KULTURA

Kniha je na světě. Skauti ji pokřtili vodou z řeky

1. října 2019, 19:00, bav
Kniha je na světě. Skauti ji pokřtili vodou z řeky Zábřeh – Avizovaná kniha o zábřežském skautingu, mapující jeho stoletou historii, je na světě. Na trh byla uvedena slavnostním křtem za účasti zástupců zábřežských junáckých oddílů ze všech tří skautských středisek. Podívat se přišli bývalí členové, z nichž současný starosta František John, se stal jedním ze tří kmotrů. Kniha vyšla v náladu 600 výtisků a bezprostředně po křtu už si našla řadu nových majitelů.

 „Knihu jsme pokřtili vodou ze Zábřehem protékající Moravské Sázavy,“ okomentoval manipulaci se stylovými plecháčky autor Pavel Kili Jedelský. Publikace je podle něho výběrem toho nejzajímavějšího, co se mu podařilo k místní skautské historii vysbírat. Motivovat má k hlubšímu poznání samostudiem.

“Je to spíše komiks, jednoduchý na prohlížení, který neobsahuje moc textu. Přináší převážně fotografický výběr akcí a událostí, které se v souvislosti se skautingem během uplynulého století ve městě odehrály,“ shrnul Jedelský obsah nově pokřtěné publikace, která je pro zájemce aktuálně k dostání v zábřežském knihkupectví Patka.

„Výtěžek z prodeje je určen na podporu skautské činnosti a posílení jejich sportovního vybavení,“ říká k záměru, se kterým také publikaci tvořil, její autor.


Foto: Milan BeranDoporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 1.10.2019 23:07
Titulek: Bez titulku
Autor: Drinker
11
Historie dle možností tam je, ale že současnost (90.léta + 21.stol.) není zachycena, tedy velmi strohá...? Proč?
Reagovat
Datum: 2.10.2019 09:27
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: koloběžka
10
Prostě jsi to nepochopil,zachycuje stoletou historii a z toho vyplývá že za posledních 30 let zdechl pes.Ostatně o tom svědčí i místo samotných křtin,místo přírody u řeky klubovna či kancelář.To aby si mediální hvězda John neumazal botičky?
Reagovat
Datum: 3.10.2019 22:27
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Kili
Naopak Koloběžko, zábřežští skauti jsou dost aktivní i v posledních 30-ti letech. Křest knihy byl součástí výstavy, která probíhala v zábřežském muzeu od 11.- 29.9.2019 pod názvem "Skautské století na zábřežsku".
Křest se konal v zábřežském muzeu a video je na https://www.youtube.com/watch?v=FY4YJdaS8CA
Reagovat
Datum: 8.10.2019 13:00
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Patolízalka Patolízalů
A jeho mediální přisluhovači
Reagovat
Datum: 3.10.2019 15:26
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Kili
Historie posledních dvaceti let je velmi dobře dostupná na internetu u konkrétních oddílů. Tu velmi snadno každý nalezne.
Kniha "Zábřežští skauti" má jen symbolických 100 stran. Na každý rok vychází jen jedna strana (zhruba dvě fotografie). Na tak malém prostoru nelze od roku 1989 podrobně zachytit historii dvou středisek, která dohromady čítají asi 8 oddílů.
Cílem bylo přiblížit současným zábřežským skautům jejich historii, hlavně tu starší, méně známou.
Reagovat
Datum: 3.10.2019 21:01
Titulek: Poděkování.
Autor: Čidra
Kili, děkuji za SKAUTY kteří se narodily v první polovině minulého století. Za vše co pro historii skautingu na zábřežsku děláš. Některé předchozí komentáře bych ani do CANCÁKU bych nedal.
Reagovat
Datum: 4.10.2019 15:21
Titulek: To je keců,
Autor: Rejpal
vždyť to není kniha,pouze brožurka.
Reagovat
Datum: 4.10.2019 16:20
Titulek: Re: To je keců,
Autor: Kili
Ano, je to tak. Je to jen brožura s fotogfafiemi. Cílem nebylo detailně popsat historii zábřežských skautů, ale jen ji připomenout.
Reagovat