SPORT

Klobouček, PANE PLISKA!

29. května 2019, 08:00, Petr Fišer
Klobouček, PANE PLISKA! Holešov – Ze svých úst nemusel vydat jedinou hlásku, přesto upoutal velkou pozornost. Ladislav Pliska za sebe nechal mluvit sportovní činy. Nestor ze Šumperka na republikovém šampionátu veteránů v Holešově ukořistil mistrovský titul ve své kategorii, a jelikož podal nejlepší výkon i bez rozdílu tělesné váhy, připadl mu také ceněný primát Grand Master! Usiloval o něj dlouhou dobu.

 Soutěž v holešovské hale, kde to velmi dobře zná, provázela výborná atmosféra. V roli diváka si ji nenechal ujít ani legendární vzpěrač Karel Saitl. V zákulisí se zdálo, že jde spíše o setkání dlouholetých kamarádů, než o důležitou národní akci. Přímo na „jevišti“ se ale bojovalo se vší vážností o každý vzepřený kilogram, o každý bod.

Pliska stál společně se svým synem za rekonstrukcí vzpěračských prken v šumperské tělocvičně. V důsledku toho se poslední tři týdny skoro vůbec netrénovalo. Zkušený borec ještě ráno před odjezdem zvažoval, že kvůli minimální přípravě na Valašsko neodjede a zůstane doma!
Přímo na místě nahlásil základy, které byly na jeho běžné standardy poněkud nízké. Po zobrazení věkové skupiny M6 (60-70 let) ovšem vyplavalo na povrch, že pokud se nestane něco mimořádného, měly by stačit na celkové vítězství. Jelikož šel na plac až jako poslední, mohl v klidu vyhlížet, jak si vedou ostatní soupeři, a případně se podle toho zařídit.

V trhu zbytečně neriskoval, zvolil jistotu a startovacích 75 kg zdolal bez jakýchkoliv problémů. Stejným způsobem si vedl o chvíli později, kdy mu přibylo ke spořádání dalších pět kilogramů. Největší aplaus si vysloužil na 85 kg. Vidina zlaté medaile ho motivovala natolik, že si poradil i s kritickou váhou, při níž záleží v nemalé míře na aktuální fyzické i psychické kondici a pohodě. Precizně odvedená práce mu zajistila nadějný náskok a zároveň větší klid do nadhozu.

Začal jej na 105 kg. Činku odlepil od země a nacvičeným pohybem ji dostal nad hlavu. Ve tváři se mu mísila úleva a radost. Protože měl prvenství jisté s předstihem, mohl soutěž odpískat a zbývající dva pokusy vzdát. Jenže to by nebyl Ladislav Pliska! Nechal si naložit o deset kilo navíc, a jakmile znovu uspěl, vydařené holešovské vystoupení se rozhodl završit na 118 kg. Přestože se mu závěrečné dílo k dokonalosti vypilovat nezdařilo, připadl mu hned dvojnásobný triumf. Klobouk dolů…


Foto: tom

To je on, „tuplovaný“ šampión…


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.5.2019 15:54
Titulek: Bez titulku
Autor: Anna Dokoupilová
18
Ladi,seš skvělý!Gratulace!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Vyhrajte exkluzivně dvě vstupenky na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek. Příběh dvou přátel, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny, uvede kulturní dům v Zábřehu ve středu 30. října od 19 hodin.


Soutěžní otázka:
Ve kterém komediálním televizním seriálu České televize vynikl Martin Hofmann?

1. Kost!
2. Ostrava!
3. Most!

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily, který šumperský Dům kultury uvede 3. listopadu vyhrávají Jarmila Dokoupilová ze Šumperka a Anna Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.