KULTURA

Klasika Viva po prázdninách

26. září 2007, 05:09, téma KLASIKA VIVA, Rejdakce
Dramaturgický plán koncertů
2007/2008 - 2.pololetí
2008/2009 - 1.pololetí

Dramaturgický plán koncertů 2007/2008

 

 2.pololetí

 

 

 

 

 

 

 
  • 26. 9. 2007 – Šumperk, velký sál DK
 

 

 

Moravská filharmonie Olomouc

 

Pavel Šporcl – housle

 

Pavel Šporcl patří bezesporu k nejvýraznějším a médii nejsledovanějším domácím umělcům. Svou virtuozitou a strhujícími výkony si získává obdiv a uznání odborné veřejnosti. Jako jediný z českých houslistů mladé generace se objevil v knize světově uznávaného kritika Henryho Rothe „Housloví virtuosové: Od Paganiniho po 21.století“.

 

 

 


 

 
  • 28.10.2007 – Šumperk, klášterní kostel nebo Divadlo Šumperk
 

 

 

Koncert k výročí založení samostatného státu

České Noneto

 

České noneto je jedno z nejstarších komorních souborů na světě. Bylo založeno v roce 1924 a svým nástrojovým obsazením je zcela unikátní (housle, viola, violoncello, kontrabas a dechové kvinteto). Soubor během své existence procestoval celý svět a natočil mnoho CD pro české i světové nahrávací společnosti.

 


 

 

 

 
  • 15.11.2007 – Šumperk, klášterní kostel
 

 

 

Společný koncert s festivalem Blues Alive

 

Gentlemen Singers

 

 

 

„Živou vodou českého sborového zpívání“ byli nazváni Gentlemen Singers vydavatelstvím časopisu Harmonie. Toto ocenění získali za svůj druhý CD titul LIVE. Soubor vznikl teprve v roce 2003, nicméně ihned po prvních koncertech si vydobyl pevné místo na naší hudební scéně. Svou ojedinělou sestavou (pouze mužské hlasy), je u nás unikátem. Vystupuje na prestižních festivalech u nás i v zahraničí, na závěrečný koncert si jej pozvalo i vedení Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha (vysílal se v přímém přenosu ČT).

 

 


 

 

 

 
  • 11.12.2007 – Šumperk, sál Divadla Šumperk
 

 

 

Vánoční koncert

 

Janáčkův komorní orchestr Ostrava

 

 

 

Orchestr vznikl v roce 1964 z předních hráčů Janáčkovy filharmonie Ostrava. V repertoáru orchestru převažují skladby italského baroka, českého nebo vídeňského klasicismu, perly romantismu i 20.stol. Špičková interpretace těchto skladeb byla cestou na festivaly po celém světě. Mezi poslední cesty orchestry patří turné po Jižní Koreji.

 

 


 

 

 

 
  • 8.1.2008 – Šumperk, výstavní síň Vlastivědného muzea
 

 

 

Marián Lapšanský – klavír (Slovensko)

 

Marián Lapšanský je přední slovenský klavírní virtuos a pedagog, vyhledávaný komorní hráč. Kromě vystupování na významných světových festivalech je rovněž výraznou organizátorskou osobností slovenského hudebního života. Jeho CD nahrávky získaly mnohá ocenění u nás i ve světě.

 

 


 

 

 

 

Dramaturgický plán koncertů 2008/2009

 

 

1.pololetí

 

 

 

 

 
  • 18.3.2008 – Šumperk, výstavní síň VM
 

 

 

Brahms Trio Prague

 

 

 

Soubor nevšedního a posluchačsky atraktivního nástrojového obsazení (housle, lesní roh a klavír) vznikl v roce 2005. Duchovním otcem souboru je Ondřej Vrabec, sólohornista České filharmonie. Repertoár tria tvoří linie díla J.Brahmse a transkripcí převážně romantických skladatelů.

 

 


 

 

 

 
  • 15.4.2007 – Šumperk, klášterní kostel
 

 

 

Daniela Kosinová - varhany

 

The Flash Brass – Žesťové trio

 

The Flash Brass je rodinné žesťové trio Stanislava Bartoška ze Šumperka a jeho dvou synů.

 


 

 

 

 
  • 20.5.2007 – Šumperk, klášterní kostel
 

 

 

Pierre Laniau – kytara (Francie)

 

 

 

Mimořádný francouzský kytarista, který v ČR bude vystupovat vůbec poprvé. Absolvent pařížské Ecole Normale de Musique de Paris (École Normale Alfred Cortot). Za dobu své mezinárodní kariéry procestoval 80 zemí čtyř kontinentů. Velice ceněné jsou jeho nahrávky pro EMI.

 


 

 

 

 
  • 10.6.2007 – Šumperk, klášterní kostel
 

 

 

Heroldovo kvarteto

 
Smyčcové kvarteto, které nesen jméno vynikajícího českého komorního hráče a pedagoga Jiřího Herolda, bylo založeno v roce 1998. V roce 2001 získalo kvarteto Cenu Českého spolku pro komorní hudbu. Koncertovali v celé Evropě, Japonsku, Jižní Americe, Austrálii či na Hawaiských ostrovech. V roce 2005 debutovalo Heroldovo kvarteto ve Wigmore Hall v Londýně a vystoupil na výstavě EXPO 2005 v Japonsku.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.