ZPRÁVY

Kontroverzní herna zmizí z centra Šumperka

30. září 2014, 07:00, Jaroslav Kropáč
Kontroverzní herna zmizí z centra Šumperka Šumperk - Provozování hracích automatů v šumperském divadle skončí. Redakci Týdne to sdělil jednatel Divadla Šumperk Tomáš Potěšil. Nový nájemce lukrativních prostor vzejde z výběrového řízení. Na doupě hazardu uvnitř kulturního svatostánku opakovaně upozorňovali obyvatelé města i samotní herci.
 „Po jednání s nájemcem herny jsme se rozhodli ukončit činnost tohoto zařízení v divadle k 31. prosinci letošního roku. Podotýkám, že ačkoli jsme již v minulosti velmi intenzivně vnímali negativní ohlasy veřejnosti na činnost herny, stávající nájemní smlouva dřívější skončení nájmu neumožňovala,“ řekl jednatel šumperského divadla Tomáš Potěšil. Ukončení provozu herny vítá vedení divadelního sboru i občané města. Těm jsou herny v Šumperku trnem v oku dlouho. „Teď ještě zbývá odepsat i další podobné podniky. Nevím, proč by zrovna Hlavní třída měla být výherními automaty poseta,“ tvrdí šestatřicetiletý občan Karel Tománek.

Město přijde o peníze

Šumperská radnice se teď bude muset smířit s tím, že jí kvůli zrušení herny klesnou příjmy, které od provozovatelů hazardu má. Jen za minulý rok od nich vybrala několik miliónů korun. Právě to je patrně důvod, proč zatím zastupitelé s úplným zákazem heren otálí. Boj proti hernám vyhlásily už před minulými komunálními volbami některé politické strany. Teď se stejný bod na jejím předvolebním programu objevil znovu. Omezení heren už lidem slibují všechny strany, které v říjnových obecních volbách kandidují.


Foto: Jaroslav Kropáč
Herna v budově šumperského divadla byla lidem dlouho trnem v oku. Od nového roku její provoz skončí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.9.2014 19:11
Titulek: herny mizí?
Autor: Dušan Masár
161
119
Sliby se slibují, blázni se radují.
Reagovat