ZPRAVODAJSTVÍ

Konec pátrání. Starosta je po smrti

16. dubna 2018, 13:33, Jaroslav Kropáč
Konec pátrání. Starosta je po smrti Rapotín – Pátrání po Pavlu Žerníčkovi, starostovi Rapotína, je u konce. A bohužel dopadlo tragicky. Jeho tělo našli lidé v neděli 15. dubna na Rýmařovsku. Potvrdily se tak spekulace z minulého týdne, že již není mezi živými. Detailnější informace policie dosud nezveřejnila.

 Pohřešovaný starosta měl ze svého domu odjet svým vozem v pondělí 9. dubna. Funkci starosty kvůli zdravotním problémům nevykonával už několik týdnů. Spekulovalo se o tom, že mohl vyrazit za synem do Rakouska. Veškeré naděje na nalezení pohřešovaného skončily minulý víkend. „Hledaný muž byl v neděli 15. dubna v odpoledních hodinách nalezen bez známek života v katastru obce Horní Město na Rýmařovsku. V blízkém okolí policisté nalezli také jeho vozidlo,“ informovala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. 
Přesnou příčinu smrti teď musí objasnit soudní pitva. Spekuluje se o sebevraždě. Kromě zdravotních problémů totiž starostu Rapotína trápily ještě potíže s firmou, kterou před mnoha lety založil a jež se dostala do problémů. 
Zpráva o smrti Pavla Žerníčka Rapotínem otřásla. „Pamatuji si ho ještě jako učitele, byl výborný stejně jako v úřadě,“ řekla Týdnu na severu třiapadesátiletá obyvatelka vesnice Jana K.
Bližší informace k případu přineseme v dalším vydání Týdne na severu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.4.2018 08:35
Titulek: kondolence
Autor: Ludva Vrána
38
Je mi to líto , ale naše generace již odchází. Pavla jsem měl rád. Byli jsme dlouholetí kamarádi od mládí. Dokonce jsme několik roků seděli spolu na základní škole v jedné lavici. Vždycky byl veselá kopa a snažil se každému pomoci jak to šlo. Někde radou , někdy i jinak. Pro obec Rapotín se mohl rozkrájet. No život jde dál. Ještě jednou čest jeho památce.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.