SPORT

Klobouček, PANE PLISKA!

29. května 2019, 08:00, Petr Fišer
Klobouček, PANE PLISKA! Holešov – Ze svých úst nemusel vydat jedinou hlásku, přesto upoutal velkou pozornost. Ladislav Pliska za sebe nechal mluvit sportovní činy. Nestor ze Šumperka na republikovém šampionátu veteránů v Holešově ukořistil mistrovský titul ve své kategorii, a jelikož podal nejlepší výkon i bez rozdílu tělesné váhy, připadl mu také ceněný primát Grand Master! Usiloval o něj dlouhou dobu.

 Soutěž v holešovské hale, kde to velmi dobře zná, provázela výborná atmosféra. V roli diváka si ji nenechal ujít ani legendární vzpěrač Karel Saitl. V zákulisí se zdálo, že jde spíše o setkání dlouholetých kamarádů, než o důležitou národní akci. Přímo na „jevišti“ se ale bojovalo se vší vážností o každý vzepřený kilogram, o každý bod.

Pliska stál společně se svým synem za rekonstrukcí vzpěračských prken v šumperské tělocvičně. V důsledku toho se poslední tři týdny skoro vůbec netrénovalo. Zkušený borec ještě ráno před odjezdem zvažoval, že kvůli minimální přípravě na Valašsko neodjede a zůstane doma!
Přímo na místě nahlásil základy, které byly na jeho běžné standardy poněkud nízké. Po zobrazení věkové skupiny M6 (60-70 let) ovšem vyplavalo na povrch, že pokud se nestane něco mimořádného, měly by stačit na celkové vítězství. Jelikož šel na plac až jako poslední, mohl v klidu vyhlížet, jak si vedou ostatní soupeři, a případně se podle toho zařídit.

V trhu zbytečně neriskoval, zvolil jistotu a startovacích 75 kg zdolal bez jakýchkoliv problémů. Stejným způsobem si vedl o chvíli později, kdy mu přibylo ke spořádání dalších pět kilogramů. Největší aplaus si vysloužil na 85 kg. Vidina zlaté medaile ho motivovala natolik, že si poradil i s kritickou váhou, při níž záleží v nemalé míře na aktuální fyzické i psychické kondici a pohodě. Precizně odvedená práce mu zajistila nadějný náskok a zároveň větší klid do nadhozu.

Začal jej na 105 kg. Činku odlepil od země a nacvičeným pohybem ji dostal nad hlavu. Ve tváři se mu mísila úleva a radost. Protože měl prvenství jisté s předstihem, mohl soutěž odpískat a zbývající dva pokusy vzdát. Jenže to by nebyl Ladislav Pliska! Nechal si naložit o deset kilo navíc, a jakmile znovu uspěl, vydařené holešovské vystoupení se rozhodl završit na 118 kg. Přestože se mu závěrečné dílo k dokonalosti vypilovat nezdařilo, připadl mu hned dvojnásobný triumf. Klobouk dolů…


Foto: tom

To je on, „tuplovaný“ šampión…


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.5.2019 15:54
Titulek: Bez titulku
Autor: Anna Dokoupilová
30
Ladi,seš skvělý!Gratulace!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.