ZPRÁVY

Korupční kauza dopadla i na Šumpersko

20. října 2015, 10:00, jak
Okres - Kauza hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila zasáhla i do našeho regionu. Podle ČTK požádal o propuštění do civilu šéf Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Milan Pospíšek. Právě ten předtím mnoho let velel policistům na Šumpersku.

 „Na základě zvážení všech okolností jsem žádosti o propuštění do civilu vyhověl,“ okomentoval rezignaci vysoce postaveného policisty náměstek policejního prezidenta Zdeněk Laube, přičemž ale jméno dotyčného důstojníka nesdělil. Podle tiskových agentur jde však právě o Pospíška, zajímat se o něj totiž měli kriminalisté. Pospíškovo jméno se údajně objevilo v policejních odposleších, které souvisí s korupční aférou olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila.
Rozbořil byl minulý týden společně se dvěma policisty z Olomouce a tamním podnikatelem zadržen detektivy. Hejtman v současné době čelí stíhání za nabízení úplatku, další trojice obviněných se má zodpovídat z trestných činů, které souvisí s vyšetřováním možných dotačních podvodů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.10.2015 16:42
Titulek: „Na základě zvážení všech okolností jsem žádosti o
Autor: Jenda Benda
82
...a tím mu přiznal odchodné ve výši min. 6-ti platů a doživotní rentu, na něž by při jeho vyhazovu neměl nárok"
Reagovat
Datum: 22.10.2015 10:14
Titulek: :-)
Autor: Franta
159
Služba zametače není vůbec jednoduchá, ta si rentu zaslouží.
Reagovat
Datum: 22.10.2015 11:29
Titulek: Nevím
Autor: Jan Venkovan
66
..jak tato kauza dopadla i na Šumpersko ? Jsem asi trochu mimo.
Reagovat
Datum: 26.10.2015 06:48
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
71
122
byl to Pospíšek. Nikdo ho neměl rád.
Reagovat
Datum: 26.10.2015 06:49
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Anonym
54
sohlas
Reagovat
Datum: 26.10.2015 10:46
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jan
76
a jak to na ten Šumperk dopadá??? úspěch se v Šumperku moc nenosí....a až desetina policajtů tady v Šumperku dokáže to co on...můžete tady někoho napadat....a na rozdíl od druhých má vzdělání...nemusel si ho jezdit dodělávat...aby mohl u Policie zůstat jako ti nepřející kolegové...asi mu nic jinýho nezbylo než odejít...
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.