skutečnost, že postupnou likvidací původních kotlů na pevná paliva a jejich náhradou za ekologičtější zdroje vytápění dochází ke zlepšení ovzduší v mnoha obcích našeho kraje,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje Pavel Šoltys.
Hejtmanství v prvním kole dotací podpořilo celkem 1553 žadatele. Dohromady získali 180 miliónů korun. Sto padesát lidí uspělo s požadavkem na finanční podporu na Zábřežsku, dalších šedesát v Mohelnici a okolí.
„Podání žádostí o kotlíkové dotace jsme podstatně zjednodušili. Následná administrace je ale pro pracovníky krajského úřadu velmi náročná a data z druhé vlny dotací, která byla vyhlášena letos, ještě zpracováváme,“ dodal hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.
Aktuální informace ke kotlíkovým dotacím jsou průběžně zveřejňovány na webových stránkách www.olkraj.cz/kotlikovedotace. Třetí etapa dotačního programu se právě připravuje.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.