KULTURA

Klášterní hudební slavnosti lákají na atraktivní program

11. července 2018, 07:00, Ondřej Polák
Klášterní hudební slavnosti lákají na atraktivní program Region – Do Velkých Losin, Loučné nad Desnou, Bludova, Rapotína, Šumperka i na další místa mimo náš region v příštích dnech zavítá festivalové dění Klášterních hudebních slavností. Program věhlasné přehlídky, která vznikla před jedenácti lety v Šumperku v klášterním kostele, potěší příznivce opravdové klasiky i modernějších hudebních formátů.

 „Koncerty proběhnou v zajímavých prostorách. Mezi taková místa patří například ruční papírna ve Velkých Losinách nebo „skleník“ v zámeckém parku v Loučné,“ uvedl pořadatel Roman Janků.
Tento týden v úterý 10. července bude hostit areál ruční papírny koncert Jitky Hosprové (viola) a Maurizia Sciarretty (housle). O den později se pak hudební přehlídka přesune jen o pár kilometrů dál, do kulturního domu v Loučné nad Desnou, kde si mohou fanoušci klasiky vychutnat Vivaldiho Čtvero ročních dob v podání komorního souboru Ensemble Lucis a sólové hráčky na housle Lucie Sedlákové.
Další atraktivní pořad se uskuteční v pátek 13. července na zámku v Bludově. S výběrem muzikálových melodií zde vystoupí zpěvačka Bára Basiková a klavírista Luboš Přibyl.
Španělský večer s Carmen v podání souboru La Magia del Flamenco a mezzosopranistky Edity Adlerové prožijí v pondělí 16. července posluchači v KKC Rapotín a nakonec se dočkají milovníci klasiky také v Šumperku, kde v úterý 17. července v kostele Zvěstování Panny Marie vystoupí soubor Musica Florea s komponovaným pořadem Barokní noc.
Koncerty ve Velkých Losinách a v Loučné začínají v 19.30 hodin, v Bludově v 19 hodin a v Rapotíně a v Šumperku ve 20 hodin.


Foto: archiv

Klášterní hudební slavnosti letos zavítají také do Bludova. Na zámku se představí s výběrem muzikálových melodií zpěvačka Bára Basiková.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.7.2018 09:57
Titulek: Regon-Ondřej Polák.
Autor: Mirda
15
Čti si po sobě co píšeš!!!
Reagovat
Datum: 11.7.2018 10:31
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
18
Nejsou muzikálové melodie degradací takového věhlasného festivalu?
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.