SPORT

KONEC SRANDY! Draci jsou proti Písku jednoznačným favoritem. „Ze všeho nejvíc bude rozhodovat srdíčko,“ tvrdí před vrcholem sezóny Daniel Vachutka

27. února 2019, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
KONEC SRANDY! Draci jsou proti Písku jednoznačným favoritem. „Ze všeho nejvíc bude rozhodovat srdíčko,“ tvrdí před vrcholem sezóny Daniel Vachutka Šumperk – Konec srandy! Aktuální týden bude pro hokejové kluby hrající druhou ligu velmi nabitý. Jakmile středečním kolem vyvrcholí základní část, přijde na řadu rozhodující play-off. První čtvrtfinálové zápasy jsou na programu hned v sobotu.

Šumperští hokejisté si v dlouhodobé fázi sezóny vybojovali výhodnou startovací pozici. Prvenství ve východní skupině jim pro úvodní kolo zajistilo nejhratelnějšího vyzyvatele z jižní divize. Zatímco případné souboje s Havlíčkovým Brodem, Žďárem nad Sázavou či Moravskými Budějovicemi by byly otevřenou záležitostí, proti Písku jim automaticky připadá role obrovských favoritů.

Jedno je jisté. Zadarmo nic nedostanou. O postup si to rozdají s nevyzpytatelným soupeřem, který je v říjnové konfrontaci dokázal porazit. Ve venkovním utkání schytali zlomovou ránu ve chvíli, kdy měli výhodu přesilové hry. „Prohráli jsme si to tam sami. Nachystali jsme si velké množství šancí, převážně se hrálo na jednu bránu. Jenže jsme byli hrozně neproduktivní. Odveta byla úplně o něčem jiném. Vnutili jsme jim svůj styl hry a doslova je uštvali. Vyšla nám taktika. Postupem času nestíhali a sotva pletli nohama,“ zavzpomínal na oba vzájemné duely kouč Draků Jozef Zavadil.
Jestliže slovenský stratég patří k nejzkušenějším trenérům v celé soutěži, písecký Karel Herr představuje pravý opak. Rodákovi z Mariánských Lázní je teprve pětadvacet let! Čtvrté místo v základní části uhrál s mladým týmem, který sází na bojovnost a vydatný bodový přísun od produktivní dvojice Jan Sýbek (24+30) – Petr Hučko (18+30).

Čtvrtfinálová série se bude odvíjet ve vražedném tempu. Zápasy půjdou rychle za sebou každý druhý den. Na partu kolem týmového kapitána Petra Gewieseho čeká nejen odpor natěšeného protivníka, který nemá co ztratit, ale i komorní divácké prostředí a překonávání značné kilometrové vzdálenosti při pondělní výpravě na jih Čech. Hraje se na tři vítězná utkání.

CHCEME POSTOUPIT CO NEJDÁL!

„Pro každého hokejistu je to vrchol roku. Všichni se těšíme. Budeme se snažit odevzdat maximum a postoupit co nejdál,“ sliboval za šumperské Draky DANIEL VACHUTKA.
Vyřazovací boje považuje za jinou soutěž. Důležitým faktorem může být sebemenší detail. „Ze všeho nejvíc bude rozhodovat srdíčko. Je potřeba dřít, makat, bojovat, lehat do střel, prát se o každý puk a nechat na ledě úplně všechno. Bez těchto aspektů nemáte šanci,“ uvědomoval si rychlonohý křídelník. „V závěru základní části nám šlo o to, abychom uhráli první místo. Proto jsme poslední zápasy brali jako play-off. Ještě nás čeká závěrečné utkání v Hodoníně, kde to vždycky bývalo docela vyhrocené. Snad to tentokrát proběhne v klidu a pohodě a nikdo se nezraní. Potom už to vypukne,“ vyhlížel s předstihem sobotní nakročení proti Písku. „To, že budeme narážet na soupeře z jižní skupiny, je určitě lepší. Pro nás i pro fanoušky. Loni jsme se s Porubou potkali snad patnáctkrát a popravdě to bylo na palici. Změněný systém přináší nové oživení,“ kvitoval rozhodnutí svazových bafuňářů. „Akorát nechápu, proč se hraje obden stylem jednoho zápasu doma a jednoho venku. Měli se držet toho, co platí v první lize. Že lépe postavený tým má v úvodu série výhodu dvou domácích utkání, a tím pádem se nemusí tolik, a tak často cestovat. S ohledem na to, kolik můžete najezdit kilometrů a strávit času v autobuse, mi to připadá šílené,“ vyvracel oči odchovanec šumperského hokeje.

Draci doufají, že se na jih Čech vydají pouze jednou. „Když se nám povede podle představ, rádi bychom čtvrtfinálovou sérii ukončili v nejkratší možné době, abychom na čtvrtý zápas do Písku už nemuseli. Není to kousek, takže by nám odpadla jedna dlouhá štreka,“ reprodukoval přání celého mužstva.
V Šumperku po očku sledují i dění ve skupinách Střed a Západ. Vzejde z nich jeden účastník takzvaného superfinále. „Hlavního lídra vidím v Sokolovu. Zajímavým soupeřem by mohlo být i Vrchlabí, které se posílilo o bývalé reprezentanty Hlinku a Bednáře. Finále nás samozřejmě láká, od začátku sezóny k němu všechno směrujeme. Kéž by se nám to po dvou neúspěšných pokusech z předešlých let tentokrát konečně podařilo!“ vyzvala hokejové božstvo ke spolupráci dračí „třiadvacítka“.

ČTVRTFINÁLE

PRVNÍ UTKÁNÍ: sobota 2. března: 17.00 Šumperk – Písek.
DRUHÝ ZÁPAS: pondělí 4. března: 18.00 Písek – Šumperk.
TŘETÍ STŘETNUTÍ: středa 6. března: 18.00 Šumperk – Písek.

VZÁJEMNÉ DUELY V ZÁKLADNÍ ČÁSTI

PÍSEK – ŠUMPERK 2:1 (1:1, 0:0, 1:0). Branky: 6. Jabůrek (Polata, Sýbek) – 1:0, 11. Vorobjev (Ostřanský, Pokorný) – 1:1, 48. Parýzek (Sýbek, Polata) – 2:1. Vyloučení 4:1, bez využití, v oslabení 1:0, 315 diváků.
ŠUMPERK – PÍSEK 9:2 (2:1, 3:0, 4:1). Góly: 11. Sýbek (Hanus, Parýzek) – 0:1, 13. M. Haloda (Ďurač) – 1:1, 16. Drtil (Vachutka, Sedlák) – 2:1, 32. Králík (Hroch) – 3:1, 36. Pokorný (Hroch, Králík) - 4:1, 39. Ďurač (Drtil, Sedlák) – 5:1, 41. Plášek (Vachutka, Sedlák) – 6:1, 41. Ďurač – 7:1, 42. Ostřanský (Urban, Sedlák) – 8:1, 51. Hučko (Sýbek) – 8:2, 57. Vachutka (Drtil, Plášek) – 9:2. Vyloučení 4:5, využití 1:0, v oslabení 1:0, 891 diváků.Foto: Petr Fišer

Přetahovaná o první ligu začíná. Před rokem si šumperští Draci zahráli finále moravské skupiny proti Porubě.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.