ZPRAVODAJSTVÍ

Kniha odhaluje legendy a příběhy regionu

13. března 2018, 16:00, bav
Kniha odhaluje legendy a příběhy regionu Zábřeh - Putování Zábřežskem po stezkách legend a příběhů má název kniha, kterou poslední únorový den pokřtil zábřežský patriot Miroslav Kobza. Světlo světa spatřila jako druhá vázaná a v pořadí už šestá autorova kniha.

 Zábřežský křest se těšil velkému zájmu čtenářů, kteří do posledního místečka zaplnili místnost, kde Kobza knihu veřejně představil. „Ať má u nás tato kniha vždy jen prázdné regály,“ popřála Jana Šmehlíková z městské knihovny, která křest hostila. „Bude to znamenat, že je o ni neustálý zájem,“ vysvětlila vedoucí knihovnice.
Miroslav Kobza před časem vydal pro moravské patrioty například titul Cestou necestou za tajemstvím Hrubého Jeseníku. Publikace měla mezi čtenáři velký úspěch.


Foto: bav

Příležitost setkat se s regionálním autorem využili i členové nově založeného čtenářského kroužku ze ZŠ v Hoštejně. Miroslav Kobza se s nimi do školní kroniky rád vyfotil.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.