KULTURA

Klasika Viva - přivítáme Trio Siraels

16. září 2009, 00:00, téma KLASIKA VIVA, rejdakce
Šumperk/Zábřeh/Jeseník - Cyklus koncertů Klasika Viva zahájí po letních prázdninách opět koncerty v Šumperku, v Jeseníku a v Zábřehu. Tentokrát se představí velice netradiční hudební těleso, které se již na koncertech představilo ještě v dobách, kdy koncerty v Šumperku hostila radnice. Trio Siraels.
Tři umělecké osobnosti, klavíristka Lada Bartošová - Jirásková, sopranistka Pavlína Senić a violistka Jitka Hosprová, jsou mladé umělkyně, které se sešly ke vzájemné spolupráci v netradičním komorním triu. Rozhodly se společnou interpretací přibližovat klasickou hudbu širokému okruhu posluchačů. Publiku nabízejí zajímavou tematickou koláž, v níž se snoubí hudba různých žánrů - od klasiky, přes operetu a muzikály až po současné autory.

Netradiční kombinace zpěv - klavír - viola odbourává mezníky zastaralých konvencí a svým svěžím pojetím vytváří příjemnou atmosféru při vystoupeních, která se vyznačují vysokou uměleckou kvalitou a profesionálním přístupem.

TRIO SIRAELS své koncertní představení uplatňuje nejen v České republice, ale i v zahraničí. V roce 2007 navštívilo Trio Siraels Bulharsko v rámci European Music Festival a vystoupilo také na Festivale Octobre Musical v Cartagu v Tunisku.

Programy koncertů jsou velice zajímavé: zazní Cikánské melodie Antonína Dvořáka pro soprán a klavír, Variace na cikánskou melodii pro violu a klavír Adama Skoumala, První touhy Jaroslava Kříčky pro soprán, violu a klavír, dále zazní árie Rusalky z opery Rusalka Antonína Dvořáka, Valse de Fleurs (Tanec květin) Petra Iljiče Čajkovského, Violentango Astora Piazzolly, úryvky z muzikálů West Side Story Leonarda Bernsteina, Cats Andrew Lloyd Webbera a My fair lady Frederica Loeweho.

V Šumperku se koncert uskuteční ve středu 23. září od 19 hodin v Klášterním kostele, ve čtvrtek 24. září vystoupí Trio Siraels od 19 hodin v Zábřehu v Galerii Tunklův dvorec a v pátek 25. září v Jeseníku také od 19 hodin v Kapli.
 

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.