SPORT

Klobouček, PANE PLISKA!

29. května 2019, 08:00, Petr Fišer
Klobouček, PANE PLISKA! Holešov – Ze svých úst nemusel vydat jedinou hlásku, přesto upoutal velkou pozornost. Ladislav Pliska za sebe nechal mluvit sportovní činy. Nestor ze Šumperka na republikovém šampionátu veteránů v Holešově ukořistil mistrovský titul ve své kategorii, a jelikož podal nejlepší výkon i bez rozdílu tělesné váhy, připadl mu také ceněný primát Grand Master! Usiloval o něj dlouhou dobu.

 Soutěž v holešovské hale, kde to velmi dobře zná, provázela výborná atmosféra. V roli diváka si ji nenechal ujít ani legendární vzpěrač Karel Saitl. V zákulisí se zdálo, že jde spíše o setkání dlouholetých kamarádů, než o důležitou národní akci. Přímo na „jevišti“ se ale bojovalo se vší vážností o každý vzepřený kilogram, o každý bod.

Pliska stál společně se svým synem za rekonstrukcí vzpěračských prken v šumperské tělocvičně. V důsledku toho se poslední tři týdny skoro vůbec netrénovalo. Zkušený borec ještě ráno před odjezdem zvažoval, že kvůli minimální přípravě na Valašsko neodjede a zůstane doma!
Přímo na místě nahlásil základy, které byly na jeho běžné standardy poněkud nízké. Po zobrazení věkové skupiny M6 (60-70 let) ovšem vyplavalo na povrch, že pokud se nestane něco mimořádného, měly by stačit na celkové vítězství. Jelikož šel na plac až jako poslední, mohl v klidu vyhlížet, jak si vedou ostatní soupeři, a případně se podle toho zařídit.

V trhu zbytečně neriskoval, zvolil jistotu a startovacích 75 kg zdolal bez jakýchkoliv problémů. Stejným způsobem si vedl o chvíli později, kdy mu přibylo ke spořádání dalších pět kilogramů. Největší aplaus si vysloužil na 85 kg. Vidina zlaté medaile ho motivovala natolik, že si poradil i s kritickou váhou, při níž záleží v nemalé míře na aktuální fyzické i psychické kondici a pohodě. Precizně odvedená práce mu zajistila nadějný náskok a zároveň větší klid do nadhozu.

Začal jej na 105 kg. Činku odlepil od země a nacvičeným pohybem ji dostal nad hlavu. Ve tváři se mu mísila úleva a radost. Protože měl prvenství jisté s předstihem, mohl soutěž odpískat a zbývající dva pokusy vzdát. Jenže to by nebyl Ladislav Pliska! Nechal si naložit o deset kilo navíc, a jakmile znovu uspěl, vydařené holešovské vystoupení se rozhodl završit na 118 kg. Přestože se mu závěrečné dílo k dokonalosti vypilovat nezdařilo, připadl mu hned dvojnásobný triumf. Klobouk dolů…


Foto: tom

To je on, „tuplovaný“ šampión…


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.5.2019 15:54
Titulek: Bez titulku
Autor: Anna Dokoupilová
Ladi,seš skvělý!Gratulace!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.