KULTURA

Klášterní hudební slavnosti se dál rozpínají

27. června 2018, 07:00, Ondřej Polák
Klášterní hudební slavnosti se dál rozpínají Šumperk – Mezinárodní festival Klášterní hudební slavnosti se letos rozšiřuje do dalších míst. Dvanáctý ročník věhlasné přehlídky, která vznikla v Šumperku, kde se v klášterním kostele koná významná část programu, letos zasáhne do čtrnácti měst a obcí.

„Koncerty proběhnou v zajímavých prostorách. Mezi taková místa patří například Tančírna v Račím údolí na Javornicku, bývalý augustiniánský klášter ve Šternberku, dřevěný kostel sv. Archanděla Michaela v Maršíkově nebo třeba zámek Konice,“ uvedl pořadatel Roman Janků.

Plejáda hvězd

Posluchači se letos mohou těšit na sopranistku Evu Urbanovou, harfistku Janu Bouškovou, houslistu Jaroslava Svěceného, flétnistu Jiřího Stivína, herečku Vandu Hybnerovou, soubor Musica Florea či muzikálovou zpěvačku Báru Basikovou. V programu zazní slavná díla světových i českých autorů, mezi jinými Stabat Mater Antonína Dvořáka nebo Čtvero ročních dob Antonia Vivaldiho. Pořadatelé do programu zařadili také tematický španělský večer s flamencem a operou Carmen.

V našem okrese se koncerty Klášterních hudebních slavností uskuteční v Šumperku v klášterním kostele, v Bludově na zámku, v kulturním domě v Loučné nad Desnou, v ruční papírně ve Velkých Losinách, v KKC Rapotín a nově i v maršíkovském kostele.  

Foto: archiv

Klášterní hudební slavnosti ozdobí účast světoznámé harfistky Jany Bouškové.

Festival zahájí Stabat Mater

Zahajovací pořad festivalu se uskuteční tuto neděli 1. července v klášterním kostele v Šumperku a nabídne jedno z nejzásadnějších Dvořákových děl Stabat Mater. Ve skladbě pro orchestr, sbor a čtyři sólisty se představí sopranistka Lucie Silkenová, mezzosopranistka Jana Hrochová, tenorista Jaroslav Březina a basista Daniel Klánský. Pod taktovkou dirigenta Marka Ivanoviče zahraje Komorní filharmonie Pardubice a Akademický pěvecký sbor Žerotín.
Koncert začne v osm hodin večer. Vstupenka stojí 220 korun, předplatitelé mohou uplatnit slevu. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.