ZPRÁVY

Korupční kauza dopadla i na Šumpersko

20. října 2015, 10:00, jak
Okres - Kauza hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila zasáhla i do našeho regionu. Podle ČTK požádal o propuštění do civilu šéf Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Milan Pospíšek. Právě ten předtím mnoho let velel policistům na Šumpersku.

 „Na základě zvážení všech okolností jsem žádosti o propuštění do civilu vyhověl,“ okomentoval rezignaci vysoce postaveného policisty náměstek policejního prezidenta Zdeněk Laube, přičemž ale jméno dotyčného důstojníka nesdělil. Podle tiskových agentur jde však právě o Pospíška, zajímat se o něj totiž měli kriminalisté. Pospíškovo jméno se údajně objevilo v policejních odposleších, které souvisí s korupční aférou olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila.
Rozbořil byl minulý týden společně se dvěma policisty z Olomouce a tamním podnikatelem zadržen detektivy. Hejtman v současné době čelí stíhání za nabízení úplatku, další trojice obviněných se má zodpovídat z trestných činů, které souvisí s vyšetřováním možných dotačních podvodů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.10.2015 16:42
Titulek: „Na základě zvážení všech okolností jsem žádosti o
Autor: Jenda Benda
98
104
...a tím mu přiznal odchodné ve výši min. 6-ti platů a doživotní rentu, na něž by při jeho vyhazovu neměl nárok"
Reagovat
Datum: 22.10.2015 10:14
Titulek: :-)
Autor: Franta
225
Služba zametače není vůbec jednoduchá, ta si rentu zaslouží.
Reagovat
Datum: 22.10.2015 11:29
Titulek: Nevím
Autor: Jan Venkovan
82
..jak tato kauza dopadla i na Šumpersko ? Jsem asi trochu mimo.
Reagovat
Datum: 26.10.2015 06:48
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
87
137
byl to Pospíšek. Nikdo ho neměl rád.
Reagovat
Datum: 26.10.2015 06:49
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Anonym
71
sohlas
Reagovat
Datum: 26.10.2015 10:46
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jan
91
108
a jak to na ten Šumperk dopadá??? úspěch se v Šumperku moc nenosí....a až desetina policajtů tady v Šumperku dokáže to co on...můžete tady někoho napadat....a na rozdíl od druhých má vzdělání...nemusel si ho jezdit dodělávat...aby mohl u Policie zůstat jako ti nepřející kolegové...asi mu nic jinýho nezbylo než odejít...
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.