ZPRAVODAJSTVÍ

Kniha odhaluje legendy a příběhy regionu

13. března 2018, 16:00, bav
Kniha odhaluje legendy a příběhy regionu Zábřeh - Putování Zábřežskem po stezkách legend a příběhů má název kniha, kterou poslední únorový den pokřtil zábřežský patriot Miroslav Kobza. Světlo světa spatřila jako druhá vázaná a v pořadí už šestá autorova kniha.

 Zábřežský křest se těšil velkému zájmu čtenářů, kteří do posledního místečka zaplnili místnost, kde Kobza knihu veřejně představil. „Ať má u nás tato kniha vždy jen prázdné regály,“ popřála Jana Šmehlíková z městské knihovny, která křest hostila. „Bude to znamenat, že je o ni neustálý zájem,“ vysvětlila vedoucí knihovnice.
Miroslav Kobza před časem vydal pro moravské patrioty například titul Cestou necestou za tajemstvím Hrubého Jeseníku. Publikace měla mezi čtenáři velký úspěch.


Foto: bav

Příležitost setkat se s regionálním autorem využili i členové nově založeného čtenářského kroužku ze ZŠ v Hoštejně. Miroslav Kobza se s nimi do školní kroniky rád vyfotil.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).