ZPRAVODAJSTVÍ

Konstruktérská akademie se zaměří na legorobotiku

5. prosince 2019, 16:37, redakce
Postřelmov – Zpestřete si konec roku a přijďte 13. prosince do Postřelmova stavět a programovat legoroboty na Konstruktérskou akademii. V doprovodném programu se můžete věnovat dalším aktivitám, zaměřeným na tvorbu rukodělných výrobků ze dřeva, přírodovědné bádání, dřevěné gravírování, ale také hlavolamy, deskové hry a další.

 „Konstruktérská akademie je určena pro dvoučlenné týmy konstruktérů a programátorů i bez předchozích zkušeností. Týmy budou sestavovat roboty či vybrané konstrukce s podporou odborných poradců. Program je určený pro děti 4. až 9. ročníků,“ uvedla Veronika Škrottová z Místní akční skupiny Horní Pomoraví s tím, že na akci je nutná registrace na e-mailu foltynova@hornipomoravi.eu.
Akce se koná v rámci dlouhodobého projektu Místní akční plán Zábřežsko, který se zaměřuje na zkvalitnění vzdělávání v regionu. Více informací se nachází zde.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.