ZPRÁVY

Klášterní kostel se stal centrem módy a tance

27. června 2012, 16:45, téma DĚTI, STUDENTI, redakce
Klášterní kostel se stal centrem módy a tance Šumperk – Dětská módní show zaplnila ve středu 20. června v podvečer klášterní kostel v Šumperku doslova do posledního místečka. Konala se zde totiž tradičně hojně navštěvovaná akce Dětská módní show, pořádaná střední, základní a mateřskou školou v Hanácké ulici. Letos proběhl její jedenáctý ročník.

„Základní myšlenkou této akce je zapojit a využít dětskou fantazii, zručnost a pohybovou aktivitu a vytvořit nezbytnou atmosféru vzájemné spolupráce, tolerance a nadšení. Tím pak potěšíme nejen rodiče a veřejnost, ale také každý sám sebe,“ uvedla Jitka Čermáková ze vzdělávacího zařízení v Hanácké ulici.

Tamní školáci i učitelé se v posledních týdnech školního roku zaměřili nejen na učení, ale také na vytváření módních kolekcí triček, sukní a různých doplňků, a to pomocí nejrůznějších výtvarných technik. Ve škole i školce byly slyšet známé i méně známé písničky a skladby, na které děti trénovaly svá vystoupení. „Především poslední dny před velkou prezentací nacvičovaly svá vystoupení jednotlivé skupiny dětí všude, kde se dalo. Také všichni pedagogové měli plné ruce práce a mírné obavy, jak zvládnout, aby právě jejich svěřenci na pódiu zazářili,“ podotkla Čermáková.

Ve středu od 17 hodin žáci na pódiu v klášterním kostele předvedli všechno, co se svými pedagogy dokázali vytvořit. Po improvizovaném molu se během tanečních vystoupení děti procházely v oblečení nejrůznějších módních barev a vzorů, po pódiu tancovali námořníci, piráti i členové symfonického orchestru, vystoupil soubor bubeníků. Obrovský aplaus sklidili naprosto všichni. Velký úspěch měly i mažoretky nebo originální a velmi zdařilý romský tanec.

„Doufejme, že děti i jejich blízcí budou mít šanci zažít podobných vystoupení víc. Bylo úžasné sledovat hrdost v očích rodičů i šťastné úsměvy dětí v průběhu i na konci vystoupení. Každé dítě potřebuje zažít úspěch a potlesk na otevřené scéně. Poděkování patří všem pedagogům, kteří často i ve svém volném čase vymýšleli, tvořili a vedli děti na jejich cestě,“ uzavřela Čermáková.


Foto: archiv ZŠ Hanácká
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).