ZPRÁVY

Kniha Historie šumperského sportu je v prodeji

20. září 2012, 07:48, téma ŠUMPERK, redakce, MB
Kniha Historie šumperského sportu je v prodeji Šumperk - Historii šumperského sportu se snaží zmapovat nová stejnojmenná publikace. Ve čtvrtek 13. září ji v G-klubu pokřtili její hlavní autoři Libor Dvořáček a Drahomír Polách. Na křtu nechyběli ani zástupci šumperských olympioniků Ludmila Švédová, Jarmila Klimešová a Martina Konopová.

Kniha popisuje vývoj sportu na Šumpersku od vzniku prvních sportovních a tělovýchovných organizací až do současnosti. Více než šestisetstránková publikace je rozdělena do tří částí. První se věnuje historii českých a německých sportovních a tělocvičných organizací, druhá mapuje historii i současnost jednotlivých sportů na Šumpersku. Třetí část je věnovaná šumperským olympionikům.

Svazek vznikal v letech 2009 až 2012 a je důkazem toho, že se Šumperk může chlubit bohatou sportovní historií a řadou oddílů, z nichž vzešli vrcholoví sportovci reprezentující nejen město, ale i celou Českou republiku.

Zájemci si publikaci mohou zakoupit v šumperských knihkupectvích, v Regionálním a městském informačním centru, na radnici v kanceláři informací a na stanovišti průvodců.

 Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.