KULTURA

Klášterní kostel zaplní zvuk houslí a klavíru

19. září 2018, 18:00, Ondřej Polák
Klášterní kostel zaplní zvuk houslí a klavíru Šumperk – Koncertní cyklus Klasika Viva vstoupí už za pár dnů do své podzimní části. Program, který pořadatelé nachystali pro šumperské publikum, opět nabídne výjimečné umělecké zážitky. Tak třeba v září se fanoušci vážné hudby zaposlouchají do interpretačního umění mladé houslistky Olgy Šroubkové, která patří mezi největší objevy české klasické scény posledních let.

 „Na národních i mezinárodních soutěží získala mnoho ocenění, například uspěla v mezinárodní hudební soutěži Pražského jara 2017 či vyhrála na mezinárodní soutěži Chengdu International Violin Competition v Číně,“ uvedl pořadatel Roman Janků.
Olga Šroubková vystupovala po boku předního českého houslisty Josefa Suka nebo jako hostující koncertní mistr České filharmonie.
V Šumperku zahraje za doprovodu talentovaného klavíristy Miroslava Sekery, který se může pyšnit mnoha oceněními v rámci českých i zahraničních soutěží, jako je například prvenství v mezinárodní soutěži J. Brahmse v rakouském Pörtschachu.
Koncert se uskuteční v pondělí 24. září od 19 hodin v klášterním kostele. Plné vstupné stojí 120 korun.Laureátka loňského Pražského jara Olga Šroubková zahájí v Šumperku podzimní část cyklu Klasika Viva.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.