ZPRAVODAJSTVÍ

Koronavirus paralyzuje kraj. Hejtmanství řeší všechny oblasti života

13. března 2020, 09:26, redakce
Olomoucký kraj – Vláda České republiky vyhlásila od čtvrtečních 14.00 hodin v České republice nouzový stav kvůli šíření nového typu koronaviru. Konkrétní opatření pro řešení vzniklé krizové situace stanoví vláda samostatným usnesením. Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk v průběhu dne řešil, jakým způsobem bude vedení Olomouckého kraje na situaci kolem šíření nového typu koronaviru reagovat.
 Jednání pracovní skupiny prevence nákazy koronavirem:
- skupinu tvoří náměstci hejtmana a vedoucí odborů, kteří mají ve své působnosti příspěvkové organizace (PO)
- předmětem jednání byly informace o tom, jak fungují dosavadní opatření v PO
- zjištění potřeb PO ohledně ochranných pomůcek a způsobu jejich distribuce
- vytvoření dotazníku pro poskytovatele sociálních služeb, jehož prostřednictvím bude zjištěn zájem o roušky/respirátory
Jednání se zástupci všech nemocnic v Olomouckém kraji, KHS Olomouckého kraje a UPOL:
- způsob distribuce ochranných pomůcek pro zdravotnická zařízení na území Olomouckého kraje
- dopad opatření na zaměstnance nemocnic
- možnosti spolupráce a pomoci Krajské hygienické stanici Olomouckého kraje
- koordinace výpomoci studentů medicíny a pedagogické fakulty
- sběr a transport odebraných vzorků
Mimořádné zasedání Rady Olomouckého kraje:
- schvalovala zmocnění vedoucího odboru zdravotnictví KÚOK k podpisům a přejímání dodávek zdravotnického materiálu z výpomoci Ministerstva zdravotnictví

V pátek 13. 3. 2020 se hejtman setká se zástupci podnikatelů a živnostníků. Bude se zajímat o to, jaké dopady má nastalá situace na jejich provozy a ekonomiku. V příštím týdnu se hejtman setká také se zástupci kulturních institucí a organizátory sportovních akcí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.3.2020 15:57
Titulek: koronavirus
Autor: hepčíííí
17
V Číně se tomu říká od začátku zápal plic, termín chřipka se nepoužívá. Jiná mentalita lidí, kde se disciplinovaně nosí roušky a poslouchá se bez blbých kecu co se nařídí, neboť vědí, že je situace vážná.
Reagovat
Datum: 14.3.2020 09:54
Titulek: Re: koronavirus
Autor: Jarda
Blbost, jsou prostě podělaní strachy z toho bordelu, co jim tam vznikl. Sežerou kdejaké svinstvo a pak se diví. Kdyby nebyli taková prasata, epidemie by nevznikla.
Reagovat
Datum: 15.3.2020 09:00
Titulek: Re: koronavirus
Autor: občan
To jistě. Pokud podle hejtmana a krajské hygieničky karanténa znamená chodit do veřejných prostor mezi lidi, tak se lidi podřídí stejně, jako se podřizují Číňani. Každý stát má asi jiná pravidla. Nevěříte? Zeptejte se v Zábřehu. Tady to takhle funguje. KHS vám to potvrdí a posvětí, pokud potřebujete. Karanténa je jen slovo.
Reagovat
Datum: 14.3.2020 11:27
Titulek: kdo nezná dobře minulost....
Autor: Několik slov
hůř rozumí současnosti, malá ukázka, která zdánlivě nesouvisí, ale opravdu jen zdánlivě http://www.hnutizivot.cz/download1/aktuality_torontske_protokoly.pdf
Reagovat
Datum: 14.3.2020 12:42
Titulek: Re: kdo nezná dobře minulost....
Autor: Rudolf
samozřejmě že souvisí
Reagovat
Datum: 15.3.2020 14:10
Titulek: vzpomínky na budoucnost
Autor: Jarda Hofman
11
15. březen 1939. Dnes uplynulo 81 let od počátku německé hrůzovlády v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, 81 let od předehry k satanistickým orgiím ve všech koutech Evropy. V médiích je prakticky ticho. A v kalendáři? Běžné datum bez vykřičníků.

Od Knihovny Václava Havla přes Bakalovy hlásné trouby až po veřejnoprávní média slyšíme stále častěji, že za 2. světovou válku mohou Rusové a naznačuje se, že nacisté vlastně bojovali záslužně proti bolševikům. Není zjevně daleko doba, kdy některý z mudrců (nejlépe starý přeběhlý skunk Štětinova kalibru) označí Hitlera za gentlemana.

