ZPRÁVY

Kontroverzní herna zmizí z centra Šumperka

30. září 2014, 07:00, Jaroslav Kropáč
Kontroverzní herna zmizí z centra Šumperka Šumperk - Provozování hracích automatů v šumperském divadle skončí. Redakci Týdne to sdělil jednatel Divadla Šumperk Tomáš Potěšil. Nový nájemce lukrativních prostor vzejde z výběrového řízení. Na doupě hazardu uvnitř kulturního svatostánku opakovaně upozorňovali obyvatelé města i samotní herci.
 „Po jednání s nájemcem herny jsme se rozhodli ukončit činnost tohoto zařízení v divadle k 31. prosinci letošního roku. Podotýkám, že ačkoli jsme již v minulosti velmi intenzivně vnímali negativní ohlasy veřejnosti na činnost herny, stávající nájemní smlouva dřívější skončení nájmu neumožňovala,“ řekl jednatel šumperského divadla Tomáš Potěšil. Ukončení provozu herny vítá vedení divadelního sboru i občané města. Těm jsou herny v Šumperku trnem v oku dlouho. „Teď ještě zbývá odepsat i další podobné podniky. Nevím, proč by zrovna Hlavní třída měla být výherními automaty poseta,“ tvrdí šestatřicetiletý občan Karel Tománek.

Město přijde o peníze

Šumperská radnice se teď bude muset smířit s tím, že jí kvůli zrušení herny klesnou příjmy, které od provozovatelů hazardu má. Jen za minulý rok od nich vybrala několik miliónů korun. Právě to je patrně důvod, proč zatím zastupitelé s úplným zákazem heren otálí. Boj proti hernám vyhlásily už před minulými komunálními volbami některé politické strany. Teď se stejný bod na jejím předvolebním programu objevil znovu. Omezení heren už lidem slibují všechny strany, které v říjnových obecních volbách kandidují.


Foto: Jaroslav Kropáč
Herna v budově šumperského divadla byla lidem dlouho trnem v oku. Od nového roku její provoz skončí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.9.2014 19:11
Titulek: herny mizí?
Autor: Dušan Masár
146
113
Sliby se slibují, blázni se radují.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).