KULTURA

Koncert klavírního tria ARTEMISS

7. května 2008, 02:25, Rejdakce
Koncert klavírního tria  ARTEMISS Bludov - V neděli 11. května zavítá do bludovského zámku klavírní trio ArteMiss, které úspěšně koncertuje v Čechách i v zahraničí.

Klavírní trio ArteMiss vzniklo v roce 1995 na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze. Od roku 1998 se pravidelně účastní mezinárodních soutěží. Třetí místo v soutěži Bohuslava Martinů bylo výborným startem, který předznamenal další úspěchy, o rok později  třetí cenu z mezinárodní soutěže Stichting Charles Hennen Concours v Holandsku, v dalších  letech účast v semifinále prestižních soutěží Premio trio di Trieste International Chamber Music Competition v Itálii a 4. ročníku mezinárodní soutěže komorní hudby v japonské Osace. V roce 2004 soubor zvítězil v soutěži komorní hudby Carlo Soliva Premio v Itálii. Díky účasti na soutěži ve finském Kuhmo v létě roku 2004 byl soubor pozván ke spolupráci na mezinárodním hudebním festivalu v tomto městě, na kterém v létě 2005 velmi úspěšně prezentoval díla českých autorů (Smetana, Novák, Mařatka).


V letech 1997 a 2000 byl soubor vybrán jako jediný z České republiky na kurzy vedené Pražským triem do francouzského Villecroze. Roku 1999 zavítalo ArteMiss trio na holandský festival v Nijmegen a ještě v témže roce jej přivítala Mozartova Akademie v rakouském Salzburku.
Vedle těchto úspěchů byl soubor od roku 2000 zapsán na Prémiové listině mladých Nadace Českého hudebního fondu.

 

V roce 2002 mu byla udělena Cena Českého spolku pro komorní hudbu za přínos v oblasti komorní hudby a v roce 2003 získal Cenu Karlovarského symfonického orchestru za nejlepší výkon na mezinárodním festivalu Mladé pódium v Karlových Varech.

Trio účinkuje na festivalech Mladá Praha, Janáčkův Máj či na Festivalu Bohuslava Martinů. Je zváno i na mnohé zahraniční přehlídky do Německa, Švýcarska, Holandska, Slovinska nebo Bulharska. ArteMiss trio svou koncertní činnost rozšiřuje i o spolupráci s komorními orchestry jako jsou Talichův komorní orchestr, Janáčkův komorní orchestr, Karlovarský symfonický orchestr nebo Komorní orchestr Berg.

Soubor se také intenzivně věnuje interpretaci soudobé hudby, příkladem je premiérová nahrávka skladby Furiant Marka Kopelenta pro Český rozhlas a nastudování „Anthologie des reves“ Kryštofa Mařatky. Svou novou kompozici Finis coronat opus věnoval triu Otmar Mácha. O prezentaci ArteMiss Tria projevil zájem Český rozhlas a Česká televize. V roce 2001 nahrál soubor své debutové CD u firmy Arco Diva (Dvořák, Novák, Mácha) a v roce 2005 vydal další nahrávku – kompletní triové dílo Dimitrije Šostakoviče.

Neděle 11.05.2008

16:30, KLAVÍRNÍ TRIO ARTE MISS, Kulturní dům Bludov


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.