KULTURA

Klášterní kostel zaplní zvuk houslí a klavíru

19. září 2018, 18:00, Ondřej Polák
Klášterní kostel zaplní zvuk houslí a klavíru Šumperk – Koncertní cyklus Klasika Viva vstoupí už za pár dnů do své podzimní části. Program, který pořadatelé nachystali pro šumperské publikum, opět nabídne výjimečné umělecké zážitky. Tak třeba v září se fanoušci vážné hudby zaposlouchají do interpretačního umění mladé houslistky Olgy Šroubkové, která patří mezi největší objevy české klasické scény posledních let.

 „Na národních i mezinárodních soutěží získala mnoho ocenění, například uspěla v mezinárodní hudební soutěži Pražského jara 2017 či vyhrála na mezinárodní soutěži Chengdu International Violin Competition v Číně,“ uvedl pořadatel Roman Janků.
Olga Šroubková vystupovala po boku předního českého houslisty Josefa Suka nebo jako hostující koncertní mistr České filharmonie.
V Šumperku zahraje za doprovodu talentovaného klavíristy Miroslava Sekery, který se může pyšnit mnoha oceněními v rámci českých i zahraničních soutěží, jako je například prvenství v mezinárodní soutěži J. Brahmse v rakouském Pörtschachu.
Koncert se uskuteční v pondělí 24. září od 19 hodin v klášterním kostele. Plné vstupné stojí 120 korun.Laureátka loňského Pražského jara Olga Šroubková zahájí v Šumperku podzimní část cyklu Klasika Viva.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.