KULTURA

Klášterní hudební slavnosti lákají na atraktivní program

11. července 2018, 07:00, Ondřej Polák
Klášterní hudební slavnosti lákají na atraktivní program Region – Do Velkých Losin, Loučné nad Desnou, Bludova, Rapotína, Šumperka i na další místa mimo náš region v příštích dnech zavítá festivalové dění Klášterních hudebních slavností. Program věhlasné přehlídky, která vznikla před jedenácti lety v Šumperku v klášterním kostele, potěší příznivce opravdové klasiky i modernějších hudebních formátů.

 „Koncerty proběhnou v zajímavých prostorách. Mezi taková místa patří například ruční papírna ve Velkých Losinách nebo „skleník“ v zámeckém parku v Loučné,“ uvedl pořadatel Roman Janků.
Tento týden v úterý 10. července bude hostit areál ruční papírny koncert Jitky Hosprové (viola) a Maurizia Sciarretty (housle). O den později se pak hudební přehlídka přesune jen o pár kilometrů dál, do kulturního domu v Loučné nad Desnou, kde si mohou fanoušci klasiky vychutnat Vivaldiho Čtvero ročních dob v podání komorního souboru Ensemble Lucis a sólové hráčky na housle Lucie Sedlákové.
Další atraktivní pořad se uskuteční v pátek 13. července na zámku v Bludově. S výběrem muzikálových melodií zde vystoupí zpěvačka Bára Basiková a klavírista Luboš Přibyl.
Španělský večer s Carmen v podání souboru La Magia del Flamenco a mezzosopranistky Edity Adlerové prožijí v pondělí 16. července posluchači v KKC Rapotín a nakonec se dočkají milovníci klasiky také v Šumperku, kde v úterý 17. července v kostele Zvěstování Panny Marie vystoupí soubor Musica Florea s komponovaným pořadem Barokní noc.
Koncerty ve Velkých Losinách a v Loučné začínají v 19.30 hodin, v Bludově v 19 hodin a v Rapotíně a v Šumperku ve 20 hodin.


Foto: archiv

Klášterní hudební slavnosti letos zavítají také do Bludova. Na zámku se představí s výběrem muzikálových melodií zpěvačka Bára Basiková.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.7.2018 09:57
Titulek: Regon-Ondřej Polák.
Autor: Mirda
10
Čti si po sobě co píšeš!!!
Reagovat
Datum: 11.7.2018 10:31
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
11
Nejsou muzikálové melodie degradací takového věhlasného festivalu?
Reagovat