ZPRÁVY

Koalice stojí na vodě. Utopí se, nebo přežije?

28. října 2014, 00:00, jak
Šumperk - Ačkoli to na první pohled vypadá, že Šumperku bude vládnout pevná koalice složená z Nezávislé volby, ČSSD, KDU - ČSL a Strany zdravého rozumu, skutečnost je jiná. Oranžoví jako hlavní koaliční partner totiž připojení k Brožově nezávislým a lidovcům podpořili rozdílem pouhého jediného hlasu. A to je hodně málo.

 Hlasování o přistoupení k radniční koalici měli socialisté na programu minulý pátek. Ze třinácti členů bylo pro připojení ke koalici sedm. „Hlasování bylo demokratické, sezváni byli všichni členové místní organizace. Proč jsme se nakonec rozhodli pro koalici s Nezávislou volbou a ne například s hnutím ANO, je poměrně složitá otázka. Například jsme vyhodnocovali zkušenosti našich zastupitelů z minulé spolupráce s nezávislými. Jednání trvalo čtyři až pět hodin a bylo poměrně náročné,“ uvedla předsedkyně místní organizace ČSSD Irena Jonová.

Zároveň s přistoupením k nové radniční koalici rozhodovali socialisté také o obsazení pozice prvního místostarosty Šumperka. Podle očekávání se jím stane Jan Přichystal.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.10.2014 09:33
Titulek: Koalice
Autor: x
98
Hlavně aby si příště na volbách voliči vzpomněli kdo se s kým sčuchl.
Reagovat
Datum: 28.10.2014 13:19
Titulek: ČSSD mohla mít starostu, ale nechce. PROČ?
Autor: Martin K.
110
Tak ČSSD mohli řídit radnici, mohla mít starostu, místostarostu a lidi v radě. Rozum nebere, proč toho nevyužili? Buď jsou namočení do průserů kolem kanálů a VHZ, anebo jsou Brožovům za něco moc zavázaní. Normální reakce na výsleek ve volbách to ale není.
Reagovat
Datum: 28.10.2014 20:18
Titulek: Re: ČSSD mohla mít starostu, ale nechce. PROČ?
Autor: Anonym
85
Mohli mít oba místostarosty, ANO se postu údajně vzdalo v případě koalice s ČSSD. Tedy totálně nepochopitelné!
Reagovat
Datum: 28.10.2014 20:35
Titulek: Re: ČSSD mohla mít starostu, ale nechce. PROČ?
Autor: Anonym
103
Však počkejte - není rozdělování všech křesel konec. Sledujte, komu se budou přidělovat křesla v PMŠ, ve VHZ nebo jiné trafiky. ČSSD se zdají být blbí - ale nebojte- jsou to jen vychcaní socani a na svoje důchody si teplé místečko už dávno se starostou vyjednali.
Reagovat
Datum: 30.10.2014 04:25
Titulek: Re: ČSSD mohla mít starostu, ale nechce. PROČ?
Autor: Pepa
76
Dobře tomu, že se ANO vzdalo!
Reagovat
Datum: 30.10.2014 15:40
Titulek: Demokracie jako řemen
Autor: Tomáš
120
163
Tak socialistů se sešlo jak 3 x do mariáše a chtějí rozhodovat o osudu 27.000 obyvatel města. To už není ani diktatura ale despocie.
Demokracie v Šumperku úpěnlivě pláče.
Reagovat
Datum: 30.10.2014 17:21
Titulek: POZVÁNKA
Autor: Anonym
82
POZVÁNKA na 1. ustavující zasedání zastupitelstva města Šumperka, které se uskuteční v pátek 31. října 2014 od 15:00 hodin ve velkém sále Domu kultury Šumperk, Fialova 3, Šumperk

Program:
1. Volby do orgánů města
- starosty
- místostarostů
- rady města
- předsedů finančního a kontrolního výboru
2. Různé

O konečné podobě vedení města rozhodne až zastupitelstvo na ustavujícím zasedání.
Reagovat
Datum: 6.11.2014 11:28
Titulek: Bez titulku
Autor: miroslav
74
jak může být místostarosta Přichystal když neumí pracovat s počítačem
a na Hygiéně kde pracoval po něm zůstaly nedodělané akce !!!
Reagovat

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na nový film MILADA, který kino OKO v Šumperku promítá 17. a 27. listopadu. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví film Milada?

A) o životě lékařky Emmerové
B) o životě političky Horákové
C) o životě malířky Gabrielové

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert rockové skupiny HORKÝŽE SLÍŽE, který se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu v DK Šumperk, vyhráli Jiří Hromada ze Šumperka, Milan Lichnovský z Mohelnice, Karolína Lukášová ze Starého Města, Jana Stuchlá ze Šumperka a Marek Štelc z Hrabišína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h.).