ZPRÁVY

Kniha Historie šumperského sportu je v prodeji

20. září 2012, 07:48, téma ŠUMPERK, redakce, MB
Kniha Historie šumperského sportu je v prodeji Šumperk - Historii šumperského sportu se snaží zmapovat nová stejnojmenná publikace. Ve čtvrtek 13. září ji v G-klubu pokřtili její hlavní autoři Libor Dvořáček a Drahomír Polách. Na křtu nechyběli ani zástupci šumperských olympioniků Ludmila Švédová, Jarmila Klimešová a Martina Konopová.

Kniha popisuje vývoj sportu na Šumpersku od vzniku prvních sportovních a tělovýchovných organizací až do současnosti. Více než šestisetstránková publikace je rozdělena do tří částí. První se věnuje historii českých a německých sportovních a tělocvičných organizací, druhá mapuje historii i současnost jednotlivých sportů na Šumpersku. Třetí část je věnovaná šumperským olympionikům.

Svazek vznikal v letech 2009 až 2012 a je důkazem toho, že se Šumperk může chlubit bohatou sportovní historií a řadou oddílů, z nichž vzešli vrcholoví sportovci reprezentující nejen město, ale i celou Českou republiku.

Zájemci si publikaci mohou zakoupit v šumperských knihkupectvích, v Regionálním a městském informačním centru, na radnici v kanceláři informací a na stanovišti průvodců.

 Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).