Zlehčuje se tak nejen válečná vina nacistického Německa, ale na podstavce pro hrdiny už lezou i osoby odpovědné za hromadné válečné zločiny. O co tady ve skutečnosti jde? No přece o majetky, peníze a moc. To lze dosti snadno vyčíst z chování některých německých politiků, představitelů Sudetoněmeckého landsmanšaftu a z chování páté kolony u nás.
https://www.wikiwand.com/cs/Ob%C4%9Bti_nacistick%C3%A9ho_N%C4%9Bmecka_v_%C4%8Ceskoslovensku
Reagovat
Datum: 15.3.2020 16:57
Titulek: Re: vzpomínky na budoucnost
Autor: aNONYM
Jardo, všichni přece víme, že II. světovou válku zahájily společným útokem na Polsko spojenci Německo a Rusko. Takže Rusové nesou jasnou spoluvinu na rozpoutání této války, to prostě nejde okecat.
Reagovat
Datum: 15.3.2020 18:38
Titulek: Re: vzpomínky na budoucnost
Autor: Pilsudski
II.světovou válku zahájily společným útokem dne 1.9 1939 na Polsko spojenci Německo a Slovenský stát, 17.9 1939 si SSSR zabral to co mu patřilo a bylo mu určeno vítěznými mocnostmi po I.sv.válce, postoupil na tzv. Cursonovu linii, za což byl Stalin pochválen samotným Churchillem který o tom píše ve svých pamětech. Právě Polsko - Pilsudski bylo až do roku 1935 kdy Pilsudski zemřel bylo významným spojencem Hitlera a spekuluje se o tom že kdyby nezemřel tak by právě Polsko šlo po boku s Německem....
Reagovat
Datum: 16.3.2020 14:46
Titulek: Re: vzpomínky na budoucnost
Autor: aNONYM
Curzonova linie byl jen návrh. Pikantní je, že za polsko-ruské války 1920 šli Rusové chamtivě až za tuto linii dál na západ. Jenže před Varšavou Poláci ruské vojsko rozdrtili. Bitva je známá jako zázrak na Visle a zoufalí zpátky ustupující Rusové žádali o příměří. Jinak Pilsudski je zajímavá postava, pro Poláky hrdina (je pohřben na Wawelu), ale svými praktikami to byl takový malý Stalin. Pokud se mu někdo nelíbil, byl odejit (Sikorski), uvězněn (Rozwadowski) nebo prostě zmizel (Zagorski). politické oponenty ve velkém zavíral do vězení (Brest) pod smyšlenými přečiny, jak to známe z autoritářských režimů minulých i současných. Otázka, co komu kdy patřilo je ošemetná. On i ten Krym dávno před Rusy a Ukrajinci vlastnili Řekové (Taurida). V Polsku, ale i u nás nebo na Ukrajině už stály hrady, když Moskva ještě byla osada obehnaná proutím a Petrohrad močál. V době největší slávy Rzeci pospolytej si Poláci po dobytí Moskvy udělali z Kremlu konírny. mají proto na Rusko nárok?
Reagovat
Datum: 16.3.2020 16:00
Titulek: Re: vzpomínky na budoucnost
Autor: Pilsudski
Rusové chamtivě šli až za tuto linii dál na západ ale předtím Poláci šli chamtivě na východ... A taky šli chamtivě na Opavsko a Těšínsko.. Oni poláci před druhou světovou byla taky pěkná sebranka co chtěla zničit ČSR.
Reagovat
Datum: 16.3.2020 12:27
Titulek: Re: vzpomínky na budoucnost
Autor: Pavel
Kdo nechce vědět ten to nezjistí. Za bolševika jsme se to neučili, ale němečtí vojáci řadu let běžně cvičili v SSSR, protože jim to podmínky kapitulace zakazovali. SSSR dodával ještě do 21. 6. 1941 Německu veškeré suroviny i ropu. Já kdysi v šedesátých letech žasl, když jsem četl vzpomínky nějakého významné sovětského letce, který popisoval, jak si s Němci předváděli vojenskou leteckou techniku. Tehdy jsem to nemohl pochopit, protože jsem byl médii a školou odchován, že Německo bylo nepřítel SSSR ihned po nástupu Hitlera k moci. Proto asi Hitler tak v červnu postupoval SSSR, protože oni to tam měli bezpečně zmapované. Jinak jestli nezačal SSSR válku s Hitlerem, tak proč napadl Finsko? Ono se vždy našlo nějaké zdůvodnění, hlavně pak to, že zajišťují obranu spřízněného obyvatelstva, obranu Leningradu apod. Hodně historiků se přiklání k názoru, že neschopnost SSSR ve válce s Finskem přesvědčila Hitlera, že SSSR je kolos na hliněných nohách. Kdyby se jej bál, tak asi nezačne válku na dvou frontách, válčil s Británií a přitom zaútočil na SSSR.
Reagovat
Datum: 16.3.2020 07:45
Titulek: Neříkejte už prosím, že je to jen těžká chřipka.
Autor: ..
Diagnóza, která je pořád stejná: oboustranný intersticiální zápal plic. A teď mi řekněte, který chřipkový virus způsobuje takovou tragédii.
Reagovat
Datum: 18.3.2020 09:41
Titulek: píseň proti trudnomyslnosti
Autor: major Tučňák
Polární noc
má zvláštní moc,
každého přepadne smutek.
Němec i Brit,
křesťan i žid,
každý by nejrači utek.
Ba i ti šikovní Žaponci
se silami jsou na konci,
jen jeden z národů neskoná,
hrůzy severu slavně překoná.
fotky
Tam, kde hy, tam, kde hy,
tam, kde hynou vlci,
tam, kde hy, tam, kde hy,
tam, kde hynou vlci,
tam, kde hy, tam, kde hy,
tam, kde hynuli sobi,
Čech se s repirátorem přizpůsobí,
Čech se s repirátorem přizpůsobí!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.