KULTURA

Klasika Viva - přivítáme Trio Siraels

16. září 2009, 00:00, téma KLASIKA VIVA, rejdakce
Šumperk/Zábřeh/Jeseník - Cyklus koncertů Klasika Viva zahájí po letních prázdninách opět koncerty v Šumperku, v Jeseníku a v Zábřehu. Tentokrát se představí velice netradiční hudební těleso, které se již na koncertech představilo ještě v dobách, kdy koncerty v Šumperku hostila radnice. Trio Siraels.
Tři umělecké osobnosti, klavíristka Lada Bartošová - Jirásková, sopranistka Pavlína Senić a violistka Jitka Hosprová, jsou mladé umělkyně, které se sešly ke vzájemné spolupráci v netradičním komorním triu. Rozhodly se společnou interpretací přibližovat klasickou hudbu širokému okruhu posluchačů. Publiku nabízejí zajímavou tematickou koláž, v níž se snoubí hudba různých žánrů - od klasiky, přes operetu a muzikály až po současné autory.

Netradiční kombinace zpěv - klavír - viola odbourává mezníky zastaralých konvencí a svým svěžím pojetím vytváří příjemnou atmosféru při vystoupeních, která se vyznačují vysokou uměleckou kvalitou a profesionálním přístupem.

TRIO SIRAELS své koncertní představení uplatňuje nejen v České republice, ale i v zahraničí. V roce 2007 navštívilo Trio Siraels Bulharsko v rámci European Music Festival a vystoupilo také na Festivale Octobre Musical v Cartagu v Tunisku.

Programy koncertů jsou velice zajímavé: zazní Cikánské melodie Antonína Dvořáka pro soprán a klavír, Variace na cikánskou melodii pro violu a klavír Adama Skoumala, První touhy Jaroslava Kříčky pro soprán, violu a klavír, dále zazní árie Rusalky z opery Rusalka Antonína Dvořáka, Valse de Fleurs (Tanec květin) Petra Iljiče Čajkovského, Violentango Astora Piazzolly, úryvky z muzikálů West Side Story Leonarda Bernsteina, Cats Andrew Lloyd Webbera a My fair lady Frederica Loeweho.

V Šumperku se koncert uskuteční ve středu 23. září od 19 hodin v Klášterním kostele, ve čtvrtek 24. září vystoupí Trio Siraels od 19 hodin v Zábřehu v Galerii Tunklův dvorec a v pátek 25. září v Jeseníku také od 19 hodin v Kapli.
 

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.