ZPRÁVY

Kořist pytláků zkoumají znalci, rozšíří jejich obvinění?

17. února 2015, 06:00, jak
Kořist pytláků zkoumají znalci, rozšíří jejich obvinění? Šumperk - Vyšetřování dvou pytláků, kteří na Šumpersku ulovili několik kusů zvěře, stále pokračuje. Při domovní prohlídce u nich policisté našli desítky dalších trofejí, jejichž původ se teď snaží objasnit znalci. Bližší podrobnosti o průběhu vyšetřování zatím policisté zveřejňovat nechtějí. Množí se tak spekulace a fámy.

 „V současné době čekáme na znalecké vyjádření k zajištěným věcem. V tuto chvíli nemáme k tomuto případu informace, které bychom mohli zveřejnit,“ uvedla mluvčí krajské policie Marie Štrbáková. Policisté zadrželi dva pytláky letos v lednu u Kopřivné, jeden z nich se ke střílení zvěře přiznal. Dosud se policii podařilo prokázat pět případů pytláctví a škodu za zhruba osmdesát tisíc korun.

Myslivci svádí marný boj

S pytláky se myslivci na Šumpersku setkávají často. I když se střelce podaří chytnout přímo při činu, nemusí to ještě vést k jeho potrestání. „Vloni takto chytli pytláka někde u Hrabové. Přestože měl u sebe zbraň a věc přijeli prošetřit i policajti, nakonec jeho obžalobu shodil soud. To je pro myslivecké sdružení rána, protože soudy samozřejmě stojí nemálo peněz,“ vysvětluje Arnošt Štencl z mysliveckého sdružení v Libině.
Foto: Policie ČR

Rozšíří se obvinění pytláků, kteří pro zábavu lovili po celém okrese? Policie zatím bližší informace k vyšetřování nezveřejnila.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).