KULTURA

Klášterní kostel zaplní zvuk houslí a klavíru

19. září 2018, 18:00, Ondřej Polák
Klášterní kostel zaplní zvuk houslí a klavíru Šumperk – Koncertní cyklus Klasika Viva vstoupí už za pár dnů do své podzimní části. Program, který pořadatelé nachystali pro šumperské publikum, opět nabídne výjimečné umělecké zážitky. Tak třeba v září se fanoušci vážné hudby zaposlouchají do interpretačního umění mladé houslistky Olgy Šroubkové, která patří mezi největší objevy české klasické scény posledních let.

 „Na národních i mezinárodních soutěží získala mnoho ocenění, například uspěla v mezinárodní hudební soutěži Pražského jara 2017 či vyhrála na mezinárodní soutěži Chengdu International Violin Competition v Číně,“ uvedl pořadatel Roman Janků.
Olga Šroubková vystupovala po boku předního českého houslisty Josefa Suka nebo jako hostující koncertní mistr České filharmonie.
V Šumperku zahraje za doprovodu talentovaného klavíristy Miroslava Sekery, který se může pyšnit mnoha oceněními v rámci českých i zahraničních soutěží, jako je například prvenství v mezinárodní soutěži J. Brahmse v rakouském Pörtschachu.
Koncert se uskuteční v pondělí 24. září od 19 hodin v klášterním kostele. Plné vstupné stojí 120 korun.Laureátka loňského Pražského jara Olga Šroubková zahájí v Šumperku podzimní část cyklu Klasika Viva.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.