ZPRÁVY

Klášterní kostel se stal centrem módy a tance

27. června 2012, 16:45, téma DĚTI, STUDENTI, redakce
Klášterní kostel se stal centrem módy a tance Šumperk – Dětská módní show zaplnila ve středu 20. června v podvečer klášterní kostel v Šumperku doslova do posledního místečka. Konala se zde totiž tradičně hojně navštěvovaná akce Dětská módní show, pořádaná střední, základní a mateřskou školou v Hanácké ulici. Letos proběhl její jedenáctý ročník.

„Základní myšlenkou této akce je zapojit a využít dětskou fantazii, zručnost a pohybovou aktivitu a vytvořit nezbytnou atmosféru vzájemné spolupráce, tolerance a nadšení. Tím pak potěšíme nejen rodiče a veřejnost, ale také každý sám sebe,“ uvedla Jitka Čermáková ze vzdělávacího zařízení v Hanácké ulici.

Tamní školáci i učitelé se v posledních týdnech školního roku zaměřili nejen na učení, ale také na vytváření módních kolekcí triček, sukní a různých doplňků, a to pomocí nejrůznějších výtvarných technik. Ve škole i školce byly slyšet známé i méně známé písničky a skladby, na které děti trénovaly svá vystoupení. „Především poslední dny před velkou prezentací nacvičovaly svá vystoupení jednotlivé skupiny dětí všude, kde se dalo. Také všichni pedagogové měli plné ruce práce a mírné obavy, jak zvládnout, aby právě jejich svěřenci na pódiu zazářili,“ podotkla Čermáková.

Ve středu od 17 hodin žáci na pódiu v klášterním kostele předvedli všechno, co se svými pedagogy dokázali vytvořit. Po improvizovaném molu se během tanečních vystoupení děti procházely v oblečení nejrůznějších módních barev a vzorů, po pódiu tancovali námořníci, piráti i členové symfonického orchestru, vystoupil soubor bubeníků. Obrovský aplaus sklidili naprosto všichni. Velký úspěch měly i mažoretky nebo originální a velmi zdařilý romský tanec.

„Doufejme, že děti i jejich blízcí budou mít šanci zažít podobných vystoupení víc. Bylo úžasné sledovat hrdost v očích rodičů i šťastné úsměvy dětí v průběhu i na konci vystoupení. Každé dítě potřebuje zažít úspěch a potlesk na otevřené scéně. Poděkování patří všem pedagogům, kteří často i ve svém volném čase vymýšleli, tvořili a vedli děti na jejich cestě,“ uzavřela Čermáková.


Foto: archiv ZŠ Hanácká
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.