ZPRAVODAJSTVÍ

Konec pátrání. Starosta je po smrti

16. dubna 2018, 13:33, Jaroslav Kropáč
Konec pátrání. Starosta je po smrti Rapotín – Pátrání po Pavlu Žerníčkovi, starostovi Rapotína, je u konce. A bohužel dopadlo tragicky. Jeho tělo našli lidé v neděli 15. dubna na Rýmařovsku. Potvrdily se tak spekulace z minulého týdne, že již není mezi živými. Detailnější informace policie dosud nezveřejnila.

 Pohřešovaný starosta měl ze svého domu odjet svým vozem v pondělí 9. dubna. Funkci starosty kvůli zdravotním problémům nevykonával už několik týdnů. Spekulovalo se o tom, že mohl vyrazit za synem do Rakouska. Veškeré naděje na nalezení pohřešovaného skončily minulý víkend. „Hledaný muž byl v neděli 15. dubna v odpoledních hodinách nalezen bez známek života v katastru obce Horní Město na Rýmařovsku. V blízkém okolí policisté nalezli také jeho vozidlo,“ informovala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. 
Přesnou příčinu smrti teď musí objasnit soudní pitva. Spekuluje se o sebevraždě. Kromě zdravotních problémů totiž starostu Rapotína trápily ještě potíže s firmou, kterou před mnoha lety založil a jež se dostala do problémů. 
Zpráva o smrti Pavla Žerníčka Rapotínem otřásla. „Pamatuji si ho ještě jako učitele, byl výborný stejně jako v úřadě,“ řekla Týdnu na severu třiapadesátiletá obyvatelka vesnice Jana K.
Bližší informace k případu přineseme v dalším vydání Týdne na severu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.4.2018 08:35
Titulek: kondolence
Autor: Ludva Vrána
43
Je mi to líto , ale naše generace již odchází. Pavla jsem měl rád. Byli jsme dlouholetí kamarádi od mládí. Dokonce jsme několik roků seděli spolu na základní škole v jedné lavici. Vždycky byl veselá kopa a snažil se každému pomoci jak to šlo. Někde radou , někdy i jinak. Pro obec Rapotín se mohl rozkrájet. No život jde dál. Ještě jednou čest jeho památce.
Reagovat