KULTURA

Kino zve na Revival a na pivo s Mirkem Krobotem

26. června 2013, 07:36, téma ZÁBŘEH, redakce, ZD
Zábřeh – Světovou premiéru bude mít nová komedie Alice Nellis Revival na filmovém festivalu v Karlových Varech, kde ji první diváci uvidí 5. července. V kinech poběží od 11. července a již ve středu 17. července přiveze snímek do Zábřeha představitel jedné z hlavních rolí, absolvent zábřežského gymnázia Miroslav Krobot.

„Cítím se jako drsný Zábřežák, i když jsem do pěti let žil ve Vyšehoří. Rodiče měli chatu u Drozdovské pily a já se do tohoto kraje často vracím. V Jedlí mám chalupu, kterou už třicet let spravuju,“ popsal svůj vztah k Zábřehu a jeho okolí při loňské návštěvě města Miroslav Krobot. Do povědomí veřejnosti se zapsal před několika lety. Diváci si ho zamilovali například jako jednoho z řidičů v Účastnících zájezdu, zejména ale v roli osamělého výpravčího Aloise Nebela ve stejnojmenném filmu. V Revivalu hraje jednoho z kamarádů, jejichž rocková skupina se před mnoha lety rozpadla a kteří se rozhodli pokusit o její velkolepý comeback.

„Miroslava Krobota potvrdil svou účast na zábřežské premiéře filmu Revival. Beseda s ním se tentokrát uskuteční netradičně pod otevřeným nebem, a to na dvorečku kina Retro. Nebude chybět nabídka občerstvení v podobě piva z kolštejnského minipivovaru a grilovaných domácích klobásek,“ prozradila vedoucí kina Věra Smrčková. Součástí akce s názvem Na pivo s Mirkem Krobotem bude také koncert revivalové skupiny Parní Lucie, který vypukne ve 20 hodin v amfiteátru před zámkem na Masarykově náměstí.

Zábřežskou premiéru filmu Revival uvede Retro 17. července od 18 hodin, vstupné činí 120 korun. Připomenutím hereckého umění Miroslava Krobota bude rovněž projekce filmů Okresní přebor a Alois Nebel, kterou Zábřežská kulturní připravuje na 14. a 21. srpna do amfiteátru před zámkem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